Andrea225
28.09.10,15:22
Prosím poradte mi, či môže byť zástupkyňa riaditeľky členom rady školy, ak je zároveň jedinou učiteľkou v Materskej škole. Škola je spojená, teda ZŠ s MŠ a jediná učiteľka v MŠ je zároveň aj zástupkyňou. Vopred ďakujem za odpoveď.
JaPoPo
28.09.10,15:12
Podľa mňa môže - musí byť, lebo zloženie RŠ v ZŠ s MŠ ( predpokladam, že nie je to veťká škola čo do počtu zamestnancov ) je následovné:

1 pedagog. zam. za ZŠ
1 pedagog. zam. za MŠ
2 zástupcovia zriaďovateľa
1 zástupca rodičov za ZŠ
1 zástupca rodičov za MŠ
1 zástupca nepedagog. zamestnancov
Andrea225
29.09.10,13:11
A čo v prípade, že riaditeľka aj starosta obce sú presvedčení, že zástupkyňa tam nesmie byť a tak nikto nezastupuje ped. zamestnancov z MŠ. Na koho sa dá obrátiť, aby jednoznačne potvrdil či v rade školy má byť zástupkyňa, alebo nie.
JaPoPo
30.09.10,10:55
Doplnenie,
1./ § 25 ods. 7 zák.č. 596/2003 jasne hovorí že pri ZŠ s MŠ je v Rade školy aj pedagog. zam. MŠ,
ale ods. 11 - členom RŠ nemôže byť riaditeľ a jeho zástupca........
Overil som moje tvrdenie na kraj. škol. úrade a tam mi potvrdili, že moje tvrdenie je správne, čiže ak v MŠ je len jedna pedagog. pracovníčka a ta je zhodou aj zástupkyňou riaditeľky , musí byť v Rade školy ona - iné riešenie nie je.
( Pozn.- ak máte v MŠ len jednu pedagog. prac. predpokladam že činnosť v MŠ je poldenná )

2./ Rada školy je orgán školskej samosprávy - školy a zriaďovateľ - starosta obce nemá právo zasahovať do činnosti a zloženia RŠ - na to je predseda a podpredseda RŠ.
Starosta - obecné zastupiteľstvo len menuje členov do RŠ a to je všetko.
3. Spojte sa so svojím KŠÚ najlepšie písomne a ten Vám potvrdí to, čo som uviedol.