Erika686
28.09.10,16:49
Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
ErinErin
28.09.10,15:05
Ak by zamestnávateľ prestal platiť zdravotné poistenie, nie je to problém zamestnanca: Zamestnancovi odvod strhli, čiže poisťovňa by prípadne vymáhala od zamestnávateľa.

Na poplatok ste sa v nemocnici neinformovali? Aký dôvod uviedli?
Erika686
28.09.10,19:25
sak to, ze sa nepytal...ja nepochopim tu jeho povahu...nevie, neopyta sa a potom horekuje...
alla66
28.09.10,19:42
Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
http://www.zzz.sk/?page=poplatky
Od koho má info?
Erika686
29.09.10,05:43
No, nasla som tam a mozno by toto mohlo zodpovedat tomu poplatku. 1,66 e platia pacienti s dg. typu A, ale nikde som nenasla, ake diagnozy tam patria... a potom som nasla len o kupelnej liecbe:

Diagnózy typu A
Liečba v kúpeľoch zvyčajne bezprostredne nasleduje po pobyte poistenca v nemocnici a týka sa najmä stavov po úraze alebo operácii. Poplatok je 1,66 € za deň pobytu, bez ohľadu na dĺžku liečby.
Od poplatku sú oslobodení:

deti do 3 rokov veku,
nositeľ najmenej striebornej Janského plakety,
osoby v hmotnej núdzi, ktoré sa preukážu rozhodnutím úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o dávke v hmotnej núdzi a príspevkoch k dávke v hmotnej núdzi, platia len prvé tri dni pobytu, od štvrtého dňa neplatia.

No, nic. Pojdem sa informovat za osetrujucim dr., lebo bohvie, ci to otec spravne pochopil :rolleyes:...
Mija33
17.12.12,19:08
Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu. Je toto mozne, prosim vas kde sa mam obratit prosim o radu. Ved jeden den hospitalizacie nas vysiel na 120,- EUR a to ja ako matka som si este extra vsetko platila. Kde tento svet speje? Co teraz pred sviatkami?
buchač
17.12.12,20:17
Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu. Je toto mozne, prosim vas kde sa mam obratit prosim o radu. Ved jeden den hospitalizacie nas vysiel na 120,- EUR a to ja ako matka som si este extra vsetko platila. Kde tento svet speje? Co teraz pred sviatkami?
Nepýtaj sa zatiaľ o nejaké rady , ale najprv oslov VZP o vysvetlenie ...

Zo srandy to určite ale nebude ....
misoft
17.12.12,20:26
...nech účet predložia - bo také sumy si každý z prsta vycucať dokáže.
mercdok
17.12.12,21:59
Zvlastne, ved nezaopatrene dieta je poistencom statu.
Dáša_
18.12.12,05:07
Niečo podobné som čítala prednedávnom - išlo o väčšie dieťa, ktoré popilo veľa alkoholu a priatelia ho odviezli do nemocnice. Strávilo tam víkend a rodičom príšla faktúra od poisťovne na viac ako 4000€. Išlo o zavinenie

http://nanicmama.sme.sk/puberta/pokuta

aj keď teda medzi haváriou a opitosťou sná´d je aj nejaký rozdiel...
Mija33
18.12.12,05:17
Toho sme si v konecnom dosledku vedomi, ze ako rodicia sme za nu zodpovedni. Mrzi nas to velmi. Ale na druhej strane nas tesi ze to dopadlo dobre. Som vsak zhrozena s tých poplatkov ak za jeden den v nemocnici s dietatom mam zaplatit 120,- EUR a pritom tam neprala žiadne lieky, len bola na pozorovani v malej zeleznej postielke, z ktorej jej trcali nohy a bola som pri nej 24 hodin lebo ju bolo treba nosit na WC, tak potom sa mi to zda velmi, velmi drahe. Co stalo 3600,- Sk jeden den v nemocnici pre maloletu? Keby ma na toto niekto upozornil tak tam neostanem ani minutu alebo sa idem ubytovat do hotela. Co sme bezdomovci? Poctivo so platime odvody. Ja viem ze su v práve ale az takto ? ...
BXLmiami
18.12.12,05:34
Zrejme zavinenie,uraz zavinením dieťaťa a rodičov,viem že platia napr.alkoholici ale o tomto som zatiaľ nepočula,že by to zosobnovali,ak ano tak ide pekne do tuhého.120,0 euro za deň je veľmi priaznivá cena-ubytovanie strava,zdravotnícka starostlivosť,vyšetrovanie,rtg,CT....ale aj tak,toto je dosť divné,treba kontaktovať DOPISOM doporučeným zdrav.poisťovnu a trvaj na písomnom zdôvodnení a vyčíslení.
Mija33
18.12.12,07:25
Idem tam zajtra osobne, nech mi vysvetlia z coho to vyratali taku sumu a potom budem ziadat o znizenie sumy doporucene listom lebo ja som z toho na nervy.
účtovník 007
18.12.12,09:44
No tak toto je silná káva a okrem mladistvých alkoholom opojených ľudí som o úhrade za pobyt, ani nepočula.Môžeš nám napísať podrobnejšie, prečo poisťovňa vymáha takú sumu od Teba, čo si ako rodič zanedbala? Nedávala si pozor? Bola si ty pod vplyvom nejakých návykových látok?

