Petra66
28.09.10,09:56
Dobry den,
chcela by som sa opytat na Vas nazor. Som mesiac nezamestana, skoncila som vysokoskolske studium dennej formy, uz cely piaty rocnik som pracovala, teraz ma nedavno vyhodili kvoli tomu, ze som si otvarala usta a mala napady.. a predtym pocas skoly som pracovala vzdy pocas letnych prazdnin, ked sa podarilo aj pocas roka.. momentalne som mesiac nezamestnana a mama ma depce, doma ma zamestnava a vobec ma nechce podporit.. Hladam si pracu, aj zajtra mam pohovor v anglickom jazyku.. chcem sa cim skor odstahovat, mama ma strasne obmedzuje a ide mi to na mozog.. casto placem a vravim si, keby som tam mohla zmiznut na druhy koniec sveta.. mama je rozvedena 20 rokov a zanevrela na chlapov uz davno.. stara sa len do druhych zivotov a kazdy je debil.. ja som tiez neschopny debil, pri krajsom vyjadreni.. povedzte, je to normalne?
Tweety
28.09.10,08:00
Dobry den,
chcela by som sa opytat na Vas nazor. Som mesiac nezamestana, skoncila som vysokoskolske studium dennej formy, uz cely piaty rocnik som pracovala, teraz ma nedavno vyhodili kvoli tomu, ze som si otvarala usta a mala napady.. a predtym pocas skoly som pracovala vzdy pocas letnych prazdnin, ked sa podarilo aj pocas roka.. momentalne som mesiac nezamestnana a mama ma depce, doma ma zamestnava a vobec ma nechce podporit.. Hladam si pracu, aj zajtra mam pohovor v anglickom jazyku.. chcem sa cim skor odstahovat, mama ma strasne obmedzuje a ide mi to na mozog.. casto placem a vravim si, keby som tam mohla zmiznut na druhy koniec sveta.. mama je rozvedena 20 rokov a zanevrela na chlapov uz davno.. stara sa len do druhych zivotov a kazdy je debil.. ja som tiez neschopny debil, pri krajsom vyjadreni.. povedzte, je to normalne?
Nie, nie je to normálne. Skús sa s ňou o tom v kľude porozprávať.
katarina.j
28.09.10,08:06
No nebudem sa opakovať ako ti radila predo mnou-ozaj niekedy stačí tak málo-len rozhovor a bude to ok. Možno aj ty si teraz v pozícii, kedy sa snažíš čo najskôr zamestnať nech vypneš z domu a máš kolektív-to je správne. Uvidíš, že ak sa zamestnáš, budeš to brať inak a nájdeš si aj spoločnú cestu s mamou k sebe, chce to asi len ten čas, keď si nájdeš prácu...budeš mať o čom rozprávať s mamou-pracovné ale aj súkromné záležitosti....
Vlastas
28.09.10,08:14
Milá Petra. Pred rokom aj moja dcéra skončila školu a bola plná optimizmu, že s jej odborom na ňu čakajú a bude si vyberať z valiacich sa ponúk na prácu. Opak však bol pravdou. Dennodenné pohovory a výsledky žiadne ju vyčerpávali a samozrejme aj nás. U nás som však stála pri dcére a dávala som jej nádej, že raz sa určite niečo (aj keď mimo odbor) nájde. Je to situácia ktorá je zložitá pre obe strany, ale treba to brať s triezvou hlavou. Mame treba asi vysvetliť, že nepatríš medzi flákačov (keď si doteraz toľko pracovala) a mesiac nie je tak dlhý čas. To že ťa doma zamestnáva, na tom nie je nič zlé, veď aj doma treba porobiť to, čo zamestnaná žena nestíha popri práci. Určite si treba nájsť prácu niekde ďalej od mamy a možno si až potom uvedomí, že jej dcéra chýba. Držím palce aby si si čím skôr dobrú prácu našla a aby sa vzťahy medzi Vami upravili.
ondrejvla
28.09.10,08:23
Petra, mám pocit, že vy dve si naozaj zavadziate, je to už pravdepodobne ponorková choroba, i keď by takáto diagnóza nemala nastať u dvoch tak blízkych ľudí, ako ste vy dve. Mama vyčerpaná problémami života a možno aj zmarenou nádejou o tvojom zamestnaní je trošku nervóznejšia a ty si nervózna z nepochopenia. Asi by bolo pre vás obe najlepšie odlúčenie, a iba občasné návštevy, vtedy by ste si boli vzácne. A k tomu, že si si na pracovisku otvorila ústa, vieš, šéfovia neradi vidia, ak sa im do ich vlastnej politiky zamieša niekto, kto tam ešte len otvoril dvere. Myslím si, že trošku pokory v zamestnaní by ti neuškodilo, i keď netvrdím, že by si sa mala nechať deptať. Všetci sme raz otvárali tie pomyselné dvere do života, ver, že boli tiež ťažké a slzičky boli aj pri našich začiatkoch, ale museli sme to prekonať.
Petra, skús si hľadať zamestnanie niekde mimo domova, skús sa sama o seba postarať, zabezpečiť si ako bývanie, tak i stravu a potom možno trošku pochopíš aj mamu a jej zmarené sny o živote. Držím ti palce.
petmar
28.09.10,08:28
Len tak na okraj-dcéra nám nedávno povedala, že sme ju mali doma viac zamestnávať a nie ju až takou "opičou" láskou ľúbiť , bola by lepšie pripravená na život. Krásny vzťah je dobrý, ale život je tvrdší
Petra66
28.09.10,08:28
Ahoj Katarina.j
no nemyslim, ze budem.. lebo vzdy ked som jej kedy povedala, ked mala dobru naladu, neskor zneuzila proti mne... takze aj ked mam 24 rokov, nevravim jej pravdu a malokedy si s snou viem najst poriadnu dospelacku rec.. vzdy musi byt po jej a ja som "fracek", pricom myslim som dospela a inteligentna zena.. ja potrebujem samostatnost.. a aj ked som pracovala, malokedy vedela pochopit moje problemy.. som zufala.. stale hlada dokazy, co som s kym kde robila.. hned po vyske som sa zamestnala, aby bola kludnejsia napriek pracovnym podmienkam... myslim,ze riesenie je asi len odchod z domu.. lebo je to uz vsetko chore, co sa tu deje a som z toho smutna.. este ked doda, ze my by sme ju chceli najradsej pochovat, tak uplne optimisticke slova tu vladnu..
Tweety
28.09.10,08:31
Ahoj Katarina.j
no nemyslim, ze budem.. lebo vzdy ked som jej kedy povedala, ked mala dobru naladu, neskor zneuzila proti mne... takze aj ked mam 24 rokov, nevravim jej pravdu a malokedy si s snou viem najst poriadnu dospelacku rec.. vzdy musi byt po jej a ja som "fracek", pricom myslim som dospela a inteligentna zena.. ja potrebujem samostatnost.. a aj ked som pracovala, malokedy vedela pochopit moje problemy.. som zufala.. stale hlada dokazy, co som s kym kde robila.. hned po vyske som sa zamestnala, aby bola kludnejsia napriek pracovnym podmienkam... myslim,ze riesenie je asi len odchod z domu.. lebo je to uz vsetko chore, co sa tu deje a som z toho smutna.. este ked doda, ze my by sme ju chceli najradsej pochovat, tak uplne optimisticke slova tu vladnu..
Radím sa čím skôr osamostatniť, vyzerá to, že sa doteraz nevysporiadala s rozvodom a takto sa na tebe vyvršuje.
Ale takéto správanie nikomu nepomôže.
Petra66
28.09.10,08:36
Milá Vlastas
s prácou problém nemám, viem ze ma vezmu, to je vedlajsie... mam aj par podnikatelskych napadov, potom este mam moznost pracovat do Salzburgu, ja si totiz mam z coho vyberat.. a potom, co sa tyka vyskakovania v praci, nepovedala som nic zle, len par otazok som polozila a kedze len nedavno som ziskala titul, veduca sa bala svojho miesta.. takze k tomu len tolko, lebo ja tocit so sebou zas nenecham a zas neviete okolnosti, takze.. a potom dalej, k praci doma, to nemam nic proti, ja som aktivny typ cloveka, rada pomaham, ale ked napr vie, ze idem za priatelmi a silou mocou mi vnutit este nejaku povinnost, to sa mi nepaci, pride mi to niekedy naschval.. kazdy kamarat, kamaratka, priatel je taky a taky.. a nic optimisticke.. a nemyslim, ze dovod jej chovania je moja nezamestnanost, takyto stav je uz dlho dlho dlho.. ale ako vravite, treba sa odstahovat a mat pokoj svaty..
danushka
28.09.10,08:36
Petra, Tvoja mama má problém sama so sebou a preto je ťažká komunikácia s ňou.
Ale len láskavým prístupom dokážete obe fungovať pod jednou strechou i mimo nej.
