erzet
29.09.10,08:39
Vysvetlíte mi niekto toto?
Prečo nesmú byť policajti skrytý? Veď ja musím dopravné predpisy dodržiavať či policajta vidím, alebo nie.
Tá istá téma, radary. Rýchlosť by sa mala dodržiavať či je tam radar alebo nie. Ja dodržujem rýchlosť aj bez radaru, okrem nepozornosti (znížená rýchlosť, obec alebo iné obmedzenie), ale vedome to nerobím.
Spišák vyhlási, tam a tam bude radar, tak tam budem dodržiavať rýchlosť. Môžem sa vyhovoriť?: nezaplatím pokutu pretože ste za "bučkom" a ako to že tu je radar keď to Spišák nevyhlásil. Porušujete interné predpisy, neplatím.
profesional
29.09.10,06:52
Porusenie disciplinarnych predpisov spravneho organu nema vplyv na deliktualnu zodpovednost co uz vo veci priestupku, alebo spravneho deliktu. Preto tym ze sa vyhovoris ze policajt nedodrzal nejaky vnutorny predpis ministerstva vnutra nic neziskas.

Ono to s ym ze sa nemusia skryvat ma istu logiku. Ti co porusuju predpisy ich porusuju pausalne, stale a vsade. Prevazna vacsina ludi so silnymi autami co prekracuju nprimerane rychlost nezvyknu za jazdy pocuvat radio, ale mavaju pustenu hudbu, alebo nepocuvaju nic. V zivote som nevidel nikoho kto by mal na BMW X5 pusteny Slovensky rozhlas.

A poviem ti ze samotni policajti na cestach v prevaznej vacsine pripadov ani netusia ake prava a povinnosti maju co oni alebo vodici podla Zakona o priestupkoch a podla Spravneho poriadku. Ani len nepoznaju zakladny procesny postup.

Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach? Mna ani raz. A pritom je povinny to urobit. A mnoho mnoho dalsich veci je kedy policajti nedodrziavaju samotne zaklane normy ktorymi sa maju riadit nie len v ramci ministerstva vnutra ale voci samotnym ucastnikom cestnej premavky.
buchač
29.09.10,11:49
Vysvetlíte mi niekto toto?
Prečo nesmú byť policajti skrytý? Veď ja musím dopravné predpisy dodržiavať či policajta vidím, alebo nie.
Tá istá téma, radary. Rýchlosť by sa mala dodržiavať či je tam radar alebo nie. Ja dodržujem rýchlosť aj bez radaru, okrem nepozornosti (znížená rýchlosť, obec alebo iné obmedzenie), ale vedome to nerobím.
Spišák vyhlási, tam a tam bude radar, tak tam budem dodržiavať rýchlosť. Môžem sa vyhovoriť?: nezaplatím pokutu pretože ste za "bučkom" a ako to že tu je radar keď to Spišák nevyhlásil. Porušujete interné predpisy, neplatím.

Jedná sa o toto ...aj v správach som ráno zahliadol ...


Súčasný systém by sa však už v najbližších dňoch mal zmeniť. Policajný prezident Jaroslav Spišiak sa rozhodol bojovať proti nepriaznivému obrazu dopravnej polície, podľa ktorého šikanuje vodičov a ide jej najmä o čo najvyšší výber pokút.

http://natankuj.sme.sk/c/5569193/policajti-sa-uz-s-radarmi-nebudu-krcit-v-krickoch-prezradia-kde-su.html
erzet
29.09.10,12:23
Nech sa krčia za kríčkami a nech sú radary skryté. Nech šikanujú vodičov za porušovanie predpisov a nech vyberajú pokuty pre splnenie plánu pokút. Ja keď poruším predpis musím si byť vedomí, že za to musím niesť trest.
buchač
29.09.10,12:34
...keď myslíš ...
Ale v prípade dopravnej polície na Slovensku je to o inom ...
Vo Francúzsku to funguje už roky ...bez problémov ...
misomiso
29.09.10,12:38
Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach?

To sa mi nezda. Aky predpis ulada dopravnemu policajtovi takuto povinnost?
buchač
29.09.10,12:44
Porusenie disciplinarnych predpisov spravneho organu nema vplyv na deliktualnu zodpovednost co uz vo veci priestupku, alebo spravneho deliktu. Preto tym ze sa vyhovoris ze policajt nedodrzal nejaky vnutorny predpis ministerstva vnutra nic neziskas.

Ono to s ym ze sa nemusia skryvat ma istu logiku. Ti co porusuju predpisy ich porusuju pausalne, stale a vsade. Prevazna vacsina ludi so silnymi autami co prekracuju nprimerane rychlost nezvyknu za jazdy pocuvat radio, ale mavaju pustenu hudbu, alebo nepocuvaju nic. V zivote som nevidel nikoho kto by mal na BMW X5 pusteny Slovensky rozhlas.

A poviem ti ze samotni policajti na cestach v prevaznej vacsine pripadov ani netusia ake prava a povinnosti maju co oni alebo vodici podla Zakona o priestupkoch a podla Spravneho poriadku. Ani len nepoznaju zakladny procesny postup.

Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach? Mna ani raz. A pritom je povinny to urobit. A mnoho mnoho dalsich veci je kedy policajti nedodrziavaju samotne zaklane normy ktorymi sa maju riadit nie len v ramci ministerstva vnutra ale voci samotnym ucastnikom cestnej premavky.

Ani mňa ...

Lebo to nie je povinný urobiť ...

Ono sa toto totiž dotýka tých , ktorí sú zatknutí ...predvedení na výsluch ...alebo , ak je to len pri obyčajnej výpovedi ...

...už len samotné slovo "proces" o niečom vypovedá ...
Halli
29.09.10,12:46
Robo, viem čo tým chceš povedať...ale oni musia nejako začať, aby sme si ich začali konečne vážiť ako v iných krajinách. Tu sa totiž dostali k takej právomoci, že zabudli, že treba používať aj rozum pri výkone svojej služby. Nevyskakovať spoza kríkov ako banditi a nenachytávať na úsekoch kde je to uplná absurdita. Jednoducho ja som zato, aby boli pokuty a čo najtvrdšie pre gaunerov, ktorí sa na cestách nevedia vmestiť do kože-tých treba nemilosrdne trestať...ale v mnohých prípadoch sa dá riešiť malý priestupok aj rozumným prístupom, ako hneď robiť zo seba výpalníka v zelenom. Jednoducho niekde treba ukazať, že sú tu pre nás, že máme mať pred nimi rešpekt, ale nie strach a opovrhovanie.;)
misomiso
29.09.10,12:46
Rýchlosť by sa mala dodržiavať či je tam radar alebo nie. Ja dodržujem rýchlosť aj bez radaru, okrem nepozornosti (znížená rýchlosť, obec alebo iné obmedzenie), ale vedome to nerobím.