Unás pravidelne zvážajú ožratých bezdomovcov do nemocnice a žiaden neplatil nič. Ani nikoho nenapadlo nič od nich vymáhať, a to ich v nemocnici umyjú(nechcite zažiť), nechajú prespať v čistej posteli, poprípade sa ide na RTG a na druhý deň plná penzia, ale obvykle na druhý deň sú takí agresívni, že sú v doobedňajších hodinách prepustení.
Preto je pre mňa váš prípad nejaký nejasný.
1Zuza
18.12.12,09:56
Myslím, že nemocnica mala o tejto platbe upovedomiť mamičku. Nechce sa mi veriť, že poisťovňa vyrúbila poplatok za pobyt v nemocnici. To všetkým, ktorým sa stane úraz z ich nepozornosti, vyrubujú poplatky?? Možno zachádzam do krajnosti, a aj keď zoberú rodičom dieťa, ktoré je týrané a "vypiplú" ho v nemocnici - aj tým ide "faktúra" z poisťovne?? ja žasnem.
BXLmiami
18.12.12,10:29
Myslím, že nemocnica mala o tejto platbe upovedomiť mamičku. Nechce sa mi veriť, že poisťovňa vyrúbila poplatok za pobyt v nemocnici. To všetkým, ktorým sa stane úraz z ich nepozornosti, vyrubujú poplatky?? Možno zachádzam do krajnosti, a aj keď zoberú rodičom dieťa, ktoré je týrané a "vypiplú" ho v nemocnici - aj tým ide "faktúra" z poisťovne?? ja žasnem.
Nemocnica to podľa mna nevie,ona zrejme vyučtovala poistovni a poistovna zaplatila a z nejakého dôvodu vymáha od rodiny.Otázka je prečo sa k tomu takto postavili.Nejaký dôvod mali,ale aký vedia len oni.
Ešte ma dodatočne napadlo a to bude zrejme ono-dopravná nehoda a vinník,ktorým je v tomto prípade asi rodič...toto by som videla ako najpravdepodobnejšie.
Indeed
18.12.12,10:36
nie DOPISOM, radšej listom...
Indeed
18.12.12,10:38
čo sa čudujete ?

uradníci a uradníčky v ZP skúšaju všetko možné aby navyšili príjmy ZP,

možno su aj osobne hodnotení podľa tychto výsledkov , výberov poistného...

ja sa vobec nečudujem...

už ste zabudli na šot v TV novinách TV Marianna , ked ZP chcela "doplatok" za zdr.poistenie dieťata ,ktoré bolo 23 rokov mrtvé ??? !!
avalik
18.12.12,10:41
577/2004

§ 42
(4) Zdravotná poisťovňa má právo
a) uplatniť voči poistencovi nárok na úhradu za poskytnutú zdravotnú starostlivosť, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu31) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-577#f6270345) alebo v dôsledku užitia alkoholu alebo inej návykovej látky, alebo voči tretej osobe, ak k úrazu alebo inému poškodeniu zdravia u poistenca došlo jej zavineným protiprávnym konaním,


- mozno by sa tato uhrada sa dala vyplatit cez poistenie urazu a zodpovednosti ... neviem ako sa to presne pise, pozrite si poistne podmienky - ak mate poistenie uzatvorene
Mija33
18.12.12,10:52
Presne toto mi odpisali. ZP su bez penazi, tak potrebuju nas vycicat. Stale hladam riesenie ...
Mija33
18.12.12,11:46
Poistenie mame uzavrete v dost drahej poistovni, takze este tam sa opytam ci je tam sanca...
Llívia
18.12.12,11:48
Myslím, že nemocnica mala o tejto platbe upovedomiť mamičku. Nechce sa mi veriť, že poisťovňa vyrúbila poplatok za pobyt v nemocnici. To všetkým, ktorým sa stane úraz z ich nepozornosti, vyrubujú poplatky?? Možno zachádzam do krajnosti, a aj keď zoberú rodičom dieťa, ktoré je týrané a "vypiplú" ho v nemocnici - aj tým ide "faktúra" z poisťovne?? ja žasnem.
Asi nie, ale mala by.
BXLmiami
18.12.12,11:56
No je bežné,že ked je havárka tak platí vinník,to je už roky,jednoducho platí vinný vodič liečbu svoju,posádky svojho auta,a aj dalšieho auta,to je tak.Nemocnica vyučtuje a nerieši,poisťovna zaplatí a dodatočne nahána svoje peniažky.A teoreticky majú právo dať zaplatiť pacientovi každý uraz ktorý absolvuje pod vplyvom alkoholu.Prakticky neviem či to robia,ale určite časom budú.
účtovník 007
18.12.12,12:36
No je bežné,že ked je havárka tak platí vinník,to je už roky,jednoducho platí vinný vodič liečbu svoju,posádky svojho auta,a aj dalšieho auta,to je tak.Nemocnica vyučtuje a nerieši,poisťovna zaplatí a dodatočne nahána svoje peniažky.A teoreticky majú právo dať zaplatiť pacientovi každý uraz ktorý absolvuje pod vplyvom alkoholu.Prakticky neviem či to robia,ale určite časom budú.

