evka123
28.09.10,10:30
moja otázka sa týka franchisingu, uzatvotila som takúto zmluvu o budúcej zmluve a spol. som zaplatila určitú sumu peňazí, ako dostanem túto sumu do nákladov, alebo sa to berie ako prvotná investícia?
profesional
29.09.10,06:58
Ide o licencne poplatky. Tie su majetkovou hodnotou ocenitelnou v peniazoch. Takze tuto pekne zaradis do majetku a budes 4 roky odpisovat.
evka123
30.09.10,06:15
Po preštudovaní zmluvy, ktorú som nemala k dispozícii v bode 2 sa uvádza, že poskytnutá suma franchisistu sa použije na zariadenie predajne,rekonštrukciu predajne,kasou atď.,na základe tejto zmluvy sa stáva franchisista majiteľom technického zariadenia a odpisuje ho 5 rokov na základe zmluvy? Nepotrebuje žiadne doklady? Myslím faktúry od nákupu nábytku, rekonštr.atď? Druhá otázka sa týka druhej časti poskytnutej sumy, ako návratnej zálohy-depozitu na čiastočné krytie,po ukončení sa táto záloha vráti do 90 dní, účtujem to iba ako zálohu? Učtujem v JU. Veľmi pekne Vám ďakujem za radu a prajem pekný deň.
profesional
30.09.10,11:47
Zaloha sa uctuje ako zaloha.
A to co si pisala sa uctuje na zaklade zmluvy. Aj zmluva je uctovny doklad.
evka123
30.09.10,14:41
veľmi pekne ďakujem, veľmi ste mi pomohli
libis444
30.09.10,15:26
ahoj, aj ja by som chcel nieco taketo tipu franchising rozbehnut.
mozem sa opytat , teda ak to nie je tajne v com si rozbehla tento franchising. je to vyhodne? je tazke sa k niecomu takemuto dostat??
evka123
30.09.10,17:13
písala som to v mojom mene,ale robím iba účtovníctvo
a som viazaná zmluvou, viac k tomu nemôžem dodať, treba si to pozrieť na nete, čo to obnáša
willma
19.01.11,16:11
čo tak prečítať ETIKETU PORADY a zaplatiť si inzerciu.:mad::mad::mad: