Štefánia44
29.09.10,06:16
Dobrý deň všetkým....
Prosím Vás o radu, keďže nemám s týmto žiadne skúsenosti.
04.09.2010 som kúpila svojmu synovi obuv na telesnú výchovu, tzv. halovky, samozrejme od Číňana, keďže na slovenské výrobky eur nemám. Stáli ma 10,50 eur. Môj syn ich mal asi 5-6 krát na nohách a obe topánky sú už teraz riadne popraskané, vyzerá to, ako keby ich niekto dorezal. Chcem sa opýtať, či u Číňana pochodím s reklamáciou.......a ešte ma napadlo, že možno bol ten tovar na krabici označený ako tovar 2. triedy. Ale to už nie som si istá, lebo krabicu od topánok som samozrejme vyhodila. Viete mi poradiť? Ďakujem pekne všetkým....
Danielle369
29.09.10,04:51
Zober topánky,bloček od kúpy a šup k činčulákovi na reklamáciu. Ked nemáš bloček nikam nechod.
katka50
29.09.10,04:53
Dobrý deň všetkým....
Prosím Vás o radu, keďže nemám s týmto žiadne skúsenosti.
04.09.2010 som kúpila svojmu synovi obuv na telesnú výchovu, tzv. halovky, samozrejme od Číňana, keďže na slovenské výrobky eur nemám. Stáli ma 10,50 eur. Môj syn ich mal asi 5-6 krát na nohách a obe topánky sú už teraz riadne popraskané, vyzerá to, ako keby ich niekto dorezal. Chcem sa opýtať, či u Číňana pochodím s reklamáciou.......a ešte ma napadlo, že možno bol ten tovar na krabici označený ako tovar 2. triedy. Ale to už nie som si istá, lebo krabicu od topánok som samozrejme vyhodila. Viete mi poradiť? Ďakujem pekne všetkým....
Aj na tovar od Číňana sa vzťahuje 2-ročná záručná lehota. Čiže - reklamovať.
Štefánia44
29.09.10,04:53
Bločik mám, len neviem, či pochodím...:)
katka50
29.09.10,04:55
Bločik mám, len neviem, či pochodím...:)
Pochodíš-nedaj sa!:)
Štefánia44
29.09.10,04:56
ďakujem...tak to teda skúsim....a čo s tým, ak bude otáľať, že som ich poškodila ja úmyselne, čoš nie je pravda? :)
Zvalik
29.09.10,05:11
nedaj sa....
Fanny.G
29.09.10,06:11
ďakujem...tak to teda skúsim....a čo s tým, ak bude otáľať, že som ich poškodila ja úmyselne, čoš nie je pravda? :)


Stačí ak pohrozíš že zájdeš na obchodnú inšpekciu a už to bude vybavené...ja mám skúsenosť s číňanmi takú,že oni nechcú mať opletačky a buď ti vymenia topánky alebo ti vrátia peniaze...krabicu od topánok pri reklamačke nemusíš mať
Stanislav 1975
29.09.10,06:18
Dobrý deň všetkým....
Prosím Vás o radu, keďže nemám s týmto žiadne skúsenosti.
04.09.2010 som kúpila svojmu synovi obuv na telesnú výchovu, tzv. halovky, samozrejme od Číňana, keďže na slovenské výrobky eur nemám. Stáli ma 10,50 eur. Môj syn ich mal asi 5-6 krát na nohách a obe topánky sú už teraz riadne popraskané, vyzerá to, ako keby ich niekto dorezal. Chcem sa opýtať, či u Číňana pochodím s reklamáciou.......a ešte ma napadlo, že možno bol ten tovar na krabici označený ako tovar 2. triedy. Ale to už nie som si istá, lebo krabicu od topánok som samozrejme vyhodila. Viete mi poradiť? Ďakujem pekne všetkým....

No neviem, ale keď vydržali topánky od číňana 5-6 krát, tak to je pomerne dlho- pri týchto tovaroch treba jednoznačne počítať s tým ,že sú to viacmenej jednorazovky,radšej kúpiť niekde topánky 3 násobne drahšie ale vydržia 7 krát dlhšie- to je moj skromný názor...
Leila2006
29.09.10,07:08
No neviem, ale keď vydržali topánky od číňana 5-6 krát, tak to je pomerne dlho- pri týchto tovaroch treba jednoznačne počítať s tým ,že sú to viacmenej jednorazovky,radšej kúpiť niekde topánky 3 násobne drahšie ale vydržia 7 krát dlhšie- to je moj skromný názor...

Zdieľam rovnaký názor, na takýchto veciach sa šetriť neoplatí, ale mám známu, ktorá pravidelne kupuje v číňákoch a rovnako pravidelne (čudujem sa, že ju to ešte baví) tam chodí veci reklamovať a veru vždy pochodí...
arizona
29.09.10,07:31
Dobrý deň všetkým....
Prosím Vás o radu, keďže nemám s týmto žiadne skúsenosti.
04.09.2010 som kúpila svojmu synovi obuv na telesnú výchovu, tzv. halovky, samozrejme od Číňana, keďže na slovenské výrobky eur nemám. Stáli ma 10,50 eur. Môj syn ich mal asi 5-6 krát na nohách a obe topánky sú už teraz riadne popraskané, vyzerá to, ako keby ich niekto dorezal. Chcem sa opýtať, či u Číňana pochodím s reklamáciou.......a ešte ma napadlo, že možno bol ten tovar na krabici označený ako tovar 2. triedy. Ale to už nie som si istá, lebo krabicu od topánok som samozrejme vyhodila. Viete mi poradiť? Ďakujem pekne všetkým....

Pre "čínskskeho obchodníka" platia rovnaké pravidlá ako pre ostatných, takže sa reklamácie neobávaj a nedaj sa odbiť.

