Jana G.
29.09.10,09:56
Prajem pekný deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Moja známa sa musela prihlásiť za platcu DPH, ale keďže vykonáva iba činnosť podľa § 31 zákona o DPH. Tieto sužby sú od DPH oslobodené. V DP sa uvádzajú predpokladám na riadok 13. Keďže má náklady na svoju činnosť, chcem sa opýtať, či má nárok na odpočet DPH . V tomto prípade by mala v každom DP iba nadmerný odpočet. Môžete mi potvrdiť túto moju úvahu? Veľmi pekne ďakujem.
Mária.K.
29.09.10,10:12
Prajem pekný deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Moja známa sa musela prihlásiť za platcu DPH, ale keďže vykonáva iba činnosť podľa § 31 zákona o DPH. Tieto sužby sú od DPH oslobodené. V DP sa uvádzajú predpokladám na riadok 13. Keďže má náklady na svoju činnosť, chcem sa opýtať, či má nárok na odpočet DPH . V tomto prípade by mala v každom DP iba nadmerný odpočet. Môžete mi potvrdiť túto moju úvahu? Veľmi pekne ďakujem.
Ak vykonáva len oslobodené činnosti podľa §31 zákona o DPH, nemá nárok na odpočet DPH vzťahujúci sa k týmto činnostiam a nemôže jej vzniknúť nadmerný odpočet.
Dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane podľa § 31 sa uvádza do riadku 15 daňového priznania
Jana G.
29.09.10,10:33
ďakujem veľmi pekne, prajem pekný zvyšok dňa
Jana G.
29.09.10,10:41
Môžem ešte poprosiť, ktorý § sa vzťahuje na to, že nemá nárok na odpočet, ak vykonáva činnosť podľa §31. Ďakujem
Mária.K.
29.09.10,11:12
Môžem ešte poprosiť, ktorý § sa vzťahuje na to, že nemá nárok na odpočet, ak vykonáva činnosť podľa §31. Ďakujem
§ 49 ods. 3 zákona o DPH