Cora
14.11.05,12:36
Milí poraďáci,

kto mi skúsi pomôcť?
Sme štátna príspevková organizácia a od marca 2005 máme aj živnostenský list, ktorý však ležal niekde v šuplíku a "nikto" o ňom nevedel.
Formou zmlúv robíme aj činnosti uvedené v živnostenskom liste, ale nemáme osobitný účet na podnikanie, nemáme osobitné účtovníctvo a tvárime sa, že nepodnikáme.
Porušujeme niečo?
Hrozí nám nieco? Pokuty? Mali sme sa ešte niekde "prihlasovať" (registrovať)?

Alebo sa ešte chvíľu môžeme tváriť, že nepodnikáme, že zmluvy, ktoré vyzerajú ako zo živnostenského listu sú našou hlavnou činnosťou. A podnikať vlastne začneme až keď sa nám bude chcieť zriadiť osobitný účet a účtovníctvo?

Vyzerá to ako vtip?
Žiaľ nie, je to skutočnosť.
Skúste prosím niekto, komu to niečo hovorí.

Ďakujem Cora
dari1
15.11.05,14:59
Cora, preco zadavas dve rozne temy na ten isty problem? vid http://www.porada.sk/showthread-t_14810.html
porada je potom neprehladná
Cora
16.11.05,05:34
Dari1,

sorry, bola to moja prva tema a este raz dakujem za reakcie.
Je to asi tak, prispevkove organizacie, to je jeden "velký guláš".
Ale teraz je mi jasné, že na takúto otázku je "v stave" odpovedať len niekto z príspevkovej organizácie, a to prosim bez urážky pre ostatných z iných organizácií.
Ale je tu tolko pravidiel a tak domotaných, že mi z toho občas zle. Hlavne, keď sa človek po nejakej dobe vráti, a medzitým "niekto" posadil na dosť vysokú stoličku "niekoho", čo ani nevie kde je sever. A potom mi ostatní "pešiaci" máme ťahať tohto človeka z kaše (a ešte za to dostane aj odmeny, ako to pekne "zorganizoval"...)
Ešte raz sorry.
hron
16.11.05,06:41
Kedysi dávno, pradávno, ked vladol "sladky" socializmus, som sa hlavne v Čechách stretával s řčením "nejsou lidi". Vtedy som to chapal ináč, myslel som si naivne, že je naozaj málo ľudí :-). A bolo to ináč. Ludi bolo dosť, len neboli velmi ochotní za každú cenu dreť za druhých. A to bolo pre niekoho zle, veľmi zlé...a tak prišla nežná novembrová handrová revolúcia, a ajhľa, řčení úplne zaniklo, je pravý opak, na uliciach sa potuluje kopec ludí, len sa načiahnúť...
eee..., prosím, aby ste ma oznámili Richardovi, toto sem nepatri, to patri do temy "Po porade".
čo sa týka vlastnej problematiky, odpoveď je prakticky nemožná, pretože jej riešenia spadajú pod kompetenciu "správcov štátu", a tí, ako vieme, sa poväčšinou menia každé štyri roky, a sú naprosto nevyspytateľní. Ilustruje to presne tento samý problém, keď pod hlásaním o tom, že stát nema čo podnikať, podniká vo veľkom, i malom. A podnika nejako úplne zvlaštne. človak by povedal, že pod sviečkou.
Ono tam je totiž najvačšia tma...