JankaS87
29.09.10,18:11
Dobrý den prajem. Potrebujem poradit vo veci vyživného na malolete dieta. Potrebujem surne vediet ci musim podat navrh na vyzivne na sud alebo mi stači čestné prehlasenie otca dietata ze bude prispievat na dieta pretoze sme sa dohodli mimosudne a on ma zaujem platit vyzivne, ja tento dokument potrebujem len na ucely pre urad prace a socialnych veci aby mi vedeli vypocitat rodicovsky prispevok. Mohol by mi niekto v tomto poradit? Zatial dakujem.
willma
29.09.10,16:12
Rodičovskú dohodu musí schváliť súd.
bubkoch
30.09.10,07:04
Rodičovskú dohodu musí schváliť súd.

nemusi to schvalit sud
vyzivne urcuje sud len na navrh, ak sa rodicia na vyske nedohodli ...
v kazdom pripade je lepsie dat navrh na urcenie vyzivneho na sud, pre pripad, ze by v buducnosti otec prestal platit alebo robil problemy, sudne rozhodnutie je priamo exekucny titul, takze vymahanie bude ovela rychlejsie a efektivnejsie
Maria Risnovska
18.02.11,21:28
Prosim o pomoc ako sa pise navrh sudnej exekutorke kvoli vyzivnemu.Dakujem
Flinstone
19.02.11,18:01
Prosim o pomoc ako sa pise navrh sudnej exekutorke kvoli vyzivnemu.Dakujem
navštív ju osobne s právoplatným rozhodnutím súdu a ona rada spíše návrh, ktorý podpíšeš... šak na tom zarobí.
bubkoch
19.02.11,18:44
navštív ju osobne s právoplatným rozhodnutím súdu a ona rada spíše návrh, ktorý podpíšeš... šak na tom zarobí.

len taka fakticka ... za exekutorom staci prist s vykonatelnym rozsudkom, nemusi byt pravoplatne ... a v otazkach vyzivneho je vykonatelnym kazde rozhodnutie sudu, aj (este) nepravoplatne :)