exoomer
28.09.10,22:43
Zdravim,

celkom by ma zaujimalo par veci ohladom ospravedlnovania ziakov na strednej skole. Nieco som si uz precital na nete, avsak nie je to moc jasne opisane.
a) Na kolko dni moze ospravedlnit rodic svoje decko?
b) Moze ho ospravedlnit na dany pocet dni pre hocico (roddine dovody a pod.), alebo si triedny ucitel moze vyziadat ospravedlnenky IBA od lekara?
c) Ak je ziak plnolety, moze sa ospravedlnovat sam, presne akoby ho ospravedlnoval rodic? (tzn. par dni si moze ospravedlnit sam, ked je ich viac tak potom lekar)
d) Je ziak (jeho rodic) povinny vopred nahlasit, kedy bude chybat (ak ma napr. dohodnuteho lekara na ucity termin), alebo staci nasledne doniest ospravedlnenku (od lekara?)
f) Ak je v skolskom poriadnu nieco rozdielne ako napr. vo vyhlaske ministerstva skolstva, alebo v zakone, ktore z tychto plati? Napr. vsade citam, ze rodicia/plnolety ziak sa moze ospravedlnit do piatich dni sam, potom uz od lekara, avsak na nasej skole mame v skolskom poriadnu max. 3 dni, potom uz lekar. Cim sa teda riadit?

e) A este jedna, skor taka doplnkova - priepustky. Na skole si musime pytat priepustku od triedneho, aby sme mohli vobec opustit skolu cez vyucovanie. Je to naozaj podla zakona potrebne? Ak predsa nasledne donesiem ospravedlnenku od doktora, nemam dovod este zhanat triedneho po skole a pytat si priepustku.

Budem vdacny aj za konkretne vyhlasky, uz si ich prestudujem sam. Na internete som totiz nasiel bud urivky, alebo cele zakony/vyhlasky, ktore su velke ako biblia.

Vopred dakujem za akekolvek odpovede.
arizona
28.09.10,21:15
exoomer
29.09.10,05:01
Dakujem, avsak to je prave to co som nepotreboval, pretoze tam nie je nic jasne napisane. Moze teda rodic ospravedlnit dieta aj z dovodu autoskoly? Moze sa teda plnolety ziak ospravedlnovat sam? Vo vyhlaske je spominanych 5 dni, v zakone 3 dni. Takze co tam vlastne plati?
lujza.j
29.09.10,05:24
Dakujem, avsak to je prave to co som nepotreboval, pretoze tam nie je nic jasne napisane. Moze teda rodic ospravedlnit dieta aj z dovodu autoskoly? Moze sa teda plnolety ziak ospravedlnovat sam? Vo vyhlaske je spominanych 5 dni, v zakone 3 dni. Takze co tam vlastne plati?

čo sa týka autoškoly tak toto by som konzultovala s triednym učiteľom, prípadne ak je to možné prípadné "jazdy" v autoškole by som sa snažila dohodnúť ak sa dá mimo vyučovania.viem, že sa plnoletý môžu ospravedlňovať aj samy ale určite to je obmedzené. tragédia je to, že plnoletý si môže aj sám napísať napr. žiadosť o ukončenie štúdia a rodič o tom ani nemusí vedieť:(
stormcatcher
29.09.10,05:30
Dakujem, avsak to je prave to co som nepotreboval, pretoze tam nie je nic jasne napisane. Moze teda rodic ospravedlnit dieta aj z dovodu autoskoly? Moze sa teda plnolety ziak ospravedlnovat sam? Vo vyhlaske je spominanych 5 dni, v zakone 3 dni. Takze co tam vlastne plati?
čím menej rozumieš, tým lepšie. tak to má byť.
exoomer
29.09.10,14:28
čím menej rozumieš, tým lepšie. tak to má byť.
Diky, presne toto mi pomohlo.
Ak mas ten pocit, ze sa chcem uliat zo skoly, to sa da spravit tisicmi sposobov bez velkej namahy, avsak ja by som rad vedel, ci nas moze triedny takto stale buzerovat ;>
Tamila
29.09.10,14:31
Určite záleží aj od každej školy. Môjmu synovi som musela dať ospravedlnenku vždy ja, neuznali by mu, keby sa ospravedlnil sám, aj keď bol plnoletý.