Cruella
29.09.10,18:15
Dobry den poradaci!

chcem si spravit zivnost a rozmyslam o pokladni. pojde o maloobchodny predaj mnou vyrobenych vyrobkov. precitala som uz vela porad o pokladniach a fiskalnych moduloch, ale stale som tomu neporozumela. mohli by ste mi poradit ci staci notebook + tlaciaren blockov + nejaky program? pytam sa asi hlupo, ale naozaj tomu nerozumiem tak prosim o radu. hladam ten najlacnejsi variant pokladne, a kedze notebook mam, nerada by som kupovala pokladnu. dakujem
LubosBo
29.09.10,18:45
Fiskalny modul je nevyhnutny a okrem toho co si spomenula vyssie (tlaciaren blockov + nejaky program) ale z notebookom bude asi problem. Fiskal sa pripaja medzi PC a tlaciaren. Pre stolne PC su fiskalne moduly ako v internom tak aj externom prevedeny. Ten externy by asi aj siel pripojit k notebooku, ale potrebuje svoje externe napajanie, teda sa neda prenasat ani modul ani notebook, musela by si to mat napevno. Existuju aj fiskalne moduly ktore su de fakto upravene USB kluce, ale s nimi je trochu problem co som o nich cital nesplnaju zakonne podmienky na fiskalny modul.

Tu je nieco o externom a internom module (s tym externym aj internym mam skusenost, oba sa pouzivaju respektive pouzivali v mojej byvalej praci) pctip.sk/page15.php

A tu je nieco o tom "USB fiskaly" hardware.sk/clanok-708/registracna-poklada-z-notebooku
Cruella
30.09.10,17:27
dakujem za rady, po precitani sa mi zda, ze pre mna by bola vhodnejsia registracna pokladna. chcela by som ju kupit cez inzerat, ale samozrejme ju nechcem po 1.1.2011 menit, pretoze nebude splnat podmienky. viete mi poradit na co si mam pri kupe davat pozor? musi mat certifikat, a mam sa pytat aj na plomby ci to ma kazda pokadna?
Tuxx
03.10.10,15:35
ja som pracoval vo firme ktora vyrabala USB fiskaly (nielen USB), mal som na starosti ich vyrobu. Nepotrebuju externe napajanie, ani sa nepripajaju medzi PC a tlaciaren. Je to k PC pripojene ako USB kluc. Horsie je ked zblbnu, potom treba volat technika, malokedy sa to da len tak vyriesit na zaklade podpory. Co sa tyka ceny, radsej by som si vybral klasicku pokladnu :D
calimero1
25.04.11,10:39
Dobrý deň,
hľadám čo najlacnejšie riešenie pre moje PC, ktoré chcem okrem iného používať aj ako registračnú pokladnicu. Viete mi poradiť nejaký jednoduchý pokladničný program? Nepotrebujem evidenciu skladu, PLU, prepojenie na účtovníctvo, ani štatistiky. Stačí mi, keď zakaždým manuálne vyťukám názov tovaru a cenu. Budem mať tak jednu transakciu denne, lebo aj tak 90% tovaru predávam na faktúru bezhotovostne.
Ďakujem.
mmshop
21.08.11,09:03
Notebook + fiskalna tlaciaren nie je problem ako riesenie. Samozrejme ze toto riesenie je drahsie ked zratas cenu notebooku a fiskalnej tlaciarne, ale zase ovladanie sa neda porovnat, predsa len s PC uz robi v podstate kazdy. Prepojenie s notebookom bud prostrednictvom redukcie USB na seriovy port, alebo prostrednictvom pripojenia cez USB ak to fiskalna tlaciaren podporuje, kedze dnesne notebooky uz seriovy port nemavaju bezne. Popozeraj www.amega.sk www.varos.sk www.fisbox.eu, ... Je toho kopa daj do googlu hladat "fiskalna tlaciaren" a uz len nech ti poslu cenove ponuky komplet s instalaciou aj dopravou, podla toho sa rozhodni.
supky
04.11.11,08:57
Dobry den
od Roku 2012 aj my podliehame zakonu o fiskalnej pokladni. Preto by som sa chcela informovat, ak si chceme zaobstarat fiskalnu pokladnu, je potrebne k nej dokupit fiskalnu tlaciaren + program. alebo staci len fiskalna tlaciaren + program? Dakujem za radu
calimero1
04.11.11,13:07
Staci fiskalna pokladna, netreba pocitac s programom.
Druha moznost je pocitac + program + fiskalna tlaciaren.
Niektore pokladne umoznuju online tlac blockov z pocitaca podobne ako fiskalna tlaciaren.

Inak ja by som sa rad spytal. Tak isto sa na mna vztahuje od 1.1.2012 povinnost pouzivania RP kvoli uhradam faktur v hotovsti. Pokladnu kupim este v novembri. Budem musiet pokladnu pouzivat uz od okamihu jej zakupenia alebo staci od 1.1.2012?
JAJA11
04.11.11,13:12
na trhu je už fiškálna pokladňa za 239 EUR + DPH. Jej nevýhodou je, že sa dá zadať iba 10 položiek PLU. Ale na úhrady faktúr stačí :o
vango
04.11.11,13:13
Staci fiskalna pokladna, netreba pocitac s programom.
Druha moznost je pocitac + program + fiskalna tlaciaren.
Niektore pokladne umoznuju online tlac blockov z pocitaca podobne ako fiskalna tlaciaren.

