dyona
28.09.10,11:35
DObrý deň,
chcem si založiť maloobchodnú prevádzku formou Limited s tým, že tovar budem nakupovať v Anglicku a predávať v predajni na Slovensku.
Akým spôsobom založim takúto formu podnikania? JE potrebné vycestovať alebo potrebné náležitosti vybavím na SR.??
VIem, že moja daňová povinnosť je voči Británii, ak mám obrat nižší ako okolo 780 000E môžem platiť DPH len ak mi ju zaplatia moji zákazníci - teda mám nárok na odpočet DPH?
Môj príjem bude formou divident, ktoré zdaňujem ako dan z príjmu jeden krát ročne? A ako je to s vyplácaním zamestnancov? Plánujem mať dvoch zamestnancov a potrebujem za nich platiť odvody. Stačí ak im dám min. mzdu a ostatok formou divident?
profesional
21.10.10,17:06
1. Zalozit Ltd. v Anglicku mozes aj cez internet. Budu od teba ziadat naskenovane 2 doklady totoznosti a 1 doklad potvrdzujuci adresu.
2. Ak chces aby tato Ltd. mala prevadzku u nas, musis u nas zriadit pre takuto britsku Ltd. organizacnu zlozku, zariadit jej zapis do OR SR a dane nebudes platit v UK ale v SR.
3. Co sa tyka DPH, tak v takomto pripade sa budes musiet zaregistrovat ako platca DPH na Slovensku na Danovom urade Bratislava 1 a DPH budes platit na Slovensku.
4. Dan z prijmu pravnickychosob budes platit v UK. Dividendy vyplatene sa u nas ani u nich nezdanuju. Tieto neuvadzas v danovom priznani FO. U nas sa iba zapocitavaju pre ucely vypoctu odvodov.
Odvody a registraciu zamestnancov budes realizovat na Slovensku, kedze budu zamestnani na Slovenku.