cucpo
28.09.10,07:35
Dobry den chcem sa spytat v roku 2003 som nezpalatil poistku na auto a vznikol mi dlh. Kedze moja adresa sa zmenila a poistovnu /byvalu / som neinformoval vznikol dlh, sud, exekucia. Teraz mi dosla exekucia tuto som zaplatil. Otazka je ci je mozne si tuto sumu uplatnit ako naklad v uctovnicte a ak ano ma to aj druhu rovinu , to auto uz nieje teraz majetkom zivnostnika bolo predane ale v case vzniku nedoplatku bolo vedene ako majetok u zivnostnika. Mozem teda naklady tejto exekucie zahrnut ako naklad v roku 2010 ????
Katarina
28.09.10,08:26
Nie.
cucpo
28.09.10,08:57
dakujem za info lebo som cital niekde ze je to mozne ale asi len pre sro Nie plati pre vsetko ?? Nieje mozne ani samotnu dlznu ciastku za poistku zahrnut do nakladov ???
Zita5
28.09.10,09:16
Odkedy a dokedy bolo motorové vozidlo obchodným majetkom ?
cucpo
28.09.10,13:01
Odkedy a dokedy bolo motorové vozidlo obchodným majetkom ?
no v case vzniku dlzoby bolo v majetku fyzickej osoby potom bolo odpredane
Monika Kováčová
28.09.10,13:13
Nie.
ÁNO :)
cucpo
28.09.10,13:59
tak ako baby :-) ja som z uctovnictva uplny pako tak poradte teda. Mozem to tam cele dat ako do nakladov v tomto roku aj ked uveden auto uz nevlastnim ??
Tweety
28.09.10,15:08
tak ako baby :-) ja som z uctovnictva uplny pako tak poradte teda. Mozem to tam cele dat ako do nakladov v tomto roku aj ked uveden auto uz nevlastnim ??
Je to za obdobie, kedy ste auto vlastnili.
cucpo
28.09.10,19:54
ano je to za obdobie ked som ho ako zivnostnik vlastnil
Katarina
29.09.10,08:31
Trovy exekúcie by som rozhodne nedávala do VOZD.
Zita5
29.09.10,08:36
tak ako baby :-) ja som z uctovnictva uplny pako tak poradte teda. Mozem to tam cele dat ako do nakladov v tomto roku aj ked uveden auto uz nevlastnim ??

Neodpovedali ste mi na otázku , odkedy do kedy ste mali motorové vozidlo v obchodnom majetku ?

Lebo ....aj ja som za uplatnenie do výdavkov doplatenie dlžnej čiastky PZP a aj exekučné trovy , ale ........aby neprišlo k prípadu , že by sa toto poistné ako výdavok muselo krátiť z dôvodu vyradenia majetku v danom roku t.j. v tom istom roku , v ktorom bola povinnosť PZP uhradiť . Preto bola moja otázka v takom znení v akom je .
Zita5
29.09.10,08:37
no v case vzniku dlzoby bolo v majetku fyzickej osoby potom bolo odpredane


Mňa zaujíma potom ......široký pojem je slovo potom. Uveďte to v dátumoch .Vaša terminológia je nepostačujúca na posúdenie prípadu.
Zita5
29.09.10,09:02
Trovy exekúcie by som rozhodne nedávala do VOZD.


Zákon o dani z príjmu

§ 19
Daňové výdavky
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2010-a.html#hore)


(1) Ak výšku výdavku (nákladu) limituje osobitný predpis, 83) preukázaný výdavok (náklad) možno zahrnúť do daňových výdavkov najviac do výšky tohto limitu. Ak výšku výdavku (nákladu) limituje tento zákon alebo jeho zahrnutie v zdaňovacom období upravuje tento zákon v inej výške ako osobitný predpis, 1) preukázaný výdavok (náklad) možno zahrnúť do daňových výdavkov len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone. Ak výšku výdavku (nákladu) limituje tento zákon výškou dosiahnutého príjmu alebo výškou príjmu z prijatej úhrady, uplatní sa výdavok (náklad) alebo jeho časť do daňových výdavkov v tom zdaňovacom období, v ktorom bol dosiahnutý príjem alebo prijatá úhrada.

(2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú

a) výdavky (náklady), ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov, 84


Daňovým výdavkom by neboli

§21
§ 21
Rezervy a opravné položky
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2010-a.html#hore)

(1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky (náklady), ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, aj keď tieto výdavky (náklady) daňovník účtoval, 1) výdavky (náklady), ktorých vynaloženie na daňové účely nie je dostatočne preukázané, a ďalej
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,


Katarína, takže trovy exekúcie sú daňovo uznateľným výdavkom, pokiaľ sa týkajú podnikateľskej činnosti .Daňovo neuznateľné výdavky by boli viď § 21
cucpo
29.09.10,15:34
Aha dakujem za ochotu musim to preverit v papieroch v akom obdobi co bolo hned ako sa k tomu dostanem upresnim presne datumy.