gabusss
28.09.10,18:37
Viete mi niekto vysvetlit tieto 2 odseky ZP?
e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
- myslí sa tým pracovné voľno presne na deň, kedy sa koná svadba alebo deň vopred?

(3) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času.
- to či zamestnávateľ poskytne pracovné voľno bez alebo s náhradou mzdy závisí na dohode alebo ako si to mám vysvetliť?

Dakujem
veronikasad
28.09.10,16:42
Koho svadbu riešiš a kedy sa koná svadobný obrad ?
Tweety
28.09.10,16:43
Viete mi niekto vysvetlit tieto 2 odseky ZP?
e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
- myslí sa tým pracovné voľno presne na deň, kedy sa koná svadba alebo deň vopred? ÁNo, deň svadby.

(3) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času.
- to či zamestnávateľ poskytne pracovné voľno bez alebo s náhradou mzdy závisí na dohode alebo ako si to mám vysvetliť?
Je to na rozhodnutí zamestnáv.
Dakujem
V texte tučným.
gabusss
28.09.10,16:43
moju a v sobotu
Tweety
28.09.10,16:44
moju a v sobotu
Blahoželám, ale kedže bude v sobotu, a ak to nie je inak tvoj pracovný deň, nebudeš ho mať preplatený.
gabusss
28.09.10,16:44
čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže
veronikasad
28.09.10,16:47
čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže
ak nemáš na sobotu rozvrhnutú smenu, nemáš nárok na platené volno v zmysle odst. e). Môžeš požiadať zamestnávatela o ďalšie volno, je však na rozhodnutí zamestnávatela, či bude s náhradou mzdy alebo bez.
Tweety
28.09.10,16:50
čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže
Nie že ju teraz preto zrušiš, to by bola škoda.:confused:
gabusss
29.09.10,05:30
dakujem vsetkym za odpovede.

Tweety - ziadne obavy :))))))))
truch
29.09.10,05:37
čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže

gabusss aj ja sa pripájam,nech ti to výjde:):):)
Je fakt, že keby si mala svadbu v piatok /alebo v iný pracovný deň/, čo je dnes už bežné, mala by si nárok na platené voľno:D
jacekova
29.09.10,05:54
ja som mala pred rokom svadbu vo štvrtok, ale nakoľko som bola živnostník, nikto mi platené voľno nedal :D

ale ved to je jedno...voľno-nevoľno, hlavne nech vám všetko vyjde podľa vašich želaní...
http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_valentin/bd88b6138d8a5759325e07902c6e24b2.gif