Snáď pri ničom inom ako pri kúpe "čínskej" obuvi pre deti, tak dobre neplatí staré známe:
"NIE SME TAKÍ BOHATÍ, ABY SME KUPOVALI LACNÉ VECI"
jar88
29.09.10,08:06
No neviem, ale keď vydržali topánky od číňana 5-6 krát, tak to je pomerne dlho- pri týchto tovaroch treba jednoznačne počítať s tým ,že sú to viacmenej jednorazovky,radšej kúpiť niekde topánky 3 násobne drahšie ale vydržia 7 krát dlhšie- to je moj skromný názor...
Tak sa mi zdá, že to s tou nekvalitou od Číňanov, trochu preháňate.
Hlavne pri topánkach za 10 až 12 €.
-------------------------------------------------------------------
Veľa ľudí zastáva názor, že topánky majú vydržať.
Ja sa pýtam koľko rokov majú podľa vás vydržať dobré topánky ?
Rok ? Dva roky ? Päť rokov ?
ja.nus.ka34
29.09.10,10:10
Stefánia44 nič sa neboj a chod reklamovat...ja som mala taku skusenost tiež,vietnamec mi to nechcel ani zobrat na reklamaciu ze to je chyba mojej dcery,ze sa jej tenisky za 15 eur poskodili po necelych dvoch tyždnoch...tak som sa tam s nim hadala,ze ja ich chcem reklamovat a hotovo,lebo mam na to narok...on ze to musi poslat do Bratislavy a ze aj tak mi to neuznaju...ale som sa nedala odbyt a nastojila som na tom,aby mi vypisal reklam. listok...tak po 30 dnoch som prisla do obchodu a on mi podaval tenisky naspat s tym,ze mi to neuznali...lenže posudok mal napisany rukou a bez peciatky...tak som mu to povedala a chcela som nech mi vrati peniaze...ale on ani pocut a stale si mlel to svoje...a vyhražanie že pojdem na SOI-ku mu absolutne nevadilo...tak nakoniec som este chcela od neho,nech mi da aspon peciatku na ten reklamacny listok/medzitym mi stratil pokladnicny blok,tvrdil ze mi ho vratil/ aby som mala na SOI-ke aspon nejaky doklad...a on ze mi tam da peciatku az ked si tie tenisky prevezmem...tak som nakoniec suhlasila,tenisky som prevzala a doma som si to odfotila,aj reklamacny s vyjadrenim a aj tenisky a mailom som to poslala na SOI.ku...a oni mi asi za tyzden poslali mail,ze si mozem ist na predajnu po peniaze,ze oni tam urobili kontrolu a vsetko vybavili...tak som tam isla,vietnamec mi bez vsetkeho vratil peniaze,ja jemu tenisky a s usmevom som odkračala...este podotykam,že v spominanej predajni som uz viac nebola a zaprisahala som sa ze tam uz nikdy nic nekupim...a okrem toho mi vsetci znamy rozpravali,ako ma obdivuju ze mam dobre nervy...ale ved 15 eur je predsa dost penazi nato,aby tenisky vydrzali dlhsie ako 2 tyzdne,no nie???? tak ti držím palce a nedaj sa odbyt :-))
Mária B
29.09.10,10:56
A možno to nebude až také zlé, ja som reklamovala detský vak, tiež som šla nachystaná, že sa nedám odbiť. A on mi vzal vietor z plachiet. Keďže taký istý nemal tak sme si mohli vybrať iný, doplatili sme a spokojní odišli.
Tara1
29.09.10,16:03
nakupovať u číňanov je fajn, kým človek z toho nemá problémy...minulý týždeň som si tam kúpila členkové topánky, pekné, mäkké...na druhý deň som si ich obula a už poobede som mala obidve nohy od okraja topánok červené a opuchnuté..alergia ako hrom...hneď ráno som šla k lekárke, rýchlo injekciu, tabletky, masť...topánky som išla vrátiť,aj keď boli pekné a pohodlné...keď číňan uvidel moje nohy, hneď mi strkal peniaze do ruky...viac topánky tam kupovať nebudem
PotPalo
30.09.10,19:00
mamka Danka
01.10.10,06:41