Si mladšia a menej skúsená a možno je jej duša natoľko ubolená sklamaniami zo života, že už zlyháva.
Skús si zahryznúť občas do jazyka a prekusnúť, zlhtnúť hrču v hrdle.
Ak je Tvoja matka rozvedená 20 rokov, určite nebolo ľahké vychovať Ťa.
Trpkosť z nás niekedy robí nevraživých a dusí nás natoľko, že nevieme ani najbližším darovať úsmev a milé slovká.
Vychádzaj z naturelu svojej mamy a z toho svojho. Vieš o Vašich slabinách a tam začni riešiť. Hlavne kľudným rozhovorom a láskou.
Nemôžte byť obe popudlivé, jeden musí byť vždy ten, čo hasí ohnivého. Skús byť tou hasičkou Ty.
Petra66
28.09.10,08:41
Ahoj Tweety
aj ja mam ten pocit, ze za vsetkym su chlapi :( uplne zatrkla a ked sa povie slovo sex, tak je to pre nu nieco zle a nekale, k tomu je to normalne vec, patri k zivotu. strasne mi nici zivot, ani o tom netusi a ja viem, ze chce len to najlepsie.. ale zmatit ma len tak z nudy, tak to sa mi moc nechce trpiet... ani pocuvat vylevy, jaka ja som.. vzdy som bola pracovita a cielavedoma a viem, ze nieco v zivote dokazem.. aspon v to verim, ked ona nie.. no drzte palce na zajtrajsi pohovor, je to spickova firma v BA :) ze cim skor sa daju veci do poriadku. Zmizne z oci, zmizne z mysle.. prajem pekny den a dakujem za rady
Tweety
28.09.10,08:45
Ahoj Tweety
aj ja mam ten pocit, ze za vsetkym su chlapi :( uplne zatrkla a ked sa povie slovo sex, tak je to pre nu nieco zle a nekale, k tomu je to normalne vec, patri k zivotu. strasne mi nici zivot, ani o tom netusi a ja viem, ze chce len to najlepsie.. ale zmatit ma len tak z nudy, tak to sa mi moc nechce trpiet... ani pocuvat vylevy, jaka ja som.. vzdy som bola pracovita a cielavedoma a viem, ze nieco v zivote dokazem.. aspon v to verim, ked ona nie.. no drzte palce na zajtrajsi pohovor, je to spickova firma v BA :) ze cim skor sa daju veci do poriadku. Zmizne z oci, zmizne z mysle.. prajem pekny den a dakujem za rady
Držím Ti palce nech to teda výjde. Možno potom sa aj mama trochu upokojí.:)
Petra66
28.09.10,08:45
a Ondrej,
v tej firme som popri skole pracovala rok... az po ziskani titulu ma pomalicky vyhodili, ked videli ze som prisla na par slabych miest, kde sa pochybilo... a nakoniec ma vyhodili pre to, lebo ma poculi dohadovat si pohovor, pritom veduca vedela, ze si permanentne budem hladat pracu.. to je vedlajsie, som rada ze tam uz nie som..
Danila
28.09.10,08:49
Ahoj Tweety
aj ja mam ten pocit, ze za vsetkym su chlapi :( uplne zatrkla a ked sa povie slovo sex, tak je to pre nu nieco zle a nekale, k tomu je to normalne vec, patri k zivotu. strasne mi nici zivot, ani o tom netusi a ja viem, ze chce len to najlepsie.. ale zmatit ma len tak z nudy, tak to sa mi moc nechce trpiet... ani pocuvat vylevy, jaka ja som.. vzdy som bola pracovita a cielavedoma a viem, ze nieco v zivote dokazem.. aspon v to verim, ked ona nie.. no drzte palce na zajtrajsi pohovor, je to spickova firma v BA :) ze cim skor sa daju veci do poriadku. Zmizne z oci, zmizne z mysle.. prajem pekny den a dakujem za radyPrečo máš pocit, že za všetkým sú chlapi? Teda v súvislosti s Tebou? Prečo diskutuješ s matkou o slove sex? Už o ňom vieš všetko, tak skús prijať aj matkin názor a nerieš ho. A počúvaš výlevy, aká si? Pošli sem na chvíľu povedať o tom Tvoju matku. Čítala som v Tvojich príspevkoch, koľko dovoleniek si strávila pri mori. Vyštudovala si vysokú školu. To všetko si dosiahla svojpomocne? Mama pri tom nebola? Máš pravdu, zíde z očí, ale nezíde z mysle. Pokiaľ hovoríme o mame. Raz na to prídeš, a môže byť veľmi neskoro. Čas sa totiž nedá vrátiť späť. A po mame, ak odíde, je už len jedna veľká, čierna jama, teda tá, čo ju nemožno zasypať ničím.......