BXLmiami, pri alkohole a iných návykových a omamných látkach je mi jasný postup poisťovne, ale takýto prípad? Veď nešťastná náhoda, dieťa sa vytrhne z ruky, šmyk v aute...to potom ten vodič do smrti bude splácať ošetrenie? Keď som ešte robila na ARO, nikto z príbuzných obetí havárii nič podobné nespomínal a niekedy sa jednalo o dlhodobé liečby, detto neúspešní samovrahovia...... Som z toho prekvapená a od tejto chvíle sa desím každého liečenia v nemocnici. To môže ZP našiť vymáhanie náhrady od liečeného na čokoľvek.
Llívia
18.12.12,12:54
BXLmiami, pri alkohole a iných návykových a omamných látkach je mi jasný postup poisťovne, ale takýto prípad? Veď nešťastná náhoda, dieťa sa vytrhne z ruky, šmyk v aute...to potom ten vodič do smrti bude splácať ošetrenie? Keď som ešte robila na ARO, nikto z príbuzných obetí havárii nič podobné nespomínal a niekedy sa jednalo o dlhodobé liečby, detto neúspešní samovrahovia...... Som z toho prekvapená a od tejto chvíle sa desím každého liečenia v nemocnici. To môže ZP našiť vymáhanie náhrady od liečeného na čokoľvek.
Tí sotva v čase pokusu o samovraždu zodpovedali za svoje činy.
BXLmiami
18.12.12,12:56
Tak ja som sa s tým už pár krát stretla,viem že kamoška lekárka mala autohaváriu,jej muž zostal ťažko zranený v nemocnici a ona aj s dcérami odmietla PN a brala si dovolenku aby mu nepriťažila,lebo toho šoféra potom sudia ako ublíženie na zdraví aj ked sa jedná o jeho ženu a deti a poistovna si v tomto prípade nedá ujsť náklady na liečbu.A ako lekár tiež som to videla,dokonca raz to bol stopár,ktorého vzal do auta vodič a s ním havaroval.Ten vodič toho stopára v podstate živil,pretože mu musel vždy všetko preplatiť čo súviselo s urazom aj ked od autonehody uplynul už čas.Odvtedy nechcem nikoho do auta,ani príbuzného.
BXLmiami
18.12.12,13:05
BXLmiami, pri alkohole a iných návykových a omamných látkach je mi jasný postup poisťovne, ale takýto prípad? Veď nešťastná náhoda, dieťa sa vytrhne z ruky, šmyk v aute...to potom ten vodič do smrti bude splácať ošetrenie? Keď som ešte robila na ARO, nikto z príbuzných obetí havárii nič podobné nespomínal a niekedy sa jednalo o dlhodobé liečby, detto neúspešní samovrahovia...... Som z toho prekvapená a od tejto chvíle sa desím každého liečenia v nemocnici. To môže ZP našiť vymáhanie náhrady od liečeného na čokoľvek.
Inak ked toto vidím,tak vlastne mali nesmierne šťastie,že sa nič nestalo autu a hlavne tým čo boli v aute ked dieťa podbehlo.Policajti zrejme označili za vinníka nehody dieťa,čiže rodičov a ak by došlo k zraneniu osôb v aute,asi by museli platiť aj to.Tuším nám začína toľko verejnosťou žiadaný poriadok v zdravotníctve,aj ked verejnosť to určite takto nemyslela.
Andy Kralik
18.12.12,13:11
Ale

ak je vinník vodič.. nie je toto predmetom poistenia zodpovednosti za škodu prevádzkou motorového vozidla? Náklady na ošetrenie seba, posádky a všetkých ostatných by nemala žiadať zdravotná poisťovňa od poisťovne vodiča kde má PZP?
a ak vinník nie je vodič.. nie je toto predmetom poistenia za škodu domácnosti. Teda čo viem, ak moje dieťa rozbije susedovi prakom okno, zaplatí sa to z mojej poistky domácnosti..

čiže netreba len skontrolovať či príslušné poistky máme platné?....
buchač
18.12.12,13:13
Inak ked toto vidím,tak vlastne mali nesmierne šťastie,že sa nič nestalo autu a hlavne tým čo boli v aute ked dieťa podbehlo.Policajti zrejme označili za vinníka nehody dieťa,čiže rodičov a ak by došlo k zraneniu osôb v aute,asi by museli platiť aj to.Tuším nám začína toľko verejnosťou žiadaný poriadok v zdravotníctve,aj ked verejnosť to určite takto nemyslela.

....a vieš Ty , že ja s takýmto postupom aj súhlasím

Nech konečne zavládne poriadok na tých cestách a nie iba vodič bude a je vždy postihovaný .......
účtovník 007
18.12.12,13:19
....a vieš Ty , že ja s takýmto postupom aj súhlasím

Nech konečne zavládne poriadok na tých cestách a nie iba vodič bude a je vždy postihovaný .......

