lucky888
29.09.10,10:54
Dobrý deň!
Mám takú otázku, že keď niekto má pracovnú zmluvu u jednej firme, môže mať pri tom aj dohodu na vykonaní práce v inej firme? Tá druhá firma zamestnanca prihlási na daňový úrad, že bude platiteľom dane zo ZČ, a do SP? A normálne obidve firmy mesačne posielaju výkazy do SP?
Poprosím o radu! Ďakujem!
Stina
29.09.10,08:57
Dobrý deň!
Mám takú otázku, že keď niekto má pracovnú zmluvu u jednej firme, môže mať pri tom aj dohodu na vykonaní práce v inej firme?
á druhá firma zamestnanca prihlási na daňový úrad, že bude platiteľom dane zo ZČ, a do SP?
A normálne obidve firmy mesačne posielaju výkazy do SP?
Poprosím o radu! Ďakujem!
Áno , môže mať pri tom aj dohodu na vykonaní práce v inej firme
áno , bude platiť odvody a dane z dohody
áno , bude posielať výkazy
Timka1
29.09.10,08:58
zamestnanec môže mať pracovnú zmluvu u jedného zamestnávateľa a DoVP u druhého zamestnávateľa, nič mu v tom nebráni

avšak vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti môže podpísať len u jedného zamestnávateľa

aj jeden aj druhý zamestnávateľ má povinnosť sa prihlásiť na Daňovom úrade na platenie dane zo závislej činnosti a tiež do Sociálnej poisťovne na platenie poistného aj seba ako zamestnávateľa a je povinný prihlásiť na registračnom liste aj zamestnanca a to pri PZ aj pri DoVP

výkazy do SP posielajú obidvaja zamestnávatelia
mzdarka renca
29.09.10,08:59
Dobrý deň!
Mám takú otázku, že keď niekto má pracovnú zmluvu u jednej firme, môže mať pri tom aj dohodu na vykonaní práce v inej firme? áno, môže Tá druhá firma zamestnanca prihlási na daňový úrad, že bude platiteľom dane zo ZČ, a do SP? áno A normálne obidve firmy mesačne posielaju výkazy do SP? áno
Poprosím o radu! Ďakujem!

aj na DÚ kvartálne prehľady + 1x ročne hlásenie / obe firmy
lucky888
29.09.10,09:03
Ďakujem Vám :)