danushka
28.09.10,08:50
a Ondrej,
v tej firme som popri skole pracovala rok... az po ziskani titulu ma pomalicky vyhodili, ked videli ze som prisla na par slabych miest, kde sa pochybilo... a nakoniec ma vyhodili pre to, lebo ma poculi dohadovat si pohovor, pritom veduca vedela, ze si permanentne budem hladat pracu.. to je vedlajsie, som rada ze tam uz nie som..

Petruška,
ale nejdeš Ty tak trošku hlávkou proti múru?
Mladosť ide trošku aj s pochabosťou a niekedy si treba dávať pozor na pusinku, lebo ten istý problém môže nastať aj v novom zamestnaní;).
Mať vysokoškolské vzdelanie Ti otvára dvere, ale prílišná horlivosť a otvorenosť tie isté dvierka môže za Tebou aj zavrieť.
Tieto slovká neber ako mudrovanie, len sa trošku nad nimi zamysli :).
Petra66
28.09.10,08:50
danushka
tych hrc myslim uz bolo dost.. nechce sa mi pocuvat urazky...
a mas pravdu, ja som lev a ona baran, kazdy tvrdohlavy istym sposobom... no ako vravis, je to uz na mne... ď pa
Petra66
28.09.10,08:53
Petruška,
ale nejdeš Ty tak trošku hlávkou proti múru?
Mladosť ide trošku aj s pochabosťou a niekedy si treba dávať pozor na pusinku, lebo ten istý problém môže nastať aj v novom zamestnaní;).
Mať vysokoškolské vzdelanie Ti otvára dvere, ale prílišná horlivosť a otvorenosť tie isté dvierka môže za Tebou aj zavrieť.
Tieto slovká neber ako mudrovanie, len sa trošku nad nimi zamysli :).
danushka
pocuj po hlavke si zas skakat nedam.. myslim, ze tam to bolo uz s nadychom mobbingu.. rozmyslam este poslat list riaditelovi, aku ma podarenu veducu, aby som kus okerenila tu zivotnu telenovelu.. a dakujem, viem, treba aj hlavku sklopit.. ale teror a psychicky natlak neznesiem! to nie!
Ajuška
28.09.10,08:53
... Čas sa totiž nedá vrátiť späť. A po mame, ak odíde, je už len jedna veľká, čierna jama, teda tá, čo ju nemožno zasypať ničím.......
...naaadherné slová... boľavo... kruto pravdivé... pochopí až ten, čo skúsi... tu platí na tisíckrát.............
mamka Danka
28.09.10,09:58
Milá Petra, skús si prečítať knihu Život nad propastí, autor James Dobson. Je určená pre mladých ľudí vo veku 15 – 30 ročných. Je to písané v kresťanskom duchu, ale najdu si tam cenné rady aj neveriaci. Okrem iného sa tam píše, že matka považuje svoje dieťa za diaťa kým u nej býva, aj keby to dieťa malo 100 rokov. Stále ťa bude brať, ako malé dieťa, ktoré treba dirigovať (nemysliac to v zlom) a ty to stále budeš brať ako buzeráciu. Je to aj generačný problém v pohľade na vec a boj o moc, presadzovanie si svojho názoru. Keď sa odsťahuješ a budeš už zaopatrené dieťa zlepší sa aj váš vsťah. Moja mama s snažila ešte pár rokov dirigovať moju novú domácnosť, ale jasne som jej ukázala odkiaľ – pokiaľ a od vtedy ako to prijala si veľmi dobre rozumieme. Pár krát som jej doma začala prestavovať nábytok a keď sa ozvala, že to je jej a ona to chce inak, tak som jej vysvetlila, že ani mne sa to nepáči, keď to robí ona mne. Problém by bol, keby tvoja mama nezmenila postoj k tebe ani po tvojom odsťahovaní. Ale to odsťahovanie nech nie je v zlom, v hneve a s trucu. Nech je s láskou a nech mama pochopí, že každé vtáča raz musí opustiť hniezdo. Držím palce.
simonka1
28.09.10,10:30
[QUOTE=Petra66;1518484]Milá Vlastas
s prácou problém nemám, viem ze ma vezmu, to je vedlajsie... mam aj par podnikatelskych napadov, potom este mam moznost pracovat do Salzburgu, ja si totiz mam z coho vyberat..