Vodič je vždy v nevýhode a dá sa mu našiť skoro čokoľvek. Hlavne krásna veta "Vodič neprispôsobil rýchlosť......
účtovník 007
18.12.12,13:24
Mija33, verím, že je to pre Teba zložitá a náročná situácia, ale nemôžeš napísať, čo sa skutočne stalo? Aby sme iba nehádali a mohli sa poučiť? Prípadne, čo Ti odpovedia zo ZP?
Mija33
18.12.12,18:06
Viem, ze ako rodic som zodpovedna za malu ale cely den sme boli spolu v zahrade a zrazu sa mi vytratila, to bola chvila 5 minut.
Mija33
18.12.12,18:10
Napisem vam zajtra, uvidim co mi povedia vo VZP. Drzte palce!
buchač
18.12.12,18:21
Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu. Je toto mozne, prosim vas kde sa mam obratit prosim o radu. Ved jeden den hospitalizacie nas vysiel na 120,- EUR a to ja ako matka som si este extra vsetko platila. Kde tento svet speje? Co teraz pred sviatkami?

Viem, ze ako rodic som zodpovedna za malu ale cely den sme boli spolu v zahrade a zrazu sa mi vytratila, to bola chvila 5 minut.
...nuž .......niekedy stačí sekunda .....


Inak poviem ...nasrať na tie peniaze ....
Veď predsa pred troma mesiacmi ste pohreb , kar mohli robiť ......
Vyšlo by to určite drahšie ...cca 1.000 €.......či ...?????


Aké by ste sviatky mali ????
Aké by mal sviatky dotyčný , ktorému dievčatko pod auto podbehlo ?????

Odpovedať nemusíš ...............
Mija33
18.12.12,18:28
To nebolo pekne od vas..... ale zamyslim sa nad tým.....
buchač
18.12.12,18:37
To nebolo pekne od vas..... ale zamyslim sa nad tým.....
Veľa skutočností život prináša a nie všetky sú pekné ....
Holt realita dní je raz už taká.....

Aj mňa by asi naštvalo faktúra ...netvrdím opak ...
No predsa len , je potrebné sa zamyslieť občas .


zrazu sa mi vytratila, to bola chvila 5 minut...
Boli ste na záhrade ... hm , deti sú jak živé striebro ...
Vnučka je na chalupe " pod zámkom "...nemá šanc zdrhnúť...
Llívia
19.12.12,05:30
Inak ked toto vidím,tak vlastne mali nesmierne šťastie,že sa nič nestalo autu a hlavne tým čo boli v aute ked dieťa podbehlo.Policajti zrejme označili za vinníka nehody dieťa,čiže rodičov a ak by došlo k zraneniu osôb v aute,asi by museli platiť aj to.Tuším nám začína toľko verejnosťou žiadaný poriadok v zdravotníctve,aj ked verejnosť to určite takto nemyslela.
Dúfam, že tento poriadok budú poisťovne aplikovať aj na detičky na bicykloch bez prilby alebo na korčuliach, skejtoch bez chráničov.
účtovník 007
19.12.12,06:39
To nebolo pekne od vas..... ale zamyslim sa nad tým.....

Mija33, to nerieš, každý má nárok na názor. Dôležité je, že máš malú v poriadku a uvidíš, čo povedia na ZP. Ja som vychovala tri deti, ale nikdy by som si nedovolila povedať, že mám na 100% neustále dohľad nad dieťaťom. V dnešnej dobe sa denne ošetrujú v nemocnici ľudia, ktorí nikdy neprispeli do ZP a ani neprispejú a nikto od nich nechce ani cent, napríklad v podobe odpracovania si časti nákladov. Mne to pripadá ako super výpalné na tých ľuďoch, kde ešte sú aké- také peniaze a strach zo straty strechy nad hlavou v prípade nazaplatenia je silný. Už si tu pripadám, že kým nebudeme všetci bezdomovci, tak dovtedy najväčší výpalník štát bude s nami takto nakladať.
Teda ak ZP bude vymáhať náklady na ZS, tak od všetkých celoplošne, nie iba od ešte ako-tak majetných.
Mija33
19.12.12,07:07
Dakujem za psychicku podporu.
ivka70
19.12.12,07:11
A nema vase dieta poistku?
Poistenie skody sposobenej sposobenej dietatom moze byt sucastou niektorej "detskej"poistky (napr. Farbicka take ma) alebo aj sucastou poistenia domacnosti (poistenie skod sposobenych clenmi domacnosti).
Skuste popatrat tymto smerom, ci by tu "skodu" nevedela uhradit komercna poistovna za vas.
Andy Kralik
19.12.12,07:40
Súhlas s ivka70

Keď vytopím 5 susedov a nemám poistku domácnosti, tiež budem platiť aleluja a nemôžem to považovať za vydieranie.. A neviem teda ako vaša, ale moja poistka domácnosti obsahuje aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú členmi domácnosti. Teda doteraz som si myslel že je to štandardom v takejto poistke.. A predpokladám že toto je presne ten prípad, kedy by som volal do poisťovne a nahlásil im udalosť. Pozrite si poriadne či takúto poistku nemáte a zavolajte do poisťovne, či to do toho nespadá..
BXLmiami
19.12.12,08:37
Súhlas s ivka70

