ZDENIELA
28.09.10,11:01
Rozhodujem sa medzi CANON PIXMA MP 550 a CANON PIXMA MP 250 tá prvá je za cca 80,-- ečiek a tá druhá za cca 48,-- ečiek.
Potrebujem na domáce použitie, niekedy tlačireň nepoužijem aj 2 mesiace, niekedy tlačím aj 15 strán za deň (tak 5 x do roka) Farbu chcem, skener a kopírku v jednom tiež (co je doma, to se počítá). Stačilla by mi tá lacnejšia?
Martin Mocko
28.09.10,09:09
Ja mám s atramentkami na občasné použitie zlé skúsenosti. (ako si písala, že sem-tam sa bude používať raz za 2 mesiace)
Zvykne vysychať atrament. Ale keď chceš farebnú tlač a lacnú tlačiareň, tak ti nebudem radiť laserovku. Aj keď aj tie sa už dajú kúpiť od 150€.
premiko
28.09.10,09:15
Nuz ja som prave kupil

http://www.alza.sk/canon-pixma-mp5250-d186166.htm

a tiez zdielam Mockov nazor, treba zvazit pre a proti, ja napriklad som jednu farebnu doslova zodral ;), teraz ako mam vnuka, tlacim ako o zivot :)
arizona
28.09.10,09:24
Atramentovka pri iba občasnom použití zasychá.(takže častá výmena náplní a tým onedlho preplatíš aj tlačiareň).
Laserová je drahšia, ale náplň vydrží dlho, nezasychá. Tiež mám na domáce použitie laserovú tlačiareň, toner mi vydrží zhruba 2,5roka.

Pri kúpe tlačiarne nepozeraj iba na cenu tlačiarne, ale aj na cenu a výdrž náplne.
salvosko
28.09.10,11:19
Ja zas uplne naopak ... mam lacnu tlaciaren atramentovu a ak tlacim aspon daco raz, dvakrat, trikrat za mesiac tak naplne nezaschnu. Len treba tlacit, netreba sa bat aj ked je to blbost ale vytlacit lebo radsej zopar stran vytlacit ako nechat zaschnut. To treba mat na pamati. Doma sa furt najde daco na kopirovanie.
kimart
28.09.10,11:54
potrebovala by som tiež poradiť, potrebovala by som len kopírku, alebo multifunkčné ... pre študenta VŠ. Niečo za prijateľnú cenu, tak aby sme nevrážali každú chvíľu do tonera.
Stevo5
28.09.10,12:15
Súhlasím so salvosko (príspevok #5). Tiež mám atramentovú tlačiareň - PIXMA MP 970 a riešim to tak, že ak dlhšie nepotrebujem nič vytlačiť, tak ako prevenciu pred zaschnutím si vytlačím jednu stránku. Mám na to zvlášť spravený dokument, kde je každý riadok inej farby aby sa to rovnomerne "prečistilo". Mne to stačí vytlačiť raz za 2 týždne, ešte sa mi nestalo aby zaschol atrament.
Čo sa týka nákladov - atrament dopĺňam doma, kúpil som 2dcl fľašky z každej farby, už tretí rok v pohode.
Mária27
28.09.10,17:04
Súhlasím so salvosko (príspevok #5). Tiež mám atramentovú tlačiareň - PIXMA MP 970 a riešim to tak, že ak dlhšie nepotrebujem nič vytlačiť, tak ako prevenciu pred zaschnutím si vytlačím jednu stránku. Mám na to zvlášť spravený dokument, kde je každý riadok inej farby aby sa to rovnomerne "prečistilo". Mne to stačí vytlačiť raz za 2 týždne, ešte sa mi nestalo aby zaschol atrament.
Čo sa týka nákladov - atrament dopĺňam doma, kúpil som 2dcl fľašky z každej farby, už tretí rok v pohode.
Mohol by si, prosím, vysvetliť, ako dopĺňaš atrament doma? Aký atrament máš? Ako sa to robí? O čo je to lacnejšie?
zdenka131
28.09.10,17:07
Mohol by si, prosím, vysvetliť, ako dopĺňaš atrament doma? Aký atrament máš? Ako sa to robí? O čo je to lacnejšie?
Dopĺňa sa to úplne jednoducho, k atramentu dostaneš injekčnú striekačku s ihlou a atrament jednoducho doplníš.
simoj
28.09.10,19:01
ja som mal pred tym atramentovku a uz nikdy viac. teraz mam laserovku ciernobielu so skenerom (tlaciaren, skener, kopirka) za asi 5 rokov co ju mam som 2x menil toner - neoriginalne tonery stoja cca 50€/ks na 2000-6000str zalezi od tlaciarne a toneru. farebne som potreboval tlacit za celych 5 rokov asi 2x.... to sa mi skor opatilo ist do nejakyho copy shopu dat si to vytlacit a nemusel som sa babrat s doplananim atramentu. A fotky tlacit doma? to urcite nie, kvalita niekdy nie je taka ako vo foto zbernach a cena za kus vytlaceny doma castokrat vychadza viac ako v zberni. foto vytlacne v zberni vam vydrazi desiatky rokov, foto vytlacene doma par rokov mozno mesiacov.
Moja dalsia multifunkcna talciaren bude laserrovka ciernobiela