Petra, aj si čítaš čo píšeš??? Najprv píšeš, že si mesiac nezamestnaná a potom sa ideš sama seba vychváliť, aká si fantastická, že ty problém s prácou nemáš a môžeš si vyberať........
no keď sú všetky tvoje názory takéto, možno nebude problém v matke.......
Petra66
28.09.10,10:37
danila
inac v pohode? ja nediskutujem s mamou o slove sex... vravim, od kedy nema chlapa je konzervativna a tam kde sa sklonuje slovo sex, ma na to negativny pohlad v spojeni s niecim zlym, nie ako sucast zivota? uz si pochopila? a pri mori som bola raz a na to som si sama zarobila, takisto aj na to, ked som chcela ist pracovat do zahranicia alebo kdekolvek.. a nepovedala som, ze nemam rada mamu... fuu, normalne som sok dostala po tvojom prispevku..
Petra66
28.09.10,10:41
mamka Danka
velmi spravne si to opisala... presne ako pises.. mudro.. kym neodidem, bude vzdy figurka ktora sa musi podriadovat... dakujem pekne... uff knihu neviem kedy by som precitala, mam kopec rozcitanych veci, ale dakujem za tip, skusim sa na nu pozriet.. ale mas pravdu.. treba len klud a rozvahu a cim skor odist a budem vysmiata od uska k usku.. cmukam a pozdravujem dobrych ludkov co nevidia len to negativne a snazia sa pochopit cmuk
Vlastas
28.09.10,10:41
Simonka1 predbehla si ma, tiež som porovnávala príspevky a došla som k rovnakému názoru.
ondrejvla
28.09.10,10:45
Petra nehnevaj sa, po tvojich odpovediach mám názor, že ty nemáš nikoho rada okrem seba, cítim u teba sebalásku a zároveň sebatýranie a ľutovanie sa. Vo svojich odpovediach si odporuješ sama sebe, odporúčam neplakať nad tým, že ti mama kázala poupratovať, ale uprac, bývaš u nej a určite ti neubudne z toľko spomínaného vysokoškolského titulu, ten tu má možno aj polovica členov a nestrkajú ho každému pod nos. Ber to ako chceš, ale keby som nepovedala svoj názor v tejto rozporuplnej téme, asi by som to neprehltla. Dievča preber sa, utri slzy a pozri si dobre mamu, či netreba tie slzy utrieť aj jej.:eek:
Petra66
28.09.10,10:46
Simonka
a ty vies vsetky okolnosti? ja tu vobec neriesim nezamestnanost.. ach--- ano, mozno ti to trha zily, ale som fantasticka... ak si nenajdem najblizsi mesiac pracu, tak budem uvazovat nad mojim podnikatelskym planom resp mam moznost ist si zarobit do salzburgu ale zatial nerobim unahlene nazory, mozno sa este nieco vyskytne, rada by som nadobudla skusenosti.. ale to asi takyto nazor je tebe tazke vystvetlit.. trosku skus sima realne uvazovat a otvor oci..
a problem som presne specifikovala, neriesim nezamestnanost! ach
Petra66
28.09.10,10:55
najprv sa pozri na seba, potom sud inych.. tak by som to zhrnula... a takisto ze nema zmysel sa bavit o takychto veciach s ludmi, ktori druheho odsudia skor, ako ho poznali... som hrda, ale ani sa nelutujem, ani sa nevyvysujem, nesla som sa tu ohanat svojim vysokoskolskym titulom, len vysvetlit situacii a niektori to pochopili, ini zas nemaju dostatocne skusenosti, chapem.. Dakujem predovsetkym mamke Danke... nie som ziadny sebecky clovek, som velky optimista a vobec nenafukujem veci, nie to este sa chvalit niecim.. len som povedala, co ako sa veci maju... prajem vam vela slnka do dni... a som presvedcena, ze len realny a optimisticky pohlad vedie k niecomu, takze tie moje slzicky nie su sebalutost. ale dakujem za povzbudenie, budem o nieco silnejsia a presadim si svoje. dakujem vsetkym, prajem krasny den.
danushka
28.09.10,10:58
Simonka
a ty vies vsetky okolnosti? ja tu vobec neriesim nezamestnanost.. ach--- ano, mozno ti to trha zily, ale som fantasticka... ak si nenajdem najblizsi mesiac pracu, tak budem uvazovat nad mojim podnikatelskym planom resp mam moznost ist si zarobit do salzburgu ale zatial nerobim unahlene nazory, mozno sa este nieco vyskytne, rada by som nadobudla skusenosti.. ale to asi takyto nazor je tebe tazke vystvetlit.. trosku skus sima realne uvazovat a otvor oci..
a problem som presne specifikovala, neriesim nezamestnanost! ach

Petra, si sebaľúby, chladný narcis, poviem Ti to tvrdo.