Inak ja by som sa rad spytal. Tak isto sa na mna vztahuje od 1.1.2012 povinnost pouzivania RP kvoli uhradam faktur v hotovsti. Pokladnu kupim este v novembri. Budem musiet pokladnu pouzivat uz od okamihu jej zakupenia alebo staci od 1.1.2012?

Pokladnicu musite pouzivat od prihlasenia na DU a jej spustenia servisnou organizaciou (fiskalizacia + plombovanie)!!! Ak si ju len zakupite a servisna organizacia Vam ju spusti (sfiskalizuje) az v novom roku, tak ju budete pouzivat az po novom roku.
JAJA11
04.11.11,13:15
Staci fiskalna pokladna, netreba pocitac s programom.
Druha moznost je pocitac + program + fiskalna tlaciaren.
Niektore pokladne umoznuju online tlac blockov z pocitaca podobne ako fiskalna tlaciaren.

Inak ja by som sa rad spytal. Tak isto sa na mna vztahuje od 1.1.2012 povinnost pouzivania RP kvoli uhradam faktur v hotovsti. Pokladnu kupim este v novembri. Budem musiet pokladnu pouzivat uz od okamihu jej zakupenia alebo staci od 1.1.2012?

My máme ten istý problém. Pokladňu sme si už objednali, ale s predavačkou som sa dohodla, že si ju najskôr bokom odskúšam v testovacom režime a až potom ju prihlásim na DÚ a dám zaplombovať. Myslím, že zaevidovaním pokladne na DÚ ju už budeme musieť používať. :o
vango
04.11.11,13:19
My máme ten istý problém. Pokladňu sme si už objednali, ale s predavačkou som sa dohodla, že si ju najskôr bokom odskúšam v testovacom režime a až potom ju prihlásim na DÚ a dám zaplombovať. Myslím, že zaevidovaním pokladne na DÚ ju už budeme musieť používať. :o

Praveze nie zaevidovanim na DU uz musite pouzivat pokladnicu. Na DU sa ide este predtym, nez Vam servisna organizacia pokladnicu spusti a zaplombuje. Az od tohto okamihu musite pokladnicu zacat pouzivat!!!
JAJA11
04.11.11,17:22
Praveze nie zaevidovanim na DU uz musite pouzivat pokladnicu. Na DU sa ide este predtym, nez Vam servisna organizacia pokladnicu spusti a zaplombuje. Az od tohto okamihu musite pokladnicu zacat pouzivat!!!

A ako sa dostane do hlavičky číslo pridelené od DÚ, keď už bude zaplombovaná? Ja som myslela, že idem na DÚ s certifikátom a pokladničnou knihou na DÚ, tam mi pridelia registračné číslo a potom mi ho nadefinujú v servise a zaplombujú pokladňu. :o

Teraz pozerám, že sme sa len nepochopili :D
Jarka1910
17.01.12,15:46
Prosím vás tiež o radu. Ja ako ZŤP nie som povinná mať registračnú pokladňu. Údajne stačí vypisovať paragony. No ak by som chcela tlačiť bločky ,stačí mi k tomu notebook a tlačiareň bločkov? Ak ano,tí ktorí máte nejaké skúsenosti,poraďte mi prosím nejakú dobrú tlačiareň (nie príliž drahú). Treba potom do notebooku aj nejaký program ? Ja si budem otvárať obchodík asi začiatkom apríla a som v tom úplná začiatočníčka,takže už vopred hľadám informácie o mnohých veciach týkajúcich sa obchodu.
xxyy
16.03.12,09:34
Prosím vás tiež o radu. Ja ako ZŤP nie som povinná mať registračnú pokladňu. Údajne stačí vypisovať paragony. No ak by som chcela tlačiť bločky ,stačí mi k tomu notebook a tlačiareň bločkov? Ak ano,tí ktorí máte nejaké skúsenosti,poraďte mi prosím nejakú dobrú tlačiareň (nie príliž drahú). Treba potom do notebooku aj nejaký program ? Ja si budem otvárať obchodík asi začiatkom apríla a som v tom úplná začiatočníčka,takže už vopred hľadám informácie o mnohých veciach týkajúcich sa obchodu.

Ja môžem poradiť riešenie aké mám ja. S notebookom používam fiškálnu tlačiareň fisbox 350 od firmy fisdata, majú aj lacnejšie tlačiarne, podľa mňa by ti stačila fiškálna tlačiareň fisbox 150. Program používam fisdata partner, je tam skladové hospodárstvo a aj fakturačný modul pre priame vystavovanie faktúr, takže nemusím používať iný program pre vystavovanie faktúr. Mne toto riešenie postačuje, nezdalo sa mi drahé vzhľadom k tomu, čo všetko program umožňuje a je s ním jednoduchá manipulácia. A ešte som zabudla, zvyčajne každá pokladňa potrebuje redukciu pre pripojenie k notebooku.