Keď vytopím 5 susedov a nemám poistku domácnosti, tiež budem platiť aleluja a nemôžem to považovať za vydieranie.. A neviem teda ako vaša, ale moja poistka domácnosti obsahuje aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú členmi domácnosti. Teda doteraz som si myslel že je to štandardom v takejto poistke.. A predpokladám že toto je presne ten prípad, kedy by som volal do poisťovne a nahlásil im udalosť. Pozrite si poriadne či takúto poistku nemáte a zavolajte do poisťovne, či to do toho nespadá..
Tak ľudia sa málokedy stretajú na Slovensku s tým,aby im všeobecná zdravotná poisťovňa zosobnila liečbu,v podstate sa to stáva pri alkohole,pri autonehodách,neviem či pri úrazoch na horách-tam by mali mať komerčnú poistku,ale či to všeobecka zosobnuje to neviem.Ale v podstate podľa hore uvedeného paragrafu by teoreticky mohla uplatnovať každu uraz v opitosti,alebo každý úraz následkom čo ja viem-liečiteľov ,kozmetičiek a tak.Takže myslím,že je otázka času kedy sa to spustí.A neviem či vôbec naše komerčné poisťovne takéto riziko pokrývajú.
Ingrid Ondruskova
19.12.12,08:44
vôbec sa mi nepáči, čo sa to tu začína diať v našom zhnitom kráľovstve....takže to zhrniem...vláda a štát sa rozhodla, že chudobných urobíme ešte chudobnejších /akýmkoľvek spôsobom/ a z bohatých ešte bohatších /tiež akýmkoľvek spôsobom/
...chce to asi múdreho právnika...nedá sa postaviť pekne ostrý list na tom, že mamičku dopredu neinformkovali o podmienkach???veď keď prídem nocovať
do hotela, kde by sme prišli, keby som sa až po 3 nociach dozvedela, že za koľko peňazí som to vlastne nocovala???Za ten peniaz...ako už bolo spomenuté, mohla mamička nocovať vo vedľajšom hoteli s jakuzzou, masérom....a šampusom....
BXLmiami
19.12.12,09:12
vôbec sa mi nepáči, čo sa to tu začína diať v našom zhnitom kráľovstve....takže to zhrniem...vláda a štát sa rozhodla, že chudobných urobíme ešte chudobnejších /akýmkoľvek spôsobom/ a z bohatých ešte bohatších /tiež akýmkoľvek spôsobom/
...chce to asi múdreho právnika...nedá sa postaviť pekne ostrý list na tom, že mamičku dopredu neinformkovali o podmienkach???veď keď prídem nocovať
do hotela, kde by sme prišli, keby som sa až po 3 nociach dozvedela, že za koľko peňazí som to vlastne nocovala???Za ten peniaz...ako už bolo spomenuté, mohla mamička nocovať vo vedľajšom hoteli s jakuzzou, masérom....a šampusom....
Nemal ju kto informovať,je to vec poisťovne a jej právnikov,nie nemocnice.Nemocnica pochybujem že o tomto vôbec vie.Vyučtovala poisťovni a poisťovna jej zaplatila a to je všetko,poistovna následne vymáha peniaze dalej.
Ingrid Ondruskova
19.12.12,09:47
no však práve...na Slovensku je to tak...nemal kto informovať...nedalo sa...atď...bežný jav....ale keď to tá mamička nezaplatí...exekútora má na krku...tam už všetci presne vedia ako majú postupovať...smutnééé....
P.S.: všimli ste si, že od zadania témy je asi len dva roky a tam zadávateľa trápila suma 1,5 EUR/deň... a dnes máme rádovo iné problémy čo sa hodnôt pobytu týka ....klikla som na ten link www.nanicmama.sk (http://www.nanicmama.sk) a tam rodičom dali preplatiť takmer 5.000,-EUR/prípad z mája 2012/ ...len neviem ako to dopadlo!!! jedno viem isto...dávajú nás tí HORE DO PORIADKU!!!
BXLmiami
19.12.12,10:06
no však práve...na Slovensku je to tak...nemal kto informovať...nedalo sa...atď...bežný jav....ale keď to tá mamička nezaplatí...exekútora má na krku...tam už všetci presne vedia ako majú postupovať...smutnééé....
P.S.: všimli ste si, že od zadania témy je asi len dva roky a tam zadávateľa trápila suma 1,5 EUR/deň... a dnes máme rádovo iné problémy čo sa hodnôt pobytu týka ....klikla som na ten link www.nanicmama.sk (http://www.nanicmama.sk) a tam rodičom dali preplatiť takmer 5.000,-EUR/prípad z mája 2012/ ...len neviem ako to dopadlo!!! jedno viem isto...dávajú nás tí HORE DO PORIADKU!!!
Toto je skôr o Slovákoch ako o Slovensku.Začína to vlastne byť tak ako má.Nemocnica a lekári majú liečiť.Preukázanú liečbu má poisťovňa zaplatiť.A následne riešiť s prípadným ,,vinníkom".Tak ako u komerčných poisťovní.Na západe tomu ľudia rozumejú,akurát u nás stále chceme od lekára to,čo má dať ten komu platíme a kto na nás posiela exekutorov.
Mija33
19.12.12,10:07
Novinka zo ZP - ZP si nároku od poistenca to co, ake ukony si uplatni nemocnica. To vymaha ZP od poistenca podla toho ci ste si ten uraz sposobili sami alebo niekto iný. Takze oni si to vykazuju podla vykonov nemocnice.
OK ako rodic som si vedoma co sa stalo, pristupila som na splatkovy kalendar, inak mam exukutora na krku.
Teraz vsak idem za nemocnicou - vymahat, ziadad o zmenu zauctovania poplatku za 5 dni hospitaliciacie 622,- EUR , co je vraj neaký pausal ktorý VZP preplaca nemocniciam za 15 dni hospitalizacie za pacienta A to je jedno ci tam lezi 1 alebo 15 dni?????:::::: dalsi sok
BXLmiami
19.12.12,10:11
Tuším zistíte ,,super"učtovanie v zdravotníctve.Koľko rokov sa už snažíme to zmeniť?Možno sa aj konečne pridáte po tých rokoch.
Andy Kralik
19.12.12,10:34
Teraz vsak idem za nemocnicou - vymahat, ziadad o zmenu zauctovania poplatku za 5 dni hospitaliciacie 622,- EUR , co je vraj neaký pausal ktorý VZP preplaca nemocniciam za 15 dni hospitalizacie za pacienta A to je jedno ci tam lezi 1 alebo 15 dni?????:::::: dalsi sok