Byť fantastackým znamená byť aj pokorným. Vzdelanie nie je všetko a poznám ľudí, čo majú fantastickú prácu ešte fantastickejšie ohodnotenú, ale šťastní nie sú.
K tomu šťastiu im chýba niečo, čo sa za peniaze kúpiť nedá.

mimotemy
V posledom čase tu vznikajú témy ,,lukratívky" na preklikávanie.
Príjemné sledovanie reklám prajem všetkým, uf /z toho asi ťažko nebude nikomu/.
Petra66
28.09.10,10:58
a ondrejvla
uz som vravela ze domace prace a podobne povinnosti lavou zadnou a to som tu neriesila.. len som chcela par days off, ale aspon budem mat clear mind... pozdravujem
Petra66
28.09.10,10:59
a ondrejvla
uz som vravela ze domace prace a podobne povinnosti lavou zadnou a to som tu neriesila.. len som chcela par days off, ale aspon budem mat clear mind... pozdravujem
Petra66
28.09.10,11:03
danushka
pocuj, bolo to ironicke, ze aka som ja fantasticka--- nie som narcis.. ale poviem ti pravdu, rada by som nim bola :D aspon by som nebrala veci tak vazne a k srdcu... a kto vravel o peniazoch? Moja, ty hlavne nebud materialistka, lebo ja chcem v prvom rade stastie a z niecoho vyzit... Krasny den a nevid veci z druheho konca.
ondrejvla
28.09.10,11:05
Vieš, niekedy sú čisté myšlienky aj nad úrovňou...
Ajuška
28.09.10,11:05
...chcem sa cim skor odstahovat, mama ma strasne obmedzuje a ide mi to na mozog.. casto placem a vravim si, keby som tam mohla zmiznut na druhy koniec sveta.. mama je rozvedena 20 rokov a zanevrela na chlapov uz davno.. stara sa len do druhych zivotov a kazdy je debil.. ja som tiez neschopny debil, pri krajsom vyjadreni.. povedzte, je to normalne?
...nie je len fráza... že každý nám môže ublížiť len tak, ako mu sami dovolíme...;)...ale naozaj všetko je v hlave...mamine kroky (či zásahy??) vnímaš ako obmedzovanie čo Ti ide na mozog... verím, že to tak naozaj cítiš... možno by to chcelo len kúsok nadhľadu a preladenie do iného levelu... možno potrebuješ dozrieť... či padnúť na hubu... každý sme si (myslím si) touto etapou v živote prešli... reálny pohľad na vec sa dá získať až keď sa ocitneme na druhom brehu... (moja dospelá dcéra svoju podobnosť so mnou znášala aaaž tak ťažko... že jedného dňa vyriekla vetu... že ma do konca svojho života nechce vidieť... Ty nechci vedieť, čo to so mnou urobilo... napriek obavám všetkých, ktorí moje nastavenie na (nielen) moje deti poznajú... som sa z hlboka nadýchla... a zaujala som postoj... že akceptujem stanovisko dospelého človeka... po roku sa voda s vodou zliala... :cool: ...skús sa jej spýtať dnes... či je ozaj taký "frajer"... že svoju mamu naozaj k ničomu nepotrebuje...) ...:rolleyes:...nemusíš sa nad týmito mojimi slovami ani len zamyslieť... ale mooožno raz...........
Tweety
28.09.10,11:08
Nerobila by som arbitra, keď nemám možnosť vypočutia druhej strany, a vôbec nie hádzať kameňom. Kto si bez viny?:)
danushka
28.09.10,11:10
danushka
pocuj, bolo to ironicke, ze aka som ja fantasticka--- nie som narcis.. ale poviem ti pravdu, rada by som nim bola :D aspon by som nebrala veci tak vazne a k srdcu... a kto vravel o peniazoch? Moja, ty hlavne nebud materialistka, lebo ja chcem v prvom rade stastie a z niecoho vyzit... Krasny den a nevid veci z druheho konca.

Naopak, minca má aj rub aj líc.
A tuším prvý raz na Porade sa ohradím voči osloveniu ,,moja".
