Dantess
28.09.10,09:41
Ahoj, určite poznáte program plus500 pomocou ktorého sa dá obchodovať na burze. Je to bezpečné ? Píše sa tam, že to ide už od 100eur, ale predpokladám, že za to sa veľa vecí nenakúpi. Viete mi prosím niečo bližšie napísať o tom ak ste už s tým pracovali ? Ďakujem
profesional
29.09.10,06:57
Je to bezpecne. Pouzival som ich aj ja, ale mau dost vysoky casovy sklz v realnych datach. Takze to je dost vazny problem.
Ano, mozes zacat uz od 100 Eur. A kupis dost. Lebo davaju margin (paku) napriklad pre forexove obchody 50 : 1, pre niektore ine obchody (akciove) az 200 :1. Takze napriklad ak mas 100 EUR, tak mozes nakupit akcie za 20.000 Eur. Takze pri 1 % zhodnoteni (ak neberiem do uvahy poplatky) mas vynos 200 Eur a to si pouzil iba svojich 100 Eur. To mas za napriklad 1 den hned 200 %. Ale ma to aj odvratenu stranu mince.
Tvojich 100 Eur je v 20.000 eurovom obchode vlastne iba 0,5 %. Takze akonahle ti padne hodnota nakupeneho aktiva (protiaktiva) o hodnotu 0,5 %, system ti automaticky zatvori poziciu a prisiel si o svojich 100 Eur. A 0,5 % volatilita je takmer pri kazdom aktive. Takze rada znie - ak chc es obchodovat, obchoduj. Ale nemozes obchodovat so vsetkym, co tam vlozis. Obchoduj na 1 poziciu maximalne s 50 % prostriedkov co tam mas na ucte.
A hlavne, radsej si vyber nejakeho ineho poskytovatela co poskytuje data pre MetaTrader.
Dantess
29.09.10,08:56
Ďakujem za odpoveď. Už som niečo poštudoval o tom a je toho naozaj veľa. Pre začiatok som si stiahol demo a skúšam rôzne variácie a situácie, takže snáď sa vytrénujem. Ty osobne si na tom zarobil, alebo prerobil ? Používal si nejaké výpočty z grafov a pod. ?
MatoB
29.09.10,10:52
Cez plus500 urcite nie!!! jedna s "tiez" brokerskych spolocnosti ktore po roku skoncia a vklady si nechaju. Druha vec ked chces obchododvat s vkladom 100€ co ti absolutne neodporucam skus radsej liteforex.org, masterforex.org s oboma mam skusenosti a navyse su regulovane cize zrejme to podvod nebude. Tretia vec vratim sa k tomu vkladu. Neviem teraz aky typ uctu poskytuje plus500 ci s microlotmi alebo minilotmy. Ak micro tak minimalne 300 USD / 250€. V opacnom pripade tu stovku mozes hned hodit do kosa.
Mimochodom >>>> http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_upozornenie-nbs-na-nepovolenu-cinnost-obchodnej-spolocnosti-plus500-ltd

Inak ak chces investovat trosku viac a za vyhodnejsie podmienky odporucam SAXObank mam s nimi vybornu skusenost. aktualne tam mam aj real ucet.

A pokial nemas aspon rok alebo 2 odtrenovane na deme real ti neodporucam.
Dantess
29.09.10,11:17
Cez plus500 urcite nie!!! jedna s "tiez" brokerskych spolocnosti ktore po roku skoncia a vklady si nechaju. Druha vec ked chces obchododvat s vkladom 100€ co ti absolutne neodporucam skus radsej liteforex.org, masterforex.org s oboma mam skusenosti a navyse su regulovane cize zrejme to podvod nebude. Tretia vec vratim sa k tomu vkladu. Neviem teraz aky typ uctu poskytuje plus500 ci s microlotmi alebo minilotmy. Ak micro tak minimalne 300 USD / 250€. V opacnom pripade tu stovku mozes hned hodit do kosa.
Mimochodom >>>> http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_upozornenie-nbs-na-nepovolenu-cinnost-obchodnej-spolocnosti-plus500-ltd

Inak ak chces investovat trosku viac a za vyhodnejsie podmienky odporucam SAXObank mam s nimi vybornu skusenost. aktualne tam mam aj real ucet.

A pokial nemas aspon rok alebo 2 odtrenovane na deme real ti neodporucam.
Ďakujem, vklad bude podstatne väčší. Cenu 100eur som nahodil, pretože oni o tom píšu, že to už ide od 100, tak ma to zaujímalo. Momentálne som si nakúpil knihy a čítam, čítam a učím sa. Je tam nenormálne množstvo informácií. Na deme som zatial prerobil 3000eur :D Ale teraz som nakupil forex, ktorý predpokladám do vianoc narastie. Na dlhé časové úseky viem z grafov akotak čítať, ale často čítam o 5dňových obchodoch a to mi nejak z grafu vyčítať nejde, keďže nieje taký výrazný.
padro
29.09.10,11:38
mimotemy dantess si uz tolko zarobil ze nevies co stym? :D
Dantess
29.09.10,12:06
mimotemy dantess si uz tolko zarobil ze nevies co stym? :D
Práveže viem čo s tým :d treba ich investovať :D
profesional
29.09.10,16:07
No, mne sa na plus500 podarilo urobit v obdobi ked som to skusal okolo 300 %.

Suhlasim ze saxobank je najlepsia. SaxoTrader je velmi kvalitny.
MatoB
29.09.10,20:53
No, mne sa na plus500 podarilo urobit v obdobi ked som to skusal okolo 300 %.

Suhlasim ze saxobank je najlepsia. SaxoTrader je velmi kvalitny.

v predchadajucom prispevku som nedopisal asi 3 vety lebo som sa ponahlal ale to neni teraz podstatne. SaxoBank je jedna z mala ak nie jedina brokerska spolocnost ktora sa o svojich klientov doslovne stara napomaha im. Uz pri zalozeni demo uctu zatelofonuju poradia aj 3x. Taktiez aj informacie ktore spristupnuje klientom su oproti ostatnym BS na vysokej urovni. Platforma ani nehovorim.