Ja otvorene priznavam, ze to robim vedome a skoro stale.

Uvedomujes si, o kolko si ty pre ostatnych nebezpecnejsi vodic ako ja? Ak ja pojdem na cervenu, tak sa naozaj riadne a opakovane presvedcim, ci nikoho neohrozujem, pretoze som si vedomy, ze idem na cervenu. Teda jednak som si vedomy, ze ostatni maju zelenu (a nechem sa nechat zabit), jednak som si vedomy svojej zodpovednosti za nasledky, ktore by som sposobil, ak by doslo ku nehode (z pravneho hladiska).

Ak ty pojdes niekedy na cervenu, tak jednoducho "z nepozornosti" - preto, ze si si cervenu nevsimol. Teda vysledok bude ruska ruleta.

Nechytajte ma za slovicka prosim. Ja som tu jazdu na cervenu uviedol ako extremny priklad, bezne na cervenu nejazdim, skor sa to u mna tyka spominanych rychlostnych limitov a tiez obcas nevhodne namalovanych plnych ciar pri predchadzani, a pod.

Ale princip je stale rovnaky. Uvedomte si, ze prave nepozornost na cestach zabija, nie porusovanie (casto nezmyselnych) rychlostnych limitov a zakazov. Ten vodic autobusu v Polomke isiel prilis rychlo cez priecestie? Paradoxne isiel prilis pomaly - ale hlavne - nepozorne.
misomiso
29.09.10,12:48
Robo, viem čo tým chceš povedať...ale oni musia nejako začať, aby sme si ich začali konečne vážiť ako v iných krajinách. Tu sa totiž dostali k takej právomoci, že zabudli, že treba používať aj rozum pri výkone svojej služby. Nevyskakovať spoza kríkov ako banditi a nenachytávať na úsekoch kde je to uplná absurdita. Jednoducho ja som zato, aby boli pokuty a čo najtvrdšie pre gaunerov, ktorí sa na cestách nevedia vmestiť do kože-tých treba nemilosrdne trestať...ale v mnohých prípadoch sa dá riešiť malý priestupok aj rozumným prístupom, ako hneď robiť zo seba výpalníka v zelenom. Jednoducho niekde treba ukazať, že sú tu pre nás, že máme mať pred nimi rešpekt, ale nie strach a opovrhovanie.;)

Ja obycajne s policajtami vychadzam v dobrom, nemam zle skusenosti :)
Halli
29.09.10,13:04
Ja obycajne s policajtami vychadzam v dobrom, nemam zle skusenosti :)

No miso, podľa toho ako ťa už poznám z príspevkov je mi to jasné ;):D
MarcelkaT
29.09.10,13:19
Ja tiež nemôžem nadávať na policajtov. Zatiaľ vychadzáme s ními dobre. Upozornia Ťa, že končí STK, emisná kontrola, atď. Musím poklopkať-klop,klop,.....
No holohlavým blondiakom je jedno kde je radar, kde je polícia,.......
pepsikova
29.09.10,13:26
..ja by som zo zákona prikázala, do každej obce aspoň po dve hliadky, zvlášť v čase, keď idú deti do školy...a v mestách na každom rohu!...lebo čím krajšie auto, tým sprostejší šofér-z radov mladších,holohlavých!....či budú vytrčení, alebo schovatí, je mi luft, len nech sú...lebo naše chudery cesty ešte nedorástli na takých nebojácnych šoférov, ako sa nám tu množia!...
Halli
29.09.10,14:16
K téme mám čerstvý príklad, aj keď nie k radarom....v našom meste tesne , ale ozaj tesne za značkou zakaz zastavenia stálo auto pri jednej polyfunkčnej budove,.... kde nikomu nevadí, lebo za nim stali dalšie auta, tak trčal kusok pred značku...talianska značka....no a naši policajti horliví, prečo by sa hneď neukázali ....nasadili papuču a čakali na taliana, však mu treba spríjemniť pobyt, nie???
Jóój tak z tohto ma chytá záchvat spravodlivosti....:mad:
erzet
29.09.10,17:40
Robo, viem čo tým chceš povedať...ale oni musia nejako začať, aby sme si ich začali konečne vážiť ako v iných krajinách. Tu sa totiž dostali k takej právomoci, že zabudli, že treba používať aj rozum pri výkone svojej služby. Nevyskakovať spoza kríkov ako banditi a nenachytávať na úsekoch kde je to uplná absurdita. Jednoducho ja som zato, aby boli pokuty a čo najtvrdšie pre gaunerov, ktorí sa na cestách nevedia vmestiť do kože-tých treba nemilosrdne trestať...ale v mnohých prípadoch sa dá riešiť malý priestupok aj rozumným prístupom, ako hneď robiť zo seba výpalníka v zelenom. Jednoducho niekde treba ukazať, že sú tu pre nás, že máme mať pred nimi rešpekt, ale nie strach a opovrhovanie.;)
Súhlasím takmer so všetkým, okrem toho, a to je môj názor ako všetko čo som napísal, že obyvatelia si nezačnú vážiť policajtov pretože budú viditeľný oni a radary, ale preto čo si napísala od slova "Tu...
erzet
29.09.10,17:44
Ja otvorene priznavam, ze to robim vedome a skoro stale.

Uvedomujes si, o kolko si ty pre ostatnych nebezpecnejsi vodic ako ja? Ak ja pojdem na cervenu, tak sa naozaj riadne a opakovane presvedcim, ci nikoho neohrozujem, pretoze som si vedomy, ze idem na cervenu. Teda jednak som si vedomy, ze ostatni maju zelenu (a nechem sa nechat zabit), jednak som si vedomy svojej zodpovednosti za nasledky, ktore by som sposobil, ak by doslo ku nehode (z pravneho hladiska).

Ak ty pojdes niekedy na cervenu, tak jednoducho "z nepozornosti" - preto, ze si si cervenu nevsimol. Teda vysledok bude ruska ruleta.

Nechytajte ma za slovicka prosim. Ja som tu jazdu na cervenu uviedol ako extremny priklad, bezne na cervenu nejazdim, skor sa to u mna tyka spominanych rychlostnych limitov a tiez obcas nevhodne namalovanych plnych ciar pri predchadzani, a pod.