Vlastne sa neohradím...
To hovorí veľa o Tebe Petra.
Píšeš, že netreba brať niektoré veci vážne. Ale rodinné záležitosti treba brať viac ako vážne, lebo rodina, rodičia, súrodenci - to je všetko, to je naše súkromie, útočisko, to je náš vankúš, kde sa dá vyplakať a kde môžme hlávky skloniť.
simonka1
28.09.10,11:21
No Peťka, mne teda skutočne netrhá žily, ak je niekto fantastický....ale poznám vo svojom živote veľa ľudí a myslím, že aj oveľa starších a skúsenejších ako si ty, ale neviem či by som spočítala na jednej ruke tých, ktorí by to o sebe povedali........pretože stále je na každom z nás čo zlepšovať.....
Myslím, že touto cestou ako si sa ty vybrala ďaleko nezájdeš...........Ako napísala Ajuška ,, potrebuješ dozrieť,, a potom uvidíš veci v inom svetle......M O Ž N O.......a ja dúfam a verím, že ano........
buchač
28.09.10,11:23
Naopak, minca má aj rub aj líc.
A tuším prvý raz na Porade sa ohradím voči osloveniu ,,moja".
Vlastne sa neohradím...
To hovorí veľa o Tebe Petra.
Píšeš, že netreba brať niektoré veci vážne. Ale rodinné záležitosti treba brať viac ako vážne, lebo rodina, rodičia, súrodenci - to je všetko, to je naše súkromie, útočisko, to je náš vankúš, kde sa dá vyplakať a kde môžme hlávky skloniť.

Vieš ...moja ...;):D:D:D:D:D:D

Sledujem Ti túto tému od začiatku ...
Že mám na to svoj názor , špecifický , Ti je asi jasné ...

Moja , tak Ti poviem ...niekedy je dobré nechať tak , lebo , moja , to máš asi tak , že

__________________
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí .......;):rolleyes::---:D
danushka
28.09.10,11:26
Buchač, trošku opravím to slovko na po.rať...,bo mi oči vykole.
Dovolila som si, prepáč :)
Petra66
28.09.10,11:26
danushka
a ved preto to riesim lebo to berem vazne... uf, neviem co tu riesite moju osobnost aka ja som, ked ma nepoznate, je to podla mna dno ludskej sudnosti... potrebovala som pocut nazor, ci je to spravne, cio aj vy ste nieco take prezili a nie aby ma tu niekto sudil... to by som si ja nedovolila na nikoho povedat, ze je taky a onaky.. uz mi nepiste, od mudrych som si vzala, co trebalo a co som vedela, len som sa v tom ujasnila... rieste seba!!! ludia su raz taki, chytaju sa aj slamky...
simonka1
28.09.10,11:28
Simonka
a ty vies vsetky okolnosti? ja tu vobec neriesim nezamestnanost.. ach--- ano, mozno ti to trha zily, ale som fantasticka... ak si nenajdem najblizsi mesiac pracu, tak budem uvazovat nad mojim podnikatelskym planom resp mam moznost ist si zarobit do salzburgu ale zatial nerobim unahlene nazory, mozno sa este nieco vyskytne, rada by som nadobudla skusenosti.. ale to asi takyto nazor je tebe tazke vystvetlit.. trosku skus sima realne uvazovat a otvor oci..
a problem som presne specifikovala, neriesim nezamestnanost! ach
MOJA, a ty si ako na to prišla, že ja riešim nezamestnanosť???? V akej škole si to vlastne dostala ten titul???
danushka
28.09.10,11:32
danushka
a ved preto to riesim lebo to berem vazne... uf, neviem co tu riesite moju osobnost aka ja som, ked ma nepoznate, je to podla mna dno ludskej sudnosti... potrebovala som pocut nazor, ci je to spravne, cio aj vy ste nieco take prezili a nie aby ma tu niekto sudil... to by som si ja nedovolila na nikoho povedat, ze je taky a onaky.. uz mi nepiste, od mudrych som si vzala, co trebalo a co som vedela, len som sa v tom ujasnila... rieste seba!!! ludia su raz taki, chytaju sa aj slamky...

Ale Petra, veď sa upokoj, neriešime Ťa, naopak mne táto téma pomohla a veľmi.
Mám syna na prahu 19tky a oči mi naotváral, nazatváral a narosil požehnane.

Neviem čo sa mu stalo a dúfam, že to nezakríknem, po tomto lete prišiel zlom a taký vzťah sme tuším ešte nemali.
