makoska
14.11.05,13:32
Chcem sa opytat na takuto situaciu: s.r.o.-cka bola zalozena druzstvom ako jedinym zakladatelom...vsetky naklady suvisiace so zriadenim s.r.o.-cky uhradilo toto druzstvo...moze sa to v danom druzstve povazovat a zauctovat ako danovy naklad ?
Monika1
14.11.05,12:50
V družstve to za daňový náklad považovať nemôžeš. Náklady na zriadenie uvedenej s.r.o., môžu byť len zo zdanených prostriedkov družstva.
ucetni_fantozzi
14.11.05,14:41
ja osobne by som zvazoval, ci to nie su vydavky spojene s obstaranim obchodneho podielu a zvysuju teda jeho hodnotu. oporu v predpisoch vsak v tomto okamihu nemam moznost pohladat...
makoska
15.11.05,08:21
no, vlastne ano....suvisi to s obstaranim obchodneho podielu...druzstvo sa stava jedinym spolocnikom tejto s.r.o.-cky...a uz aj splatilo 200 000 Sk na jej ucet....to znamena ze v druzstve budem uctovat tento podiel 061, hej?...alebo sa tam uctuje aj nejaky predpis zavazku, predtym ako splatia?...hm, viem ze trochu odbacam od zriadovacich vydavkov...
Natka
13.12.05,13:43
A nedalo by sa to účtovať takto?: zriaďovacie náklady si dá družstvo do nákladov a potom refaktúruje s.r.o. s tým, že príjem zdaní? Neovplyvní to ZD. My to tak robíme, lebo klient si objedná službu - založenie spoločnosti a všetky výdavky s tým súvisiace hradíme my, no a keď je už spoločnosť zapísaná aj na DÚ a väčšinou sa registruje aj ako platca DPH, tak potom vystavím spoločnosti refakturáciu. Hlavne on nepríde o možnosť odpočítať si DPH a mne čo sa týka ZD či DPH neovplyvní nič. Nedá sa takéto niečo poriešiť aj u vás?
STRELEC
13.12.05,13:50
A nedalo by sa to účtovať takto?: zriaďovacie náklady si dá družstvo do nákladov a potom refaktúruje s.r.o. s tým, že príjem zdaní? Neovplyvní to ZD. My to tak robíme, lebo klient si objedná službu - založenie spoločnosti a všetky výdavky s tým súvisiace hradíme my, no a keď je už spoločnosť zapísaná aj na DÚ a väčšinou sa registruje aj ako platca DPH, tak potom vystavím spoločnosti refakturáciu. Hlavne on nepríde o možnosť odpočítať si DPH a mne čo sa týka ZD či DPH neovplyvní nič. Nedá sa takéto niečo poriešiť aj u vás?
Ako riešite dátum dodania služby? Inak si mi to vidí použiteľné pre tento prípad.
Natka
13.12.05,14:10
V porade to už niekde bolo, ale my napr. založíme spoločnosť 02.11., do 03.12. máme všetky výdaje a snažím sa spraviť faktúru dňom zaregistrovania DPH. Dúfam, že je to správne. Pripojí sa ešte niekto s podobným problémom?
makoska
14.12.05,08:44
Ano, pocula som o takej moznosti....v tomto pripade novozalozena s.r.o. nie je platcom DPH...a vyzera to tak, ze sa tu nikto nechysta vratit tie peniaze za zalozenie...tak preto sa pytam, ci do danovych alebo nedanovych nakladov...uctujem aj to druzstvo aj tu novu s.r.o :)...ak by som stopro vedela, ze to nemoze ist do danovych v druzstve, tak by som ich snad presvedcila, nech to zaplatia spat...
Natka
14.12.05,14:05
Počkaj ešte na nejaký príspevok, ja si myslím, že by výdaj na založenie a následne refaktúrovaný príjem za založenie nemal nijaký vplyv na ZD, akurát s.r.o. by si to dala do nákladov.
Gabi03
19.07.06,11:47
Môj problém:
v 3/06 vznikla s. r. o.-čka, k 1. 4. zaregistrovaná na DPH. Zriaďovacie náklady (poplatky a nájomné) 100% spoločník - česká s.r.o.-čka (tiež platca DPH v ČR) prefakturovala s dátumom zdaniteľného plnenia 30.4. bez DPH.
Moja otázka:
Je potrebné samozdaniť túto "službu" alebo nie? Prípadne kam to má ísť do daňového priznania?
Program Omega mi núka možnosť podľa § 69 ods 2-4, ale nejak sa tam neviem nájsť.
Ďakujem všetkým, čo sa ozvú.
Gabi03
20.07.06,05:03
Môj problém:
v 3/06 vznikla s. r. o.-čka, k 1. 4. zaregistrovaná na DPH. Zriaďovacie náklady (poplatky a nájomné) 100% spoločník - česká s.r.o.-čka (tiež platca DPH v ČR) prefakturovala s dátumom zdaniteľného plnenia 30.4. bez DPH.
Moja otázka:
Je potrebné samozdaniť túto "službu" alebo nie? Prípadne kam to má ísť do daňového priznania?
Program Omega mi núka možnosť podľa § 69 ods 2-4, ale nejak sa tam neviem nájsť.
Ďakujem všetkým, čo sa ozvú.

Prosím, vie mi niekto poradiť?