Keď praskla podrážka na mojich topánkach, zašla som k „Vietnamcovi“ (Číňanovi?) a uplatnila si reklamáciu. Vypísal mi reklamačný papier s termínom odstránenia 30 dní s tým, že ich dá obuvníkovi opraviť. (na to má nárok zo zákona). Na tridsiaty deň som tam prišla a oni ich ešte nemali opravené. Predo mnou zobral sekundové lepidlo a opravil ich. S tým som nesúhlasila, lebo namáhané miesto znovu praskne. Tak ich zobral k neďalekému obuvníkovi s tým, aby som prišla za hodinu. Po hodine mi oznámil, že nech prídem na druhý deň, že opravár nemal čas opraviť to na počkanie a začal obsluhovať iných. Tak som sa postavila, aby nemohol blokovať a tvrdila, že tridsaťdňová lehota skončila dnes a keď že obchodník nevedel zabezpečiť v tejto dobe opravu trvám na vrátení peňazí. Najskôr sa zdráhal, potom, že nech si teda vyberiem iný tovar. No ja som trvala na svojom a bránila mu v obsluhe ostatných. Vybrala som mobil a tvárila sa, že idem volať inšpekciu (v skutočnosti by som volala mužovi, veď oni nepočujú s kým volám) no a tak otvoril kasu a vyplatil ma. Zaskočená som skôr bola s reakcie za mnou stojacich zákazníčok, že čo zdržujem, že oni sa ponáhľajú a pod. Nuž čo už každý sme nejaký aj oni raz možno budú v mojej pozícii.
Držím palce. Napíš ako si pochodila.
ja.nus.ka34
01.10.10,10:01
http://www.elektroworld.info/modules/Forums/files/uctenka_za_boty_195.jpg
tak toto je fakt dobréééé...kolko nakoniec vydržali?????
PotPalo
01.10.10,18:14
To neviem, tento obrázok som iba našiel niekde na internete:D. Ale ak sa budeš riadiť inštrukciami na účtenke, tak tvoje čínske topánky určite vydržia dlho:D.
veronat
17.10.10,20:21
Treba reklamovat. Cinanci su mili a urcite Vam to zoberu.
silvinka1
30.12.11,13:38
Dobrý deň!
Môže mi niekto poradiť, kam poslať topánky kúpené u číňana na reklamáciu, prípadne poradiť ako ďalej postupovať? Boli kúpené viac ako pred rokom, takže si ich na overenie musím zaslať sama. Na lístku o podaní reklamácie mám uvedené VIPOTEST Partizánske. Tam som ich aj poslala, ale vrátili sa mi späť - adresát neznámy. Potom som sa na ich stránke dočítala, že končia svoju činnosť.
Ďakujem
misoft
30.12.11,13:56
http://www.matador.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=vipotest-uvod
Kontakt a ďalšie informácie:
Ing. Jozef Krošlák,
tel. 038/749 3169,
fax: 038/749 1802
vipotest.pe@isternet.sk
silvinka1
30.12.11,13:58
presne tam som to poslala a vrátilo sa mi to. Písala som aj e-mail, ale do dnešného dňa sa mi nikto neozval. Telefonovala som a nikto to tam nebral. Bolo to pred viac ako týždňom.
arizona
30.12.11,16:38
Stanislav 1975
30.12.11,16:56
Dobrý deň!
Môže mi niekto poradiť, kam poslať topánky kúpené u číňana na reklamáciu, prípadne poradiť ako ďalej postupovať? Boli kúpené viac ako pred rokom, takže si ich na overenie musím zaslať sama. Na lístku o podaní reklamácie mám uvedené VIPOTEST Partizánske. Tam som ich aj poslala, ale vrátili sa mi späť - adresát neznámy. Potom som sa na ich stránke dočítala, že končia svoju činnosť.
Ďakujem
to sa ti oplatí robiť takéto hara kiri caviky kvoli číňanovi? Každý vie, že tento tovar je na pár mesiacov nosenia,takže ty si s tvojím rokom viac ako nad limit- nevybojuješ nič,len budeš mať dalšie náklady kvoli nejakým čínskym haraburdám...
sebera
31.12.11,09:56
Oplatí sa reklamovať a to z dôvodu, že aj čínanci potom viac dbajú na kvalitu aby nemali reklamácie. Preto dnes v čínskych obchodoch kúpite aj kvalitné veci. Moja oblúbená čínska značka je 5 krát lacnejšia ako Nike a kvalita je tiež na vyššej úrovni ako väčšina značkových vecí.

