vlado80
27.09.10,23:59
Ja a moja priatelka sme pred 2 rokmi kupili byt spolocne.budem teda predpokladat ze byt je v podielovom spoluvlastnictve.pred mesiacom sme sa zobrali.je teda teraz byt v bezpodielovom spoluvlastnictve? a ak je stale v podielovom, ako to mozme zmenit na bezpodielove?
a ktore je vlastne lepsie/ vyhodnejsie? nakolko byt neuzivame, premyslame o prenajati bytu, tak mi niekto poradi ktora forma spoluvlastnictva je vyhodnejsia?
dakujem
vlado80
27.09.10,22:58
este ma napadlo, je vobec mozne prenajimat iba polovicu bytu? teda ak mame 3 izbovy byt, sme manzelia ale byt je v podielovom spoluvlastnictve, mozem napriklad ja prenajat svoju polovicu s tym ze manzelka svoju popovicu neprenajme?
2009
28.09.10,04:19
este ma napadlo, je vobec mozne prenajimat iba polovicu bytu? teda ak mame 3 izbovy byt, sme manzelia ale byt je v podielovom spoluvlastnictve, mozem napriklad ja prenajat svoju polovicu s tym ze manzelka svoju popovicu neprenajme?

Ako sa dá prenajať polovica záchoda, polovica kúpeľne, polovica chodby a kuchyne? Izby chápem.
iriska
28.09.10,05:18
do bezpodielového spoluvlastníctva nadobúdate veci až po manželstve

p.s. teraz ste sa zobrali a už jeden chce prenajímať polovicu bytu a druhý nie a neviete sa dohodnúť?
vlado80
28.09.10,10:21
do bezpodielového spoluvlastníctva nadobúdate veci až po manželstve

p.s. teraz ste sa zobrali a už jeden chce prenajímať polovicu bytu a druhý nie a neviete sa dohodnúť?
nechceme, tak prenajimat, len sa pytam ci je to teoreticky mozne.djme tomu ze sa partneri rozidu, moze jeden prenajimat svoju polovicu?
Mária27
28.09.10,10:36
nechceme, tak prenajimat, len sa pytam ci je to teoreticky mozne.djme tomu ze sa partneri rozidu, moze jeden prenajimat svoju polovicu?
Pri spoluvlastníctve nemáš určenú tvoju polovicu, ani pri podielovom. Máš určený len podiel, ako sa podielaš na právach a povinnostiach.
Ak chcete prenajímať časť bytu, ide o podnájom, ale súhlasiť musíte obaja spoluvlastníci.