Len pozor.. to čo a akym spôsobom bude preplacane určuje ministerstvo a zdravotná poisťovňa. Nie nemocnica.. Ona len dostane na podpis zmluvu...
Llívia
19.12.12,10:45
Toto je skôr o Slovákoch ako o Slovensku.Začína to vlastne byť tak ako má.Nemocnica a lekári majú liečiť.Preukázanú liečbu má poisťovňa zaplatiť.A následne riešiť s prípadným ,,vinníkom".Tak ako u komerčných poisťovní.Na západe tomu ľudia rozumejú,akurát u nás stále chceme od lekára to,čo má dať ten komu platíme a kto na nás posiela exekutorov.
Skvelo vymyslené: lekári ošetria, nemocnica vyfakturuje, poisťovňa vymáha od "vinníka" - ktorého však akosi na úplne samom začiatku zabudli informovať o tom, koľko bude liečba stáť a akosi sa ho zabudli aj opýtať, či o ňu stojí (nemyslím tým prípad Mija33) :confused:
Ingrid Ondruskova
19.12.12,11:04
Toto je skôr o Slovákoch ako o Slovensku.Začína to vlastne byť tak ako má.Nemocnica a lekári majú liečiť.Preukázanú liečbu má poisťovňa zaplatiť.A následne riešiť s prípadným ,,vinníkom".Tak ako u komerčných poisťovní.Na západe tomu ľudia rozumejú,akurát u nás stále chceme od lekára to,čo má dať ten komu platíme a kto na nás posiela exekutorov.
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
avalik
19.12.12,11:05
sumy sa daju vyhladat v centralnom registri zmluv ... napr. http://crz.gov.sk/index.php?ID=685616&l=sk
Ingrid Ondruskova
19.12.12,11:12
NEHORÁZNOSŤ NAJHRUBŠIEHO ZRNA!!!!
mercdok
19.12.12,11:30
Tak toto je nonses, osobne povazujem konanie VSZP za protipravne.
BXLmiami
19.12.12,11:51
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
1/Kto ju mal informovať?Lekári predsa nevedia ako to bolo,kto bol vinný,príde dieťa a oni spravia čo majú,toto predsa nie sú veci ktoré riešia lekári,už to konečne pochopte.Okrem toho bežní lekári zamestnanci nemocníc nemajú o tomto páru,výkazníctvo predsa nerobia ani na oddelení či na urgente na to sú iní ludia,takže prečo stále chcete aby lekári riešili niečo na čo nemajú kompetencie?Keby bol vinník šofér,platil by šofér,keby nikto platila by poisťovna,to majú lekári na urgente nad týmto maturovať?
2/Sumy predsa nastavujú ekonomovia-poisťovne ministerstvo zdravotníctva a nie lekári a nemocnice.My vieme že sú blbo nastavené,inak by mi za testy kde len materiál bez práce stojí 16,52 nemohli platiť 3,78 €.To že ju poslali na nemocnicu bol len další ****,nemocnica s tým ťažko niečo spraví.
BXLmiami
19.12.12,11:52
Ak si ekonom,vieš ako sa vyratúvajú ceny a čo všetko tam ide-platy prevádzka,prístroje,energie atd atd.
Mija33
19.12.12,12:01
Suhlasim s Ingrid O. v bole 1/, v bode 2/ cca 700,- EUR mam platit za hospitalizaciu moje dcere. Ja som si osobitne v nemocnici musela platit 5,- na noc bez stravy. Takze to uz k tomu ani neratam. Zajtra idem do konkretnej nemocnice zase konzultovar tu zazracnu sumu 622,- tak sa na to tesim.