Ale princip je stale rovnaky. Uvedomte si, ze prave nepozornost na cestach zabija, nie porusovanie (casto nezmyselnych) rychlostnych limitov a zakazov. Ten vodic autobusu v Polomke isiel prilis rychlo cez priecestie? Paradoxne isiel prilis pomaly - ale hlavne - nepozorne.
Ale ja som tiež zodpovedný za svoje činy, práve že som, ale, kto si nevinný hoď do mňa kameňom, že sa venuje vedeniu motorového vozidla v každú sekundu.
V Polomke to asi bola iná nepozornosť.
erzet
29.09.10,17:53
Ja som túto tému otvoril pretože ja tiež nemám z Políciou problém. A je mi to jedno kde budú stáť z radarom, alebo s iným, ale ide mi o tých holohlavých blondiakov ako napísala MarcelkaT. Teda aby sa ich nebáli. Vtedy si budú ľudia vážiť políciu.
Rozalka
29.09.10,17:57
Ja tiež nemôžem nadávať na policajtov. Zatiaľ vychadzáme s ními dobre. Upozornia Ťa, že končí STK, emisná kontrola, atď. Musím poklopkať-klop,klop,.....
No holohlavým blondiakom je jedno kde je radar, kde je polícia,.......

Prosím vysvetliť, ako vieš, že je blondiak, ak je holohlavý. :)
misomiso
29.09.10,17:59
Ale ja som tiež zodpovedný za svoje činy, práve že som, ale, kto si nevinný hoď do mňa kameňom, že sa venuje vedeniu motorového vozidla v každú sekundu.


Ak mas pocit, ze mavas problem sa skoncentrovat na riadenie auta, tak vyskusaj rychlu jazdu. Funguje to 100%, je to vyskusane. :)
misoft
29.09.10,18:05
No holohlavým blondiakom
Asi mala na mysli "hlavohrude".
buchač
29.09.10,18:07
Ak mas pocit, ze mavas problem sa skoncentrovat na riadenie auta, tak vyskusaj rychlu jazdu. Funguje to 100%, je to vyskusane. :)

misomiso.....doplň .....že kým ...
Tebou , mnou , Jožom X , Ferom Z , ............
Blbcov sú plné cintoríny , tiež si mnohí mysleli , že boli plne koncentrovaní ...

Ale inak súhlasím ...v podstate ...tiež občas , v medziach normy - podmienok , si takto zajazdím ...
misomiso
29.09.10,19:54
misomiso.....doplň .....že kým ...
Tebou , mnou , Jožom X , Ferom Z , ............
Blbcov sú plné cintoríny , tiež si mnohí mysleli , že boli plne koncentrovaní ...

Ale inak súhlasím ...v podstate ...tiež občas , v medziach normy - podmienok , si takto zajazdím ...

Ano, mnou na asi 800.000 km bez nehody.
bobino38
30.09.10,04:09
tak takíto sú práve najhorší....
willma
30.09.10,04:21
už tu takáto debata bola, radšej frajer, ktorý má na to skúsenosti a kone pod kapotou ako idiot v hnilej favoritke predbiehajúci 3 kamióny, vďaka ktorému som musela testovať nie len svoje reakcie, ale aj kompletný brzdový systém v aute, aby som zabránila čelnej zrážke. Za dámu som veru v tom okamihu nebola.
bobino38
30.09.10,04:33
...no asi nejaká prikázaná 60ka nie je nikde len tak pre okrasu:-) a takí čo tam idu 100kou a myslia si že svet gombička a majú 140koní pod kapotou tak sú ozaj darcovia orgánov, a možu mať aj 30 ročné skusenosti.
willma
30.09.10,04:41
na danom úseku bola 90, Niekto v silnejšom voze by ten problém predbehnúť kamióny nemal, ale ten magor podcenil možnosti svojho auta a pri predbiehaní sa nemal kde zaradiť a navrch spomaľoval, lebo tá hniloba nevládala. Odhadovaná rýchlosť v prípade čelnej zrážky moja 90 + jeho 70, Ja by som možno z auta vystúpila.
bodliak
30.09.10,04:56
Nevidel som ich este merat pred skolou, casto vyuzivanym prechodom pre chodcov v blizkosti skoly, kde uz parkrat zrazilo auto ludi.

Zato na prazdnej 4-prudovke, kde su okolo cesty zvodidla a ziadny (!) chodnik, ziadne domy, len pole vlavo a pole vpravo, tak tam meraju 50-tku 30 metrov pred tabulou.

Zmeny znacenia - to je dalsia hojne vyuzivana prilezitost na inkasovanie.

Papuce a odtahy... Ale ked mne zaparkovalo auto na drzovku pred garazou (a stalo celym profilom na ceste) a nemohol som von, tak akurat si overili, ci nie je kradnute a kaslali na to.

Za vseobecnu buzeraciu s lekarnickami, svietenim za slnecneho dna a pokuty do vacku... za takuto pracu si ich teda vazit nemozem.

Takze maju co napravat.
profesional
30.09.10,04:58
Skor ako merat rychlost na usekoch kde to nie je treba by som ich radsej nasadil s dalekohladmi na vrcholy kopcov, kde sialenci predbiehaju do kopca cez plnu ciaru kolonu a nemozu tusit co a kedy pojde oproti za horizontom.

Tiez by mali ist do kolon na vstupe do velkych miest rano. Ked ti co maju "nahodne" vydanu SPZ-tku s 3 rovnakymi cislicami a autami s nie menej ako 150 konmi predbiehaju kolony v odstavnom pruhu a ked sa chcu dostat naspat do jazdneho pruhu tak vytlacaju auta stojace v kolone.

Mali by ist s kamerou k priechodom pre chodcov k skolam a miestam kde deti rano a poobede prechadzaju v hufoch a z ktorych si niektori vodici namiesto toho aby ich pustili robia prekazkovu drahu v jazde.

Mali by byt na usekoch castych dopravnych nehod. Alebo to ze sa tam stava vela nehod nie je na tom mieste, ale na tom ako myslia vodici na tom useku.

Mali by jazdit v neoznacenych vozidlach po dialnici D1 a sledovat ako kamiony na zakazanych usekoch predbehaju nie len v strednom, ale casto krat aj v lavom pruhu. Pricom na tomto useku predbiehat nesmu.

