zuzana.dca
28.09.10,13:54
Ahojte,
ideme trošku zrekonštruovať kuchyňu a všade čítam aké trendy a hlavne praktické je použiť na stenu ku kuchynskej linke medzi pracovnú dosku a horné skrinky kalené sklo. Keď som si ho vygooglila skoro som odpadla aké ceny za to pýtajú. Nemáte s tým skúsenosť? Kde sa dá zohnať za rozmunú cenu? Prípadne neviete o nejakom inom materiály okrem klasických kachličiek, ktoré by boli podobného jednoliateho dizajnu, napr. nejaké druhy folií a pod. Vďaka :)
buchač
28.09.10,12:07
Ahojte,
ideme trošku zrekonštruovať kuchyňu a všade čítam aké trendy a hlavne praktické je použiť na stenu ku kuchynskej linke medzi pracovnú dosku a horné skrinky kalené sklo. Keď som si ho vygooglila skoro som odpadla aké ceny za to pýtajú. Nemáte s tým skúsenosť? Kde sa dá zohnať za rozmunú cenu? Prípadne neviete o nejakom inom materiály okrem klasických kachličiek, ktoré by boli podobného jednoliateho dizajnu, napr. nejaké druhy folií a pod. Vďaka :)

Trendy s cenou idú ruka v ruke ...za to sa platí ...

Kalené sklo je potrebné použiť pri väčšej záťaži .
Z tvojho nevidno , na čo a čo mieniš s poličkami robiť ...či len na nejaké koreničky , obrúsky .....alebo aj niečo iné , ťažšie ...

Na niektoré poličky sa dá aj "obyčajné " sklo použiť ...hociktorý sklenár v pohode vyreže ten správny tvar a veľkosť ...

Aj tak by som len nad klasikou porozmýšľal , nejakú strednú cestu vybral ...predsa len tá investícia ...:rolleyes:
Trendy kuchýň sa menia pomaly ako spodné prádlo ...
evaj63
28.09.10,13:57
Ak chceš pozri sa v sekcii- Výška digestora od varnej dosky. Pridala som tam fotku. Ja mám naniesto kachličiek zástenu, a vybrala som si ten istý vzor, ako je aj pracovná doska. Zástena je 1 cm hrubá doska, dá sa rozne kombinovat', ale vel'ká výhoda je, že sa omnoho l'ahšie udržiava ako kachličky.
zuzana.dca
28.09.10,14:49
Buchač - neplánujem vešať na stenu žiadne ťažké police, len nejaké závesné systémy
EvaJ63 - zaujímavý nápad, to sa mi celkom pozdáva... kde nájdem zástenu 1 cm širokú v rovnakom vyhotovaní ako pracovná doska?
wranko
28.09.10,18:59
Dobrý večer ak môžem poradiť tak si to nechajte namontovať firme nakoľko oni si tú dosku zrežú na mieru a hrany olepia príslušnou hranou. Tehla k tehle ,doska k doske - treba najprv vedieť od akého výrobcu máte pracovnú dosku. Nie ku každému odtienu sa vyrába (dá vyrobiť) zástena. Je to nalisovaný laminát na drevotrieskovej doske. Cena jedného kusu v rozmere 2500mmx650mmx10mm je cca 70€ bez dph samozrejme + práca a doprava. Ak Vám niekto bude pýtať viac tak sa naňho vykašlite
zuzana.dca
29.09.10,06:20
Vdaka, ešte nemám pracovnú dosku, takže sa môžem poohliadnuť po takom výrobcovi čo by dokázal urobiť aj zástenu. a tá cena je naozaj neporovnateľná.
vieragash
29.09.10,06:30
Vdaka, ešte nemám pracovnú dosku, takže sa môžem poohliadnuť po takom výrobcovi čo by dokázal urobiť aj zástenu. a tá cena je naozaj neporovnateľná.
No ale pozor, dobre si to treba rozmysliet. Ja napriklad mam zastenu, a mam take nervy ze az. Vidno na tom vsetko, hlavne olejove prskance z jedla na sporaku. A nie a nie to umyt. Lebo je to potiahnuta drevotrieska, nemozes to poriadne vydrhnut ako kachlicky a stale je to teda flakate. No nikdy viac, a to mam kuchynu 1 rok. Uz sa akurat dojednavam s firmou, ktora mi na tu zastenu nalepi sklo. Uplne zbytocne som vyhodila peniaze, mohla som si hned dat sklo a mat pokoj :o(
wranko
29.09.10,07:33
Za sporák by sa mal dávať miesto drevotrieskovej zásteny nerezový plech. Ak už nie z bezpečnostného hľadiska, tak z praktického. Pri sklenenej zástene hrozí že Vám naúčtujú bezpečnostné sklo konex a dajú obyčajné a vtedy hrozí že sa Vám bude za sporákom rosiť. Riešili ste už otázku prípadného bordelu medzi sklenenou zástenou a drevotrieskou keď to tam už idete lepiť? Budú Vám to montovať do demontovateľných profilov aby v prípade veľkého jarného upratovania "po roku" ste mohli povymetať všetky tie mŕtve muchy?
evaj63
29.09.10,16:58
Buchač - neplánujem vešať na stenu žiadne ťažké police, len nejaké závesné systémy
EvaJ63 - zaujímavý nápad, to sa mi celkom pozdáva... kde nájdem zástenu 1 cm širokú v rovnakom vyhotovaní ako pracovná doska?

Ja som ju kupovala v Rosničke v BA. Ked' som robila kuchyňu ja, nike inde nemali tento vzor, len tam, ale to bolo skoro pred 2 rokmi. Ale určite nájdeš aj v zásteny aj v obchodoch, ktoré predávajú dvierka na linku, ponúkajú aj pracovné dosky.Neviem odkial' si, ja som z BA, tu by som ti vedela asi poradit'.
evaj63
29.09.10,17:08
Za sporák by sa mal dávať miesto drevotrieskovej zásteny nerezový plech. Ak už nie z bezpečnostného hľadiska, tak z praktického. Pri sklenenej zástene hrozí že Vám naúčtujú bezpečnostné sklo konex a dajú obyčajné a vtedy hrozí že sa Vám bude za sporákom rosiť. Riešili ste už otázku prípadného bordelu medzi sklenenou zástenou a drevotrieskou keď to tam už idete lepiť? Budú Vám to montovať do demontovateľných profilov aby v prípade veľkého jarného upratovania "po roku" ste mohli povymetať všetky tie mŕtve muchy?

Neviem, aké muchy máš na mysli. Tak ako je privr'taná linka, tak je pripevnená aj zástens a za linku sa mi nič nedostane.A rosenie - digestor+ rúra s ventilátorom. PO vypnutí rúry, ventilátor vyfúka horúci vzduch von.
evaj63
29.09.10,17:14
Vdaka, ešte nemám pracovnú dosku, takže sa môžem poohliadnuť po takom výrobcovi čo by dokázal urobiť aj zástenu. a tá cena je naozaj neporovnateľná.

Tá zástena stojí do 20eur za meter, vyrábajú sa v 4 metrovej dl'žke, tak isto ako aj pracovné dosky.Šírka zásteny je 65 cm.