Dozrel.
Kadečo sme si my dvaja povedali neraz, ale poviem Ti vždy dobre vyvadení keď sme skrotli a pritúlili sme sa jeden k druhému, balvany z nás popadali, tá úľava je na nezaplatenie.
A neverím, že by také aj Tebe s mamou dobre nespravilo.
Len toľko som chcela.
Petra Nová
28.09.10,12:00
danushka
a ved preto to riesim lebo to berem vazne... uf, neviem co tu riesite moju osobnost aka ja som, ked ma nepoznate, je to podla mna dno ludskej sudnosti... potrebovala som pocut nazor, ci je to spravne, cio aj vy ste nieco take prezili a nie aby ma tu niekto sudil... to by som si ja nedovolila na nikoho povedat, ze je taky a onaky.. uz mi nepiste, od mudrych som si vzala, co trebalo a co som vedela, len som sa v tom ujasnila... rieste seba!!! ludia su raz taki, chytaju sa aj slamky...

Petra, predpokladám, že si uvedomuješ ten paradox.;) Ak ty si neželáš, aby niekto riešil teba, keď ťa nepozná, prečo chceš riešiť tvoju matku, o ktorej tu ozaj nikto nič nevie? Len podľa toho čo napíšeš?:confused: Okrem matky si toho napísala dosť o sebe, tak sa nečuduj, že na základe napísaného si mohol ktokoľvek utvoriť názor, aj keď netvrdím, že musí zodpovedať skutočnosti.
katarina.j
28.09.10,12:01
Ahoj Katarina.j
no nemyslim, ze budem.. lebo vzdy ked som jej kedy povedala, ked mala dobru naladu, neskor zneuzila proti mne... takze aj ked mam 24 rokov, nevravim jej pravdu a malokedy si s snou viem najst poriadnu dospelacku rec.. vzdy musi byt po jej a ja som "fracek", pricom myslim som dospela a inteligentna zena.. ja potrebujem samostatnost.. a aj ked som pracovala, malokedy vedela pochopit moje problemy.. som zufala.. stale hlada dokazy, co som s kym kde robila.. hned po vyske som sa zamestnala, aby bola kludnejsia napriek pracovnym podmienkam... myslim,ze riesenie je asi len odchod z domu.. lebo je to uz vsetko chore, co sa tu deje a som z toho smutna.. este ked doda, ze my by sme ju chceli najradsej pochovat, tak uplne optimisticke slova tu vladnu..
Tak to som netušila, že je to také napäté medzi vami. Viem, že sa o tom ťažko hovorí/píše, ale my nepoznáme tvoju situáciu a nevidíme do problémov, keď sa o ňom nerozpráva. Som rada, že si nám to vyjasnila. Budem s tebou súhlasiť, musíš sa osamostatniť a postaviť "na vlastné nohy", ak je situácia na nevydržanie(ako opisuješ). V prvom rade si nájdi dobrú prácu a potom rieš osamostatnenie od mamy, lebo ako píšeš, tak to budeš mať aj naďalej "peklo", ktorého niet konca. Viem ťa pochopiť, v tvojom veku si si už niečo "preskákala v rodine", takže nemusíš sa báť toho, ako to mama bude znášať(tvoj odchod). Veď bola tiež mladá a plná očakávania....bude ju to trocha bolieť, ale každá bolesť prebolí a pochopí, že to bolo pre teba dobré. Držím palce a neboj sa komunikovať s nami, na to sme tu, aby sme poradili/pomohli v rámci našich schopností.
Petra66
28.09.10,12:03
danushka
vedela som ze mas kamen na srdci a si sa aj priznala... nesudte ma a neponizujte, ja som ani jedneho neurazila, dokonca aj to "moja" mi uslo, nic v zlom, nechcela som sa nikoho dotknut...
Vidis, danuška, tak my take nieco nepozname, nikdy to v nas mama nejak nerozvijala a teraz su mi take tulenia cudzie :( ale kazdy ma nejaky vztah s rodicom, ja myslim, ze pre mna je jasny smer - odstahovanie a oddychneme si a bude to o moc lepsie.. papiky
Stefan2005
28.09.10,12:36
... nesudte ma a neponizujte...


...teraz ma nedavno vyhodili kvoli tomu, ze som si otvarala usta a mala napady...

Nesúdim a už vôbec nechcem ponižovať; ovšem čítajuc tvoje reakcie, tiež by som asi nechcel s tebou pracovať...