Mali by jazdit po okresnych komunikaciach v piatok poobede a v pondelok rano a chytat sialencov co na 20-30 rocnych crepoch brzdia celu dopravu a potom su vodici po zvysok trasy nervozni lebo musia nadhanat strateny cas.

Mali by stat pri miestach kade neprisposobivi obcania vychadzaju zo svojich get na cesty s 30 rocnymi autami dovezenymi z anglicka a brat im technicaky.

A ak im po tomto vsetkom ostane nejaky cas, tak nech si stavaju radary kam chcu a ako chcu..
misomiso
30.09.10,05:48
Skor ako merat rychlost na usekoch kde to nie je treba by som ich radsej nasadil s dalekohladmi na vrcholy kopcov, kde sialenci predbiehaju do kopca cez plnu ciaru kolonu a nemozu tusit co a kedy pojde oproti za horizontom.

Tiez by mali ist do kolon na vstupe do velkych miest rano. Ked ti co maju "nahodne" vydanu SPZ-tku s 3 rovnakymi cislicami a autami s nie menej ako 150 konmi predbiehaju kolony v odstavnom pruhu a ked sa chcu dostat naspat do jazdneho pruhu tak vytlacaju auta stojace v kolone.

Mali by ist s kamerou k priechodom pre chodcov k skolam a miestam kde deti rano a poobede prechadzaju v hufoch a z ktorych si niektori vodici namiesto toho aby ich pustili robia prekazkovu drahu v jazde.

Mali by byt na usekoch castych dopravnych nehod. Alebo to ze sa tam stava vela nehod nie je na tom mieste, ale na tom ako myslia vodici na tom useku.

Mali by jazdit v neoznacenych vozidlach po dialnici D1 a sledovat ako kamiony na zakazanych usekoch predbehaju nie len v strednom, ale casto krat aj v lavom pruhu. Pricom na tomto useku predbiehat nesmu.

Mali by jazdit po okresnych komunikaciach v piatok poobede a v pondelok rano a chytat sialencov co na 20-30 rocnych crepoch brzdia celu dopravu a potom su vodici po zvysok trasy nervozni lebo musia nadhanat strateny cas.

Mali by stat pri miestach kade neprisposobivi obcania vychadzaju zo svojich get na cesty s 30 rocnymi autami dovezenymi z anglicka a brat im technicaky.

A ak im po tomto vsetkom ostane nejaky cas, tak nech si stavaju radary kam chcu a ako chcu..

Presne tak. Mne vadia arogantni vodici, ako napr. minule, ked na mna trubil chlapik v terennom mercedese za to, ze som pred nim v dazdi dal prednost chodcom na prechode.

Chytat piratov cist sa da aj bez radaru, arogantne spravanie je vidno volnym okom.

Mne nevadi, ak niekto pali napr. po ceste 1. tr medzi BB a Breznom hoci 140. Ak nie je husta premavka a je dobre pocasie, preco nie?
MarcelkaT
30.09.10,06:13
K téme mám čerstvý príklad, aj keď nie k radarom....v našom meste tesne , ale ozaj tesne za značkou zakaz zastavenia stálo auto pri jednej polyfunkčnej budove,.... kde nikomu nevadí, lebo za nim stali dalšie auta, tak trčal kusok pred značku...talianska značka....no a naši policajti horliví, prečo by sa hneď neukázali ....nasadili papuču a čakali na taliana, však mu treba spríjemniť pobyt, nie???
Jóój tak z tohto ma chytá záchvat spravodlivosti....:mad:

No u nás hlavne mestskí policajti sú horliví na papuču. Auto obzerajú, fotia,dajú papuču,za stierač lístok kde máš auto hladáť alebo ťa čakajú kedy prídeš. Zvlášť sú "pozorný" na vodičov z iných okresov. Len čo stojí auto 5 cm v zákaze alebo na tráve už idú po ňom, ale domáci im neprekážajú.
MarcelkaT
30.09.10,06:21
Prosím vysvetliť, ako vieš, že je blondiak, ak je holohlavý. :)

Misoft to dobre odhadol;)
marleau
30.09.10,07:27
Čím je človek vyspelejší,tým potrebuje viac príkazov,zákazov,obmedzení a usmernení,lebo sám od seba akosi nie je schopný dodržať hranice,ktoré nie sú dané nejakým nariadením alebo zákonom.
To isté platí aj na cestách.Čím lepšie a bezpečnejšie autá a cesty máme,tým jazdíme pomalšie.Mne sa zdá,že tretina vodičov nemá na cestách čo hľadať,pretože na to nemá.A je mi jedno,či majú právo aj oni urobiť si vodičák,ak nemajú schopnosť,tak na cestu nepatria.A schopnosť nie je len zosúladiť spojkový a plynový pedál,ale omnoho viac.
misomiso
30.09.10,07:45
tak takíto sú práve najhorší....

Preco najhorsi? Ved prave to, ze som najazdil 800.000 km bez nehody znamena, ze napriek tomu, ze jazdim rychlo, jazdim nie len bezpecne, ale dokazem sa este aj vyhybat vsetkym vam "disciplinovanym" a nepozornym, ktori sa motate pod nohami.
chovan.j
30.09.10,07:53
Ja jazdím na aute každý deň a pravdupovediac mne je jedno či sú policajti za kríčkom alebo nie jednoducho dodržiavam predpisy jazdím od 1974 roku a iba raz som schytal pokutu za svetlá.Takže nech sa policajti skovávajú a chytalú nezodpovedných lumpov ktorých je na cestách stále viac a viac a pokuty za rýchlosť by som zvýšil aj stonásobne.
misomiso
30.09.10,08:05
Ja jazdím na aute každý deň a pravdupovediac mne je jedno či sú policajti za kríčkom alebo nie jednoducho dodržiavam predpisy jazdím od 1974 roku a iba raz som schytal pokutu za svetlá.Takže nech sa policajti skovávajú a chytalú nezodpovedných lumpov ktorých je na cestách stále viac a viac a pokuty za rýchlosť by som zvýšil aj stonásobne.

No mas pravo na svoj nazor. Otazka je len, ci ti ide o bezpecnost premavky, alebo iba o "spravodlivost" a zavist.