Pri reklamácií musí obchodník vypísať reklamačný lístok, do 5 pracovných dní(nie som si istý) musí oznámiť ako bude reklamáciu riešiť. Do 30 dní musí reklamáciu odstrániť. Keď am v predajni odbili išiel som rovno na SOI a oni to elegantne vyriešili. Ja som dostal peniaze späť a majiteľka pokutu.
lujza.j
31.12.11,11:22
Oplatí sa reklamovať a to z dôvodu, že aj čínanci potom viac dbajú na kvalitu aby nemali reklamácie. Preto dnes v čínskych obchodoch kúpite aj kvalitné veci. Moja oblúbená čínska značka je 5 krát lacnejšia ako Nike a kvalita je tiež na vyššej úrovni ako väčšina značkových vecí.

Pri reklamácií musí obchodník vypísať reklamačný lístok, do 5 pracovných dní(nie som si istý) musí oznámiť ako bude reklamáciu riešiť. Do 30 dní musí reklamáciu odstrániť. Keď am v predajni odbili išiel som rovno na SOI a oni to elegantne vyriešili. Ja som dostal peniaze späť a majiteľka pokutu.

výrobná cena ich výrobkov je taká nízka, že majú "na háku" kvalitu a následnú reklamáciu, stále sa im oplatí predávať tu tie šmejdy.mimotemy ale to je na každom z nás aký tovar preferujeme pri nakupovaní, ale nohy máme len jedny.....tak si zaslúžia topánky hlavne s kvalitnou výstelkou, čo čínska topánka asi nevie čo je.....
day
31.12.11,11:26
uz aj u nas zozenes lacne dobre tenisky, nekupuj nekvalitu, plati:
nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci

http://www.bestsports.sk/panske/halovky?dir=asc&order=price (http://www.bestsports.sk/panske/halovky?dir=asc&order=price)
betrix
31.12.11,12:05
Určite sa netreba nechať odbiť, topánky nekupovať. Mne nechceli reklamovať opasok, ktorému sa pokazila pracka, jednoducho nefungovalo zapínanie, tvrdili, že to preto, lebo muž je silný. A ja na to, že veď nech uvedú na opasku, že je určený len pre ľudí s pásom do 60 cm. Ťahali to so mnou asi mesiac-dva. Nešlo mi o peniaze.Pre pár eur by som neschudobnela, ale o princíp. Toto teda so mno nikto robiť nebude. Ak si ja kvalitne odvediem svoju prácu, tak to očakávam aj od iných a so mnou nikto takto točiť nebude. Chodila som tam dotiaľ, kým mi nevrátili peniaze.:D
sebera
01.01.12,13:18
výrobná cena ich výrobkov je taká nízka, že majú "na háku" kvalitu a následnú reklamáciu, stále sa im oplatí predávať tu tie šmejdy.mimotemy ale to je na každom z nás aký tovar preferujeme pri nakupovaní, ale nohy máme len jedny.....tak si zaslúžia topánky hlavne s kvalitnou výstelkou, čo čínska topánka asi nevie čo je.....

No tak by som bol zvedavý čo nosíš na nohe??? Všetky topánky sú z číny. hi hi Prípadne chodíš bosá.
Indeed
01.01.12,13:21
Len aby ste neboli prekvapení, keď v nejakej kvazi-značkovej predajni si kúpite tenisky , nejaké "najky" a na jazyku bude zvnútra

našitý štítok s informáciou o veĺkosti danej obuvi a s nápisom : "Made in Viet-nam."
lujza.j
01.01.12,13:27
No tak by som bol zvedavý čo nosíš na nohe??? Všetky topánky sú z číny. hi hi Prípadne chodíš bosá.

neuveríš, ale topánky:eek:

to je tvoj názor....

hej v lete na boso.....:---
mareko
01.01.12,17:17
Len aby ste neboli prekvapení, keď v nejakej kvazi-značkovej predajni si kúpite tenisky , nejaké "najky" a na jazyku bude zvnútra

našitý štítok s informáciou o veĺkosti danej obuvi a s nápisom : "Made in Viet-nam."