Celkova suma ktoru nam vycislili bola 726,- EUR( cca 56,- LSPP, 30,- EUR vysetrovacie a liecebne zlozky, 622,- EUR lôžková starostlivost, 16,- EUR amlulatna staroslivost/ len pre info a vystrahu pre druhých aby ste boli v obraze. Neprajem to nikomu.
BXLmiami
19.12.12,12:18
Ako mali vedieť koľko to bude stáť?
BXLmiami
19.12.12,13:00
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
Ako postih by stačilo 200,00 eur-no to by síce stačilo,toto ale nie je postih ale zaplatenie služieb ARA.
Ingrid Ondruskova
19.12.12,13:49
[QUOTE=BXLmiami;2206732]1/Kto ju mal informovať?Lekári predsa nevedia ako to bolo,kto bol vinný,príde dieťa a oni spravia čo majú


...k tomu len toľkoto...lekárov si veľmi vážim a skutočne nech liečia, zašívajú atď., ja si to predstavujem, že v každej nemocnici bude na príjme jedna KOMPETENTNÁ osoba, ktorá je oboznámená so situáciou pacienta, ako sa úraz stal a pod.detaily a jednoducho pacientovi resp. sprievodnej osobe v tomto prípade rodičovi vysvetlí, tak viete milá pani-mamička...veci sa majú tak a tak...a je na Vás, nakoľko sa nejedná o blchy /tým myslím EURá/, ako sa rozhodnete, či sa u nás ubytujete alebo nie...takto nejak by to malo fungovať v civilizovanej spoločnosti, lebo stále sa na tento prípad dívam ako na výpalníctvo zo strany poisťovne....
Mija33
19.12.12,14:00
Dakujem velmi pekne vsetkym za ich cenne rady a nazory. Akokolvek to uz dopadne, som velmi stastna ze moja dcera je ziva a zdrava. A Vam prajem vsetkym krasne Vianoce....
Ingrid Ondruskova
19.12.12,14:03
...a veľa zdravia!!!
Ingrid Ondruskova
19.12.12,14:06
Pekné sviatky želám....
Ingrid Ondruskova
19.12.12,14:20
...a ešte rečnícka otázka na záver: ak tomu dobre rozumiem, ako píše zadávateľka v príspevku 14:01 hod....tých 700,-EUR sa má platiť za pobyt dcére...a zase tomu nerozumiem...to preto, že matka neustriehla dieťa...ale na detskom úrazovom oddelení ležia VŽDY deti, že ich rodičia neustriehli....popáleniny, škaredé zlomeniny apod....to akože potom títo rodičia budú platiť také pálky????
Mija33
19.12.12,14:29
no to je uz asi po novom takto....
účtovník 007
19.12.12,15:19
...a ešte rečnícka otázka na záver: ak tomu dobre rozumiem, ako píše zadávateľka v príspevku 14:01 hod....tých 700,-EUR sa má platiť za pobyt dcére...a zase tomu nerozumiem...to preto, že matka neustriehla dieťa...ale na detskom úrazovom oddelení ležia VŽDY deti, že ich rodičia neustriehli....popáleniny, škaredé zlomeniny apod....to akože potom títo rodičia budú platiť také pálky????

Vyzerá, že áno.
Inak, ak ZP pristúpi k takýmto razantným vymáhaniam spoluúčasti na ZS, tak v nemocnici skutočne bude potrebný človek, ktorý rodine povie, že toto a toto budete musieť zaplatiť zo svojho.

mimotemy Mne z toho vychádza len jedno, a netýka sa to iba tu posudzovaného prípadu,súvisí to s celkovými zmenami, ktoré nastali. Kým niečo vlastníš a máš strechu nad hlavou, stále je Ti čo zobrať. Až keď budeme všetci spať pod mostom v karabici, bude nám sveta žiť!!!
Ingrid Ondruskova
19.12.12,16:59
S poslednou vetou musím len súhlasiť...dobre už bolo...
BXLmiami
19.12.12,17:54
Ale Vy stále nerozumiete že to je preto,lebo sa jednalo o autonehodu a tam to takto funguje už veeeeľmi dávno.Ved sa spýtajte právnikov.Ked je to iný uraz,tam zatiaľ liečbu nikto neplatí.Na čo mali upozorniť,kto mal upozorniť...ved ani najkompetentnejší človek v nemocnici predsa nevedel ako sa to uzavrie,kto je vinný a už vôbec koľko celá sranda bude stáť.Pre zadavateľku to dopadlo veľmi dobre,dieťa bolo len na pozorovaní,predstavte si situáciu,že by mala napr.mozgové poranenie,odhliadnuc od tej starosti ak by k tomuto cvakala aj CT,MR,nedajboh operáciu,neurochirurgickú jisku....radšej nemyslieť.Takže dopredu povedať koľko to bude stáť a nech sa mamička rozhodne ,tak to je názor na urovni môjho počítania ekonomického chodu nemocnice.
tictac7
19.12.12,18:20
....pochybujem, že pubertiačka sa len vyspala z opice.... základné odbery jej určite robili, nejaká infúzia možno, odbery na kontrolu.....
Ingrid Ondruskova
19.12.12,19:16
netušila som, že pri autonehodách to takto dávno funguje...a to akože keby to dopadlo celé zle...operácia atď.to by jej kľudne dali preplatiť aj milión??myslím v starej mene
Ingrid Ondruskova
19.12.12,19:23
[QUOTE=Mija33;2205626]Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu.