Keby som bol ministrom vnutra a dopravy (bohuzial, skutocne by sa do toho museli pustit oba rezorty), jazdilo by sa u nas podstatne bezpecnejse a zaroven aj plynulejsie. Netreba chodit daleko po priklady. V Nemecku je mimo obce dovolena rychlost 100, (mnohi jadzia aj rychlejsie), na dialnici je neobmedzena, a napriek tomu tam zomiera podstatne menej ludi na cestach.
jar88
30.09.10,08:31
Preco najhorsi? Ved prave to, ze som najazdil 800.000 km bez nehody znamena, ze napriek tomu, ze jazdim rychlo, jazdim nie len bezpecne, ale dokazem sa este aj vyhybat vsetkym vam "disciplinovanym" a nepozornym, ktori sa motate pod nohami.
Prečo najhorší?
Lebo máš pocit, že vždy všetko zvládneš.
Raz sa dostaneš do (pre teba) nepredvídateľnej situácie a bude po paráde.
No a čím väčšia rýchlosť, tým menšia nádej, že to niekto neodskáče.
-------------------------------------------------------------------
Ja mám tých km za sebou podstatne viac, ako ty. Naviac som mal aj nejaké nehody. Tiež poznám úžasný pocit z dobrých bŕzd, tiež poznám pocit zo silného motora zo slastnej rýchlosti, ale na rozdiel od teba viem, že to do verejnej premávky nepatrí.
Tá verejná komunikácia je aj pre tých slušných a aj pre tých menej nadaných. Napríklad aj pre mladé neskúsené mamičky.
erzet
30.09.10,09:33
Teraz som sa vrátil z TN. Počúval som rádio a tam hlásili radary iba tie čo im nahlásili poslucháči.
misomiso
30.09.10,10:03
Prečo najhorší?
Lebo máš pocit, že vždy všetko zvládneš.


Pocit mam, to mas pravdu, ale zasa na druhej strane absolutnu istotu nemoze mat nikto nikdy. Ak sa okolo teba bude motat "dostatocne nesustredeny" vodic, ktory urobi tesne pred tebou naozaj fatalny manever, tak ti uplne staci aj legalna 90-tka alebo 130-ka na zabitie.

Nie je to v rychlosti a uz vobec nie v rychlosti vyjadrenej nejakymi absolutnymi cislami. Je to v zdravom rozume, v sustredeni a v odhade situacie.
bobino38
30.09.10,10:11
...Je to v zdravom rozume, v sustredeni a v odhade situacie....nerád by som videl takých dvoch ako ty, čo idú proti sebe a predbiehajú, len preto,že si myslia,že odhadli situaciu kde je 60ka a idú 100kou a vpália to do seba...pričom keď predbiehaju v takom useku neuvedomuju si,že aké asi pocity má vodič,ktorý tou60kou ide a má tiež zdravý úsudok a odhad.
misomiso
30.09.10,10:30
...Je to v zdravom rozume, v sustredeni a v odhade situacie....nerád by som videl takých dvoch ako ty, čo idú proti sebe a predbiehajú, len preto,že si myslia,že odhadli situaciu kde je 60ka a idú 100kou a vpália to do seba...pričom keď predbiehaju v takom useku neuvedomuju si,že aké asi pocity má vodič,ktorý tou60kou ide a má tiež zdravý úsudok a odhad.

A co myslis, ze my "taki" sa nestretavame? Sedim dennodenne za volantom, skoro kazdy tyzden jazdim na vychod a naspat takze je snad kazdemu jasne, ze z Presova do Bratislavy stretnem v protismere mnohych predbiehajucich, ktori tiez nejdu podla rychlostnych limitov, ale podla vlastrneho usudku.

Mozem ti povedat, ze dvaja "taki" teda "nedisciplinovani" vodici sa na ceste "dohodnu" ovela skor, ako dvaja vystraseni, ktori spoliehaju na to, ze idu pomaly, ale ani na jednom z nich nevidno, co sa prave chysta urobit.

Vodici, ktori su zvyknuti jazdit rychlo su vacsinou ludia, ktori tuto cinnost vykonavaju pravidelne, denne, vacsinou jazdia na lepsich autach a poznaju ich moznosti. Ja osobne nemam problem s "cestnymi piratmi", mna nikto na cestach neohrozuje. Ako je to mozne, ze je tu tolko staznosti na cestnych piratov?

To mas ako napr. s hokejom. ja ked pozeram prenos, tak ani neviem, kto nakoniec dal gol, ked su pred brankou fofry. Ledva-ledva to vidim na spomalenom zabere. Svagor hraval hokej, on uz z priemaho prenosu hned zahlasi este aj, kto bol vtedy na hranici ofsajdu - ja dodnes ani neviem, co je to, pritom mi to 5 x vysvetloval. Ked dvaja hokejisti hovoria o hre, nemaju problem si rozumiet bez dlhych reci.

Takze namusis mat o nas obavy. Stretavame sa denne. Skor si myslim, ze by sa malo nieco robit s mladymi. Dnes som cital, ze tretinu vsetkych nehod maju na rovasi soferi s menej ako dvojrocnou praxou.

A este nieco pre ortodoxnych fetisistov, ktori si urobili fetis s cestnej vyhlasky a zo znaciek na ceste.

Odkedy sa u nas jazdi v obci 50? Mam dojem, ze asi dva roky nie? Cely ten cas sa diskutovalo o tom, ze na hlavnych mestskych tahoch, kde nechodia chodci sa ma dat 80-tka, alebo aspon 70-tka. V Bratislave dali vyssie limity na mnohe miesta, ale Prazska a Brnianska ulica stale odolavali. Dokonca este pred par tyzdnami sa kompetentni vyjadrovali, ze to nejde, ze je tam prechod pre chodcov (na 2 km je jeden prechod, aj to s fungujucim svetelnym semoaforom) - a tak. Vsetci sme vedeli, ze je to hlupost dalo by sa tam bezpecne jazdit aj 90.

Pred par dnami tam konecne osadili 70-tku. Ziadne ine upravy tam nerobili, ziaden semafor, chodnik ani znacenie nepribudli, nic, co by zvysilo bezpecnost. Teda pytam sa - ako to, ze teraz sa tam legalne moze jazdit 70? Teraz je ordazu 70 bezpecna rychlost? A co ti vodici, ktori tam tento rok pri pocetnych policajnych kontrolach zaplatili mnozstvo pokut napr. za to, ze tam isli 65?

Je to uplne na hlavu postavene. lipnut na tom, ze mam ist tak, ako prave rozhodol nejaky uradnik.
jar88
30.09.10,11:01
Pocit mam, to mas pravdu, ale zasa na druhej strane absolutnu istotu nemoze mat nikto nikdy. Ak sa okolo teba bude motat "dostatocne nesustredeny" vodic, ktory urobi tesne pred tebou naozaj fatalny manever, tak ti uplne staci aj legalna 90-tka alebo 130-ka na zabitie.

