sportik
28.09.10,08:46
Este v januari som predala auto a zaslala do poistovne vsetky potrebne doklady.Doposial mi nebolo vratene nespotrebovane poistne PZP.Po telefone i po osobnej intervencii mi bolo stale povedane, ze peniaze uz isli na ucet a ze zmluvny vztah bol ukonceny. 10 mesiacov fuc a stale nic.Ako postupovat? Je poistovna povinna zaslat aj nejaky papier o ukonceni poistneho vztahu z dovodu predaja auta?
Ivenka
28.09.10,08:57
Skus si skontrolovať číslo účtu na ktorý Ti mali poslať peniaze, možno je chyba v kode banky-stalo sa mi už také. Pani možno má informáciu, že peniaze odišli ale možno sa aj vrátili. Skús vyžiadať potvrdenie.
JAJA11
28.09.10,09:02
Este v januari som predala auto a zaslala do poistovne vsetky potrebne doklady.Doposial mi nebolo vratene nespotrebovane poistne PZP.Po telefone i po osobnej intervencii mi bolo stale povedane, ze peniaze uz isli na ucet a ze zmluvny vztah bol ukonceny. 10 mesiacov fuc a stale nic.Ako postupovat? Je poistovna povinna zaslat aj nejaky papier o ukonceni poistneho vztahu z dovodu predaja auta?

My sme poisťovni zaslali kópiu technic.preukazu s novým majiteľom, čím sme dokázali, že auto bolo prevedené na nového majiteľa. Poslali nám doklad o ukončení poistenia a súčasne aj peniaze na účet. (trvalo to 1 mesiac) :rolleyes:
Ak to poisťovňa nespravila, napísala by som im doporučeným listom upozornenie na nesplnenie si povinnosti. :o
Stanislav 1975
28.09.10,09:05
Este v januari som predala auto a zaslala do poistovne vsetky potrebne doklady.Doposial mi nebolo vratene nespotrebovane poistne PZP.Po telefone i po osobnej intervencii mi bolo stale povedane, ze peniaze uz isli na ucet a ze zmluvny vztah bol ukonceny. 10 mesiacov fuc a stale nic.Ako postupovat? Je poistovna povinna zaslat aj nejaky papier o ukonceni poistneho vztahu z dovodu predaja auta?

Niekto tu zas má Kooperativu alebo Komunálnu...:)
sportik
28.09.10,09:05
Ucet uz bol skontrolovany stokrat, tam chyba nie je. Vsetky doklady maju. Tvrdia, ze zmenu eviduju.Ani mi len nevedia povedat aku vyska poistenho mi ma byt vratena.Chcem vediet, ci je ich povinnostou zaslat aj doklad/list o ukonceni poistenia.
Stanislav 1975
28.09.10,09:06
Ucet uz bol skontrolovany stokrat, tam chyba nie je. Vsetky doklady maju. Tvrdia, ze zmenu eviduju.Ani mi len nevedia povedat aku vyska poistenho mi ma byt vratena.Chcem vediet, ci je ich povinnostou zaslat aj doklad/list o ukonceni poistenia.

Mali by ale kooperativa ti ho nepošle- inak, všetko toto by ti mal vedieť povedať a vybaviť aj tvoj reprezentant...
Zita5
28.09.10,09:22
Ucet uz bol skontrolovany stokrat, tam chyba nie je. Vsetky doklady maju. Tvrdia, ze zmenu eviduju.Ani mi len nevedia povedat aku vyska poistenho mi ma byt vratena.Chcem vediet, ci je ich povinnostou zaslat aj doklad/list o ukonceni poistenia.

Peniaze určite ešte neposlali, niekto zanedbal svoje povinnosti .
Nie je dobré s nimi osobne komunikovať , treba napísať list , v ktorom všetko popíšete a žiadajte písomnú odpoveď .Už keď ste vydržali 10 mesiacov tak ten mesiac ešte nejako potiahnete .

Čiže teraz už by som komunikovala len písomne


§ 9








Zánik poistenia zodpovednosti

(9) Ak zanikne poistenie zodpovednosti pred koncom poistného
obdobia, za ktoré bolo alebo malo byť zaplatené poistné, má
poisťovateľ nárok na poistné do konca kalendárneho mesiaca,
v ktorom poistenie zodpovednosti zaniklo. Zostávajúcu časť
poistného je poisťovateľ povinný poistníkovi vrátiť.




Nasledovné kopírujem z jednej diskusie


http://forum.autobazar.eu/vratenie-penazi-z-poistky-t12421-15.htmlZákon o povinnom zmluvnom poistení ani Občiansky zákonník neustanovujú lehotu na vrátenie nespotrebovaného poistného. Ustanovujú "len" povinnosť poisťovne vrátiť tieto peniaze (javascript:void(0)).

Keďže nie je zákonom stanovená lehota je potrebné postupovať podľa všeobecných ustanovení, v tomto prípade podľa môjho názoru je to § 563 Občianskeho zákonníka, ktorý znie:
Ak čas splnenia nie je dohodnutý, ustanovený právnym predpisom alebo určený v rozhodnutí, je dlžník povinný splniť dlh prvého (javascript:void(0)) dňa po tom, čo ho o plnenie veriteľ požiadal.

V tomto prípade je poisťovňa v podstate dlžník, pretože je povinná vrátiť poistníkovi nespotrebované poistné, teda momentom zrušenia PZP z dôvodu predaja auta (javascript:void(0)), vznikne záväzok (dlh) poisťovne voči poistníkovi. A poistník je v pozícii veriteľa.


Žiadajte aj úroky a to písomne .
sportik
28.09.10,09:26
Nie je to sice horibilna suma, ale aj ta potesi, kedze su to moje peniaze. Hlavne chcem vlastnit nejaky doklad o ukonceni PZP, aby som v buducnosti nemala ziaden probelm.Tak teda napisem doporuceny list. Dakujem za rady.
kacena26
22.02.11,08:42
Dobrý deň, k 1.12.2010 sme dočasne vyradili automobil.
Dňa 14.2.2011 mi prišlo oznámenie s poisťovne o zániku poistného k tomuto dátumu a hneť aj peniažky na účet za nespotrebované poistné.
Moja otázka je : musím nejako rozlišovať tento výnos v roku 2010keď sa týkal roku 2010 a ja som ho zaúčtovala tento rok 648/221A?
kacena26
23.02.11,08:37
keby som to zaúčtovala v roku 2010 ako 385/648 ku koncu roka a následne pri predpise z poisťovne o pokázaní nespotrebovaného poistného za rok 2010 , ktoré mi prišlo 17.2.2011 ako 325/385 a úhradu na účet 221/325
Môžem použiť na to účet 385????
kacena26
24.02.11,08:13
poprosím Vás o radu... ďakujem
babi2
24.02.11,08:27
keby som to zaúčtovala v roku 2010 ako 385/648 ku koncu roka a následne pri predpise z poisťovne o pokázaní nespotrebovaného poistného za rok 2010 , ktoré mi prišlo 17.2.2011 ako 325/385 a úhradu na účet 221/325
Môžem použiť na to účet 385????
V roku 2010 ID 378/648, v roku 2011 príjem poistného 221/378
kacena26
24.02.11,09:13
ďakujem, tak to bude najmenej komplikované...