Táto veta ma zmiatla...po celý čas až po posledné príspevky som si myslela, že sa bavíme o cene ubytovania mamičky....čiže pokiaľ tu riešime autonehodu dieťaťa a v prvopočiatku ešte ani sám lekár netuší aký je rozsah poranenia, je mi jasné že to vopred nikto nevie vyčísliť...skôr by som chcela vedieť, ako sa danej situácii regulérne vyhnúť, aby človek neplatil EURáče do konca života
/samozrejme hovorím o komplikovanej nehode s následkami/
...P.S.: pre mamičku Mija33 to všetko dopadlo veeeľmi dobre...po každej stránke, len škoda tých 700,-EUR...ktoré asi bude musieť uhradiť....
Andy Kralik
19.12.12,19:53
skôr by som chcela vedieť, ako sa danej situácii regulérne vyhnúť, aby človek neplatil EURáče do konca života
/samozrejme hovorím o komplikovanej nehode s následkami/.

No byť poistený pre tento prípad? Pozrel som to dnes v mojej poistke domácnosti. Takže citujem... Poistená je samostatne aj "zodpovednosť za škodu členov domácnosti" do limitu 35.000 EUR. Poistená je taká spôsobená škoda ktorá vzniká "činnosťou v bežnom živote". A poistenie sa nevzťahuje na úmyselné konanie (logicky).

Čiže ak dobre chápem regres zdravotnej poisťovne by sa hradil z mojej poistky domácnosti (nie z môjho vrecka), keďže tu určite nemožno vravieť o úmyselnom konaní. Ale pre tú zaujímavosť opýtam sa poisťovne, či mám pravdu a dám sem vedieť.
Indeed
19.12.12,22:47
Tak ja som sa s tým už pár krát stretla,viem že kamoška lekárka mala autohaváriu,jej muž zostal ťažko zranený v nemocnici a ona aj s dcérami odmietla PN a brala si dovolenku aby mu nepriťažila,lebo toho šoféra potom sudia ako ublíženie na zdraví aj ked sa jedná o jeho ženu a deti a poistovna si v tomto prípade nedá ujsť náklady na liečbu.A ako lekár tiež som to videla,dokonca raz to bol stopár,ktorého vzal do auta vodič a s ním havaroval.Ten vodič toho stopára v podstate živil,pretože mu musel vždy všetko preplatiť čo súviselo s urazom aj ked od autonehody uplynul už čas.Odvtedy nechcem nikoho do auta,ani príbuzného.

SOMARINA !!!

Ja som mal takmer identicky prípad pred viac ako 15 rokmi.

Nezvládol som vedenie vozidla a havarovali sme, auto obkrutene okolo stromu,mne sa nič nestalo, ale moj spolujazdec
utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali liečenie viac ako 40 dní,pre mňa obvinenie z ťažkého ublíženia na zdraví, strata VP na jeden rok a liečebné náklady spolujazdca v PLNOM ROZSAHU znášala poisťovňa u ktorej som mal uzavreté PZP vozidla.
Indeed
19.12.12,22:57
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!

V mojom prípade /viď príspevok #63 vyššie/ liečebné náklady spolujazdca cvakala komerčná poisťovňa u ktorej bolo uzatvorené PZP vozidla
a celkovo tieto náklady činili cca 340 000 SKK (!) v tom bolo ošetrovanie v nemocnici , operácia, rehabilitácia + kupeľná liečba

JA som NEPLATIL ani halier !

Odvtedy nereptám a PLATÍM tejto poisťovni PZP za svoje terajšie auto a nezjednávam z ceny ani nejdem do inej poisťovne.

Ak by som mal vtedy povinnosť uhradiť oných 340 000 SKK , stal by sa zo mňa bezdomovec !!
BXLmiami
20.12.12,03:13
Nemyslím.Skôr poistky týkajuce sa auta?Dieťaťa?Je to vôbec niekde pokryté?Ak ano dajte vedieť.
BXLmiami
20.12.12,03:15
To bol vychcaný stopár,mala som s ním tú česť a dal mi návod ako na to.
mercdok
20.12.12,17:20
Podobných pripadov sa stali v poslednych rokoch desiatky, mozno az stovky. Toto je prvy pripad, kde pocujem, ze rodicia 5-rocne dietata, ktore zavinilo autonehodu, musia platit hospitalizaciu.