Nie je to v rychlosti a uz vobec nie v rychlosti vyjadrenej nejakymi absolutnymi cislami. Je to v zdravom rozume, v sustredeni a v odhade situacie.
Naviac si ani neuvedomuješ, ako veľmi sa mýliš.
Raz na to prídeš (možno), ale aj tak si myslím, že stále budeš presvedčený, že za to mohol niekto iný.
Dúfaj len, aby si pri tom neublížil niekomu inému.
--------------------------------------------------------------------
Ak ťa baví rýchla, alebo agresívna jazda, skús napríklad drifting.
To čo tu zastávaš, naozaj do verejnej premávky nepatrí.
misomiso
30.09.10,11:20
Naviac si ani neuvedomuješ, ako veľmi sa mýliš.
Raz na to prídeš (možno), ale aj tak si myslím, že stále budeš presvedčený, že za to mohol niekto iný.
Dúfaj len, aby si pri tom neublížil niekomu inému.
--------------------------------------------------------------------
Ak ťa baví rýchla, alebo agresívna jazda, skús napríklad drifting.
To čo tu zastávaš, naozaj do verejnej premávky nepatrí.

Drifting mi nic nehovori. Preco by som mal dymit spod kolies ako pubertiak?

Ja nejazdim rychlo iba preto, ze by ma bavial rychla jazda, a uz vobec ma nebavi jazdit agresivne, a ani tak nejazdim.

Ja jazdim rychlejsie prave kvoli bezpecnosti. Pomala jazda uspava, unavuje, znizuje sa pozornost a clovek zacina robit chyby.

Ale ked si tak mudry, skus mi odpovedat na konrretne otazky, napr. na tu z predchadzajuceho prispevku o situacii na Prazskej v BA.
erzet
30.09.10,11:57
Neodbočil tu niekto od témy?
jar88
30.09.10,11:58
Drifting mi nic nehovori. Preco by som mal dymit spod kolies ako pubertiak?

Ja nejazdim rychlo iba preto, ze by ma bavial rychla jazda, a uz vobec ma nebavi jazdit agresivne, a ani tak nejazdim.

Ja jazdim rychlejsie prave kvoli bezpecnosti. Pomala jazda uspava, unavuje, znizuje sa pozornost a clovek zacina robit chyby.

Ale ked si tak mudry, skus mi odpovedat na konrretne otazky, napr. na tu z predchadzajuceho prispevku o situacii na Prazskej v BA.
Aby som ti pravdu povedal, mne ta Pražská tiež vadila a nie len smerom von z mesta. Tiež ma to obmedzovalo, dokonca aj smerom do mesta. Veľa áut sa tam motkávalo 50tkou, lebo viac neutiahli, ale s tým sa musíš zmieriť. Teraz tam môže byť aj horšie (možno budeš kľučkovať) a viac špekulovať nad tými "nebezpečnými" pomalšími vodičmi.
--------------------------------------------------------------
Ten drift som spomenul len preto, že tam je jednoduché zvládať plynulý (kontrolovaný) šmyk na suchom a bezpečnom povrchu.
---------------------------------------------------------------
Ja nemám problém v 120tke prejsť bezpečne kontrolovaným šmykom zákrutu, ale v živote by som si to na verejnej ceste nedovolil. Nedovolím si ani náznak rýchleho prejazdu zákrut. Ja považujem rýchlu jazdu a dokonca aj prudký dojazd do križovatky za prejav amaterizmu.
jar88
30.09.10,12:04
Neodbočil tu niekto od témy?
Myslím že nie.
A dúfam, že sa dočkáš aj častých správ, kde sa bude merať rýchlosť.
Len aby si potom nebol prekvapený, že hlásili 100 radarov a v skutočnosti merali len na desiatich radaroch, ale postupne na 200 miestach.:D
erzet
30.09.10,12:23
Porusenie disciplinarnych predpisov spravneho organu nema vplyv na deliktualnu zodpovednost co uz vo veci priestupku, alebo spravneho deliktu. Preto tym ze sa vyhovoris ze policajt nedodrzal nejaky vnutorny predpis ministerstva vnutra nic neziskas.

Ono to s ym ze sa nemusia skryvat ma istu logiku. Ti co porusuju predpisy ich porusuju pausalne, stale a vsade. Prevazna vacsina ludi so silnymi autami co prekracuju nprimerane rychlost nezvyknu za jazdy pocuvat radio, ale mavaju pustenu hudbu, alebo nepocuvaju nic. V zivote som nevidel nikoho kto by mal na BMW X5 pusteny Slovensky rozhlas.

A poviem ti ze samotni policajti na cestach v prevaznej vacsine pripadov ani netusia ake prava a povinnosti maju co oni alebo vodici podla Zakona o priestupkoch a podla Spravneho poriadku. Ani len nepoznaju zakladny procesny postup.

Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach? Mna ani raz. A pritom je povinny to urobit. A mnoho mnoho dalsich veci je kedy policajti nedodrziavaju samotne zaklane normy ktorymi sa maju riadit nie len v ramci ministerstva vnutra ale voci samotnym ucastnikom cestnej premavky.
Samozrejme som to myslel ako vtip, že by som sa chcel odvolať na interný predpis p. Spišáka.
Taká perlička. Dnes som sa dozvedel, u nás na dielni, že podľa Spíšáka, by som mal deň vopred upozorniť zamestnancov, že prídem robiť kontrolu alkoholu v dychu.
marleau
30.09.10,12:44
Oni si vážne myslia,že ľudia budú dávať väčší pozor,keď budú vedieť,kde ich čo čaká.To znamená,že ak si ma dnes neupozornil,zajtra prídem naliaty.A časom sa to v našej Banana-Republik of Central Europe stane pravidlom....
misomiso
30.09.10,12:54
Najprv by sme si museli ujasnit, kto ma koho v nasej banana republic kontrolovat a v com.

Ja som tu pisal, ze jazdim bez nehod. No raz do mna nabural chlapik, ktory cuval v jednosmerke a pri tom telefonoval. Zavolal som poicajtov, a prisli naliati tak, ze z nich razilo na 3 metre. :)
jar88
30.09.10,13:07
Najprv by sme si museli ujasnit, kto ma koho v nasej banana republic kontrolovat a v com.

