Biosko
28.09.10,10:13
Zdravim,

chcel by som sa spytat ako je to v pripade ked som si cez internet zakupil sluzbu / tovar ktora nesplnila moje ocakavania a mam pravo odstupit od zmluvy do 7 dni. Je na to nejake tlacivo? Ako mam dat vediet ze odstupujem od zmluvy? Cestnym vyhlasenim? Ako to bude s peniazmi ktore uz boli zaplatene? Zrusit zahranicnu platbu alebo mi ich obchodnik zas posle spat?

Dakujem
Biosko
29.09.10,11:14
Skusal som googlit ale na nic som neprisiel tak ak by niekto mal nejaky napad mam cas este do nedele potom uz bohuzial ta lehota uplynie :(
Mgr.Shrek
29.09.10,12:59
Zdravim,

chcel by som sa spytat ako je to v pripade ked som si cez internet zakupil sluzbu / tovar ktora nesplnila moje ocakavania a mam pravo odstupit od zmluvy do 7 dni. Je na to nejake tlacivo? Ako mam dat vediet ze odstupujem od zmluvy? Cestnym vyhlasenim? Ako to bude s peniazmi ktore uz boli zaplatene? Zrusit zahranicnu platbu alebo mi ich obchodnik zas posle spat?

Dakujem

V tomto prípade máš právo odstúpiť od zmluvy do 7 dní od doručenia. Postup je nasledovný.
Napíšeš list, v ktorom uvedieš, že odstupuješ od kúpnej zmluvy v zmysle § 12 ods. 1 zákona č. 108/2000 o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji. Na koniec uvedieš spôsob, akým ti majú vrátiť peniaze, napr. vklad na účet, poštová poukážka.
List im spolu s tovarom zašli doporučene do vlastných rúk.
Predajca je povinný do 15 dní odo dňa odstúpenia, rozumej doručenia zásielky, vrátiť ti peniaze alebo preddavok. /§ 12 ods. 4 písm. a) spomínaného zákona/
Pidgey
29.09.10,14:49
no, ja len otazka, spominas zahranicny prevod, cize si to kupoval zo zahranicneho e-shopu? tam myslim nase zakony moc nepomozu, treba si pozriet ich podmienky, resp si zistit ako je to u nich