:-) A kde si myslíte, že sa vyrábajú "originály" Nike, Adidas, Puma a pod.? Všetko sa vyrába vo Vietname, Indonézii, Tajwane a podobne.
kopretinka
01.01.12,18:00
No tak by som bol zvedavý čo nosíš na nohe??? Všetky topánky sú z číny. hi hi Prípadne chodíš bosá.
si na omyle,aj na Slovensku sa vyrábajú kvalitné boty,ja som mala jedny kožené 8 rokov,a to som ich nosila denne celú jar aj jeseň,keby mi nepraskla podrážka,tak ich mám doteraz.
chickita
23.01.12,15:46
Dobry den,
ja by som sa chcela opytat. Kupila som si cizmy u "cinana", nosila som ich asi necely mesiac, potom mi odpadol remienok z jednej cizmy, ktory bol okolo clenku. Cizmy som dala na reklamaciu, po mesiaci som si prisla pre cizmy s tym ze mi ich opravili. Pytala som si blocek, ktory som poskytla pri reklamacii a ktory mi nevratili, na to mi vsak pani povedala ze mi ho nebrala, ze ona ho nepotrebuje, avsak ked ho nebudem mat v pripade dalsej reklamacie tak reklamacia mi nebude uznana, lebo nemam original blocek ( na moje vyziadanie mi dala aspon papierik s cislom original bloku a peciatkou danej predajne). na moje obavy vsak mi remienok asi po 4dnoch nosenia opat odpadol, cizmy som dala opat na reklamaciu s tym ze nech mi vratia peniaze, pripadne vymenia za iny tovar. Ma predajca narok opat na lehotu 30dni na vybavenie relamacie ?? A ake mam potom ja prava ako spotrebitel- kazdy tyzden chodit vybavovat reklamacie ??
Puma05
24.01.12,16:55
Cinska obuv, tak isto ako kazdy iny vyrobok, ma zo zakona zaruku 2 roky. Cize samozrejme je mozne reklamovat aj obuv od Cinana. Podla mojich skusenosti, vacsinou sa predajcovia snazia reklamaciu riesit tym, aby ste si vybrali iny tovar v tej hodnote. Pokial si nevyberiete, sice velmi neradi, ale predsa, vypisu k vyrobku reklamacny listok a po 30 dnoch Vam vratia peniaze (kedze ide o cinske smejdy, obuv samozrejme nikam na posudenie neposielaju a reklamacie automaticky uznavaju). Moje skusenosti su take, ze pokial reklamujete priamo u veduceho alebo majitela (zvacsa korejcan alebo cinan), reklamovanu obuv rovno hodi do tasky ci skatule ("smeti") a snazi sa s Vami vyjednat iny nakup. Ak reklamujete u slovenskej predavacky alebo veducej, tak tie maju vo zvyku reklamaciu Vam osladit roznymi nezmyselnymi podmienakmi (ako ze obuv je znecistena, niekde je nejaka smietka alebo obuv je vlhka) - hoci vzdy davam obuv k reklamacii samozrejme riadne vycistenu a vysusenu - ide im predpokladam o to, aby Vas z obchodu dostali prec a dufaju, ze si to rozmyslite a nebude Vam stat za namahu sa tam kvoli tomu znovu vracat.

Na margo znackovych vyrobcov - dlhe roky kupujeme aj tzv. znackovu sportovu obuv (Adidas, Nike, Puma, ...) a zatial vzdy bola krajina povodu Taiwan (v lepsom pripade) alebo Cina. Dokonca aj v case, po ktorom sa prejavila nejaka chyba vyrobku, sa v nicom nelisia od beznych cinskych topanok (mozno len tym "imidzom" :D ). Pritom si myslim, ze by v topankach za 10e a za 110e mohol byt nejaky rozdiel - zjavne je to vsak len moja naivita. 3:)
zuzana164
28.09.13,14:12
Ja som si kupila sandálky 31.7.2013 a asi po 3 týždnoch sa mi pri chodzi uplne odlomil opätok. Odniesla som ich reklamovať, avšak majiteľ - činan tam nebol. Predavačky mi vypísali reklamačný lístok ze to bude vybavené do 30 dní. Dnes mi prišiel domov doporučený list z tej firmy, ktorá má ale oficiálne sidlo v košiciach a prevádzku u nás v Snine. Bolo tam bla bla že na mechanické poškodenie zavinené užívateľom sa záruka nevzťahuje že som ich poškodila zlým nosením. Ja mám 46 kíl, sandále mali 3 týždne a nebol to ani zlacnený tovar ani nijako označený. To je normálne aby topánky vydrali 3 týždne, pričom som ich ani nemala na nohách vkuse? čo mám dalej robiť, mam iba ten rekl. lístok a ich vyjadrenie. topánky ani bločik uz samozrejme nemám. ako sa mám obrátiť na SOI, s čím? naštastie som si hned po odlomení urobila do mobilu 2 zábery. Mám to poslať na SOI hned, alebo mám este ist do predajne nech mi vrátia tie sandále? lebo k majitelovi predajne sa asi nedostanem, poradte
arizona
28.09.13,17:29
Od koho mas vyjadrenie? Od znalca? Co je podla predajcu "zle nosenie" ????
Samozrejme ze vratit spat topanky,aj blocik mas narok, su tvojim majetkom.
Mozes sa obratit na SOI,alebo si dat urobit nezavisly znalecky posudok.Predtym, nez tak urobis, pohroz predajcovi,ake kroky podniknes. Podla zakona si v prave,mas sancu uspiet. Pochybujem, ze nejaka cinska topanka "prejde" skusobnou.

Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.
viac : http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9