Ja som tu pisal, ze jazdim bez nehod. No raz do mna nabural chlapik, ktory cuval v jednosmerke a pri tom telefonoval. Zavolal som poicajtov, a prisli naliati tak, ze z nich razilo na 3 metre. :)
No dobre že si písal bez nehody, za to sa ospravedlňovať nemusíš, to každý vie, že len tak trochu bez nehody.
Radšej nám napíš, čo ti povedali na to, že si ich zavolal.
misomiso
30.09.10,13:32
No dobre že si písal bez nehody, za to sa ospravedlňovať nemusíš, to každý vie, že len tak trochu bez nehody.
Radšej nám napíš, čo ti povedali na to, že si ich zavolal.

No pockaj - ked som povedal bez nehody, tak som myslel bez akejkolvek zavinenej nehody. Poistovna za mna ani raz v zivote nemusel plnit.

To, ze niekto nabura do stojaceho auta, v ktorom sedis - prepac, ale to by sme mali snad zaratavat, aj ked ti niekto nabura do zaparkovaneho auta, ked doma spis ako tvoju nehodu?

Policajti mi nic nepovedali. Napriek tomu, ze mali vypite, tak nehodu vysetrili, vinnikvi dali pokutu a poslali papier poistovni. Teda lepsie by to nespravili, ani keby boli triezvi :)

Ja by som samozrejme nemusel volat policiu, kvoli takej skode, no chlapik bol tak arogantny, ze si najprv v klude dokoncil hovor (asi 1 min), potom vystupil a zacal mi nadavat. Tak som sa s nim vobec nebavil a rovno som volal 158. Na to skrotol, a zacal ma prosit, aby som to odvolal, ze sa ponahla. Nakoniec ma uprosil, aby som im aspon nepovedal, ze telefonoval.

Ked som to hlasil na polistovnu, tak mi povedali, ze to uz som treti, ktoreho od zaciatku roka nabural, a to bolo este len niekedy v juli. Takze takito ludia "tvoria" nehodove statistiky, teda nepozorni ludia, a nie ja, ktory sice nedodrziaval rychlost, no za viac ako 20 rokov som nesposobil nehodu a v podstate som sa ani ziadnych nezucasnil.
Danila
30.09.10,14:01
Prečo vám nie je jedno, kde, kedy, ako a koľkí stoja? Pokiaľ nešikanujú pri kontrole za blbosti, aby niečo vyžmýkali do štátnej, a teda aj svojej kasičky, tak nech radarujú do sýta za kríkmi aj pred kríkmi, aj pod mostom. Ja som nemala ani nehody, ani som nedostala pokuty, nejazadím rýchlo, věku přiměřene;). Len jeden pocit nemám. Že toto by malo zlepšiť štatistiku v obľúbenosti našich zákonodarcov, čo by aj život najradšej za nás položili.
pepsikova
30.09.10,16:29
...ha..čo včera bolo písmo sväté, dnes už nie je pravda...akú váhu má slovo pána Spišiaka?..
..policajti si aj tak urobia po svojom, ako práve hlásili v telke...čo už...
Laco-monter
30.09.10,16:52
Ja tiež jazdím krížom cez republiku od Vychodu na Západ a opačne a najlepšie sa mi jazdí v noci od 01:00 až do 05:00 vtedy nie su nikde žiadne kontroly a na cestách sa vyskytujú len profesionalni vodiči na 90% kamionisti.
Keď stlmim svetla tak každý kamionista tiež stlmí, a to majú na kabíne celé svetelné rampy o počte najmenej 5 reflektorov.
Najväčšie "prasata" su regionalni vodiči dodavok, čo robia rozvoz , z týchto stlmi svetla len 2-ja z 10 .
V noci sa jazdí kľudne a v pohode už som dosiahol rýchlostny priemer okolo 100 km/h na vzdialenosť 300 km.
Jazdím rád v noci,lebo vtedy sa na cestách nevyskytujú auta so "špatnými medzikusmi" medzi pedalmi, sedačkou a volantom.
Skuste sa vybrať niekam o 2-hej nadránom, a uvidite a počujete,keď Vám z rádia Expres v dopravnom servise zahlasia, že na cestach je kľud a pohoda.
misomiso
30.09.10,16:57
Ja tiež jazdím krížom cez republiku od Vychodu na Západ a opačne a najlepšie sa mi jazdí v noci od 01:00 až do 05:00 vtedy nie su nikde žiadne kontroly a na cestách sa vyskytujú len profesionalni vodiči na 90% kamionisti.
Keď stlmim svetla tak každý kamionista tiež stlmí, a to majú na kabíne celé svetelné rampy o počte najmenej 5 reflektorov.
Najväčšie "prasata" su regionalni vodiči dodavok, čo robia rozvoz , z týchto stlmi svetla len 2-ja z 10 .
V noci sa jazdí kľudne a v pohode už som dosiahol rýchlostny priemer okolo 100 km/h na vzdialenosť 300 km.
Jazdím rád v noci,lebo vtedy sa na cestách nevyskytujú auta so "špatnými medzikusmi" medzi pedalmi, sedačkou a volantom.
Skuste sa vybrať niekam o 2-hej nadránom, a uvidite a počujete,keď Vám z rádia Expres v dopravnom servise zahlasia, že na cestach je kľud a pohoda.

No hej, len keby nebehali tie jelene a diviaky. :) Ja preto v noci nejazdim, ked nemusim.
Laco-monter
30.09.10,17:51
No hej, len keby nebehali tie jelene a diviaky. :) Ja preto v noci nejazdim, ked nemusim.

Jeleň aj diviak na 99,9999999 % UTEČIE.

Kým "špatné medzikusy" budú na slovenských cestách šarapatiť stále!
MarcelkaT
01.10.10,07:15
...ha..čo včera bolo písmo sväté, dnes už nie je pravda...akú váhu má slovo pána Spišiaka?..
..policajti si aj tak urobia po svojom, ako práve hlásili v telke...čo už...

