vrtova
29.09.10,12:25
Môj strýko už dlhodobo ohovára mojich rodičov s nepravdivými informáciami typu, že mu niečo ukradli alebo, že niečo povedali na jeho osobu. Hovorí to iným ľuďom, ale stáva sa, že kričí aj na nich. Konkrétny príklad sa stal dnes, keď začal útočiť už aj na moju osobu a prišiel ku mne domov s tým, že sme mu ukradli plechy na garáž. Najskôr nakričal na mojich rodičov a potom prišiel aj s mojim otcom k nám. To som už bola pripravená volať políciu, našťastie zistil, že mi máme úplne iné plechy. Medzi tým mi však moja mama celá roztrasená volala, že na ňu kričal, že čo to vychovala, že za mnou chodili ženatí chlapi, ktorí mali deti a títo chlapi mali u nás aj prespávať. Údajne sa na tom mali zabávať všetci naši susedia. Podotýkam, že TO NIE JE PRAVDA a uráža to mňa aj celú moju rodinu. Myslím, že mu preskakuje, nič to však nemení na fakte, že nám dosť znepríjemňuje život. Neviem, čo robiť. Mám to nahlásiť na políciu, podať trestné oznámenie? Ďakujem za odpoveď
arizona
29.09.10,10:34
Chobot
29.09.10,10:50
Môj strýko už dlhodobo ohovára mojich rodičov s nepravdivými informáciami typu, že mu niečo ukradli alebo, že niečo povedali na jeho osobu. Hovorí to iným ľuďom, ale stáva sa, že kričí aj na nich. Konkrétny príklad sa stal dnes, keď začal útočiť už aj na moju osobu a prišiel ku mne domov s tým, že sme mu ukradli plechy na garáž. Najskôr nakričal na mojich rodičov a potom prišiel aj s mojim otcom k nám. To som už bola pripravená volať políciu, našťastie zistil, že mi máme úplne iné plechy. Medzi tým mi však moja mama celá roztrasená volala, že na ňu kričal, že čo to vychovala, že za mnou chodili ženatí chlapi, ktorí mali deti a títo chlapi mali u nás aj prespávať. Údajne sa na tom mali zabávať všetci naši susedia. Podotýkam, že TO NIE JE PRAVDA a uráža to mňa aj celú moju rodinu. Myslím, že mu preskakuje, nič to však nemení na fakte, že nám dosť znepríjemňuje život. Neviem, čo robiť. Mám to nahlásiť na políciu, podať trestné oznámenie? Ďakujem za odpoveď

A nedá sa ho odignorovať? Zaplesnúť mu dvere pred nosom a nech si na ulici vykrikuje, čo chce?
vrtova
29.09.10,11:52
No, už ho odignoruvame cca 2 roky. Ale musím povedať, že skôr ako jeho sprosté reči mi vadí to, že moji rodičia to zle znášajú. Otec je srdciar a bojim sa, že mu to privodí infarkt, no a mama po takomto jeho výstupe týždeň nespáva, čo sa trápi.
ErinErin
29.09.10,12:02
Podozrievanie druhých ľudí = paranoja
Presvedčenie o niečom, co nie je pravda, nie sú o tom indície = bludy

Možno by pomohlo vyšetrenie u odborníka. Povedzme sa skúste so strýkom dohodnúť, že odborník posúdi vaše vzájomné vzťahy a poradí ako ďalej, aby prišiel povedať svoju verziu problému.
buchač
29.09.10,12:06
Môj strýko už dlhodobo ohovára mojich rodičov s nepravdivými informáciami typu, že mu niečo ukradli alebo, že niečo povedali na jeho osobu. Hovorí to iným ľuďom,
Aj vy vravte ...
ale stáva sa, že kričí aj na nich.
Kričí...???....tak vrieskajte ...
Konkrétny príklad sa stal dnes, keď začal útočiť už aj na moju osobu a prišiel ku mne domov s tým, že sme mu ukradli plechy na garáž. Najskôr nakričal na mojich rodičov a potom prišiel aj s mojim otcom k nám.
To znamená , že si už z rodičovského preč ...???
Vyhodil by som v takom prípade ...
To som už bola pripravená volať políciu, našťastie zistil, že mi máme úplne iné plechy. Medzi tým mi však moja mama celá roztrasená volala, že na ňu kričal, že čo to vychovala, že za mnou chodili ženatí chlapi, ktorí mali deti a títo chlapi mali u nás aj prespávať. Údajne sa na tom mali zabávať všetci naši susedia.
Podotýkam, že TO NIE JE PRAVDA a uráža to mňa aj celú moju rodinu.
Neviem , nedá sa dedukovať ...máš manžela , priateľa ...???
Mu to jedno je ...???
Myslím, že mu preskakuje, nič to však nemení na fakte, že nám dosť znepríjemňuje život. Neviem, čo robiť.
Aj by som vedel ...ale to by potom on policajtov vola a sanitka by ho odviezla...
Mám to nahlásiť na políciu, podať trestné oznámenie?
Nepomôže ...iné starosti majú ...
Ďakujem za odpoveď
:)
Chobot
29.09.10,12:52
Najskôr nakričal na mojich rodičov a potom prišiel aj s mojim otcom k nám.

A prečo si ho vôbec tvoj otec všíma? A prečo s ním išiel k vám? Mal ho poslať do bažin... a expresne... :confused:

Alebo počkaj, kým niekoho z vás fyzicky napadne a potom môžeš podať trestné oznámenie. Ak len kričí, nič neporiešiš. Príde polícia, stíchne a nič s ním neurobia.
vrtova
30.09.10,16:14
Všetkým ďakujem za odpoveď, aj keď očakávala som skôr, že sa dá robiť niečo v medziach zákona. No vidím, že na Slovensku je to tak... hoci príde mi absurdné čakať, kým sa niekomu niečo stane, aby bolo možné podať trestné oznámenie.
Danila
30.09.10,16:20
Všetkým ďakujem za odpoveď, aj keď očakávala som skôr, že sa dá robiť niečo v medziach zákona. No vidím, že na Slovensku je to tak... hoci príde mi absurdné čakať, kým sa niekomu niečo stane, aby bolo možné podať trestné oznámenie.arizona ti predsa témy priložila. A ja nevidím najmenší dôvod, aby si to neriešila prostredníctvom trestného oznámenia. Riskuješ síce, že skôr ti narastie brada po pás, ako získaš zadosťučinenie, ale šťastie je vratké, možno ťa neobíde.
vrtova
30.09.10,16:30
Ano, v tom príspevku Jazyčnice, som niečo našla a zvažujem ten postup s pohrozením sa listom a odvolaním na paragrafy. To možno zaberie pri jeho obmedzenosti. Viem, že mal dvaja jeho susedia už volali políciu lebo sa im vyhrážal, takže záznam tam už má a vraj trochu skrotol, čo sa týka výstupov voči nim. U nás je to citlivejšie lebo je to brat môjho otca a ten ho stále ospravedlňuje. Totižto cca 2 roky dozadu boli naše vzťahy úplne v pohode. Ale ako som už spomínala, ja mám pocit , že mu začalo "prepínať". Takže ešte raz všetkým vďaka.