Človek mieni, Pán Boh mení......;):)
misomiso
01.10.10,07:22
Ale ved to je jasne - policia riesi rebus, ako vyriesit ulohy, ktore sa vzajomne vylucuju:

- ako vybrat co najviac penazi do statneho rozpoctu
- ako nenastvat vodicov - vodicov, ktori sa citia sikanovani
- ako nenastvat volicov - vodicov, ktori vytiahnu auto raz za rok a maju pocit, ze vsetci okolo nich su cestni pirati.
marleau
02.10.10,04:38
Autom som pochodil skoro celú Európu,ale poviem Vám,nikde nie je toľko policajtov na cestách ako u nás.Ja som bol vo Fínsku,ale poviem Vám pravdu,ja neviem ako fínsky policajt vyzerá,ani auto neviem aké majú.Neviem,ako vyzerá estónsky ani lotyšský policajt (litovského poznám,ten ma "oškoblil" o 100 evrovských korún).
Otázka znie prečo:
Preto,lebo tam polícia nemá za úlohu zarábať na obyvateľoch,ale ich chrániť.A chránia ich už tým,že na cestu pustia len tých vodičov,ktorí skutočne dokážu,že možu ísť so zbraňou,ktorou auto určite je,na cesty.Toto u nás asi ťažko dosiahneme,veď za peniaze sa dá už aj počasie objednať,nie ešte kúpiť povolenie na jazdu.Ale je to hlavne v myslení toho-ktorého národa.Naša spoločnosť akosi rýchlo vhupla do demokracie a nepochopila,čo to je.Obraz z ciest je len jedným z následkov...
jar88
02.10.10,04:46
No mas pravo na svoj nazor. Otazka je len, ci ti ide o bezpecnost premavky, alebo iba o "spravodlivost" a zavist.

Keby som bol ministrom vnutra a dopravy (bohuzial, skutocne by sa do toho museli pustit oba rezorty), jazdilo by sa u nas podstatne bezpecnejse a zaroven aj plynulejsie.
Ty keby si rozhodoval o zákonoch, bola by tu situácia, ako na Tureckej križovatke.
Ty by si zaviedol paragraf na každú križovatku samostatne a možno aj nové dopravné značky.
--------------------------------------------------------------------------
Napríklad rýchlosť v obci: max. 40 - 50 - 80 - 100 - 150
1. pre sviatočných vodičov 40 km/hod.
2. pre stredne pokročilých (už neručkuje na volante) 50 km/hod.
3. pre skúsených (neručkuje a vie telefonovať) 80 km/hod.
4. pre nadaných vodičov 100 km/hod.
5. pre predvídavých (ako misomiso - jazdím rýchlo, ale bezpečne) 150 km/hod.
---------------------------------------------------------------------
Som zvedavý, či vieš kde by bola tvoja terajšia predvídavosť.
Tvoja predvídavosť je závislá hlavne od dodržiavania pravidiel ostatnými účastníkmi dopravy.
buchač
02.10.10,08:51
Autom som pochodil skoro celú Európu,ale poviem Vám,nikde nie je toľko policajtov na cestách ako u nás.Ja som bol vo Fínsku,ale poviem Vám pravdu,ja neviem ako fínsky policajt vyzerá,ani auto neviem aké majú.Neviem,ako vyzerá estónsky ani lotyšský policajt (litovského poznám,ten ma "oškoblil" o 100 evrovských korún).
Otázka znie prečo:
Preto,lebo tam polícia nemá za úlohu zarábať na obyvateľoch,ale ich chrániť.A chránia ich už tým,že na cestu pustia len tých vodičov,ktorí skutočne dokážu,že možu ísť so zbraňou,ktorou auto určite je,na cesty.Toto u nás asi ťažko dosiahneme,veď za peniaze sa dá už aj počasie objednať,nie ešte kúpiť povolenie na jazdu.Ale je to hlavne v myslení toho-ktorého národa.Naša spoločnosť akosi rýchlo vhupla do demokracie a nepochopila,čo to je.Obraz z ciest je len jedným z následkov...

He ...vo Fínsku ...veď to zem zasľúbená ...potiažmo skoro bez kriminality ...

Som minulý rok v Dubline bol ...je síce pravdou , že len týždeň ...
ALE aj za ten čas som videl zo dve hliadky pri nehode ...boh vie , kde sa ostatní "flákali"...:rolleyes:
marleau
02.10.10,09:22
He ...vo Fínsku ...veď to zem zasľúbená ...potiažmo skoro bez kriminality ...

Som minulý rok v Dubline bol ...je síce pravdou , že len týždeň ...
ALE aj za ten čas som videl zo dve hliadky pri nehode ...boh vie , kde sa ostatní "flákali"...:rolleyes:
No určite nepili na pumpách kávu a nezaberali autami parkovacie miesta pre iných návštevníkov púmp...
marleau
06.10.10,20:53
Čím sa mi musí pri kontrole preukázať policajt,aby som mu uveril,že je naozaj policajt?Musí mať pri kontrole čiapku na hlave?
Laco-monter
07.10.10,03:45
Čím sa mi musí pri kontrole preukázať policajt,aby som mu uveril,že je naozaj policajt?Musí mať pri kontrole čiapku na hlave?

Nie si tiež policajt, alebo byvalý policajt ?

lebo taká otázka hocikoho nenapadne .
bobino38
07.10.10,03:53
Čím sa mi musí pri kontrole preukázať policajt,aby som mu uveril,že je naozaj policajt?Musí mať pri kontrole čiapku na hlave?

...mal by mať identifikačné číslo na štítku pripnuté viditeľne na uniforme, a čo sa týka čiapky, je to súčasť uniformy, tak by ju mal mať...ale ňou sa nepreukazuje...
marleau
07.10.10,04:16
Nie si tiež policajt, alebo byvalý policajt ?

lebo taká otázka hocikoho nenapadne .
Ani za svet,ale často sa s nimi ako sa povie "rýmujem",aj si zabŕdnem,keď sa dá,veľakrát mám pocit,že sa starajú o ďaleko menej významné veci ako sa práve v okolí odohrávajú,tak nech viem,koľko a čoho možem.
erzet
11.10.10,18:20
Premenoval som "Políciu na radary" iba na "Políciu"
buchač
20.10.10,07:20
Čím sa mi musí pri kontrole preukázať policajt,aby som mu uveril,že je naozaj policajt?Musí mať pri kontrole čiapku na hlave?

Nie si tiež policajt, alebo byvalý policajt ?
lebo taká otázka hocikoho nenapadne .
Ale je dobré aj to vedieť ...
Ale ja nie , nie som ...ale viem

...mal by mať identifikačné číslo na štítku pripnuté viditeľne na uniforme, a čo sa týka čiapky, je to súčasť uniformy, tak by ju mal mať...ale ňou sa nepreukazuje...
Neznalosť neospravedlňuje ...
erzet
20.10.10,08:06
Nie si tiež policajt, alebo byvalý policajt ?

lebo taká otázka hocikoho nenapadne .
Možno ho to napadlo, pod dojmami z filmov, keď vyjde policajt z policajného auta, nasadí si čiapku a ide k vodičovi.
buchač
20.10.10,08:28
No jo ...amerika je amerika ...u nás je to iné ...