eva.dd
30.09.10,06:48
dobry den,
otazka sa tyka zdravotneho poistenia zakon 580/2004 a tiez 273/1994.
Platitel mal byt stat, splnam jednu z podmienok paragrafu 11 odst 8 .
Lenze som nesplnila oznamovaciu povinnost.
v rokoch 1995 a 1998 a 2000 a 2003.

pri nesplneni oznamovacej povinnosti sa pravo predpisat poistne a urok nepremlcuje
teda MNE? ci statu????sa to nepremlcuje?
on je platitelom a ja som ta NEZODPOVEDNA ze som to neohlasila.
komu daju uroky z omeskania zaplatit?
komu daju pokuty za neoznamovaciu povinnosti?
komu predpisu poistne?
daju mi pokutu 4x? lebo som si <>>povinnost nesplnila oznamovaciu?
neplati na roku 1995 premlcanie podla paragrafu 32?
neovladam asi zakladne pravne pojmy.ale predpokladam ze stat to hodi na mna,kedze som to rychlejsie nestihla hodit na stat ja...:{
dakujem za rady...................a vysvetlenie
Mária27
30.09.10,07:06
Polož konkrétnu otázku, kto ti čo oznámil, čo od teba chce.
wagner
30.09.10,10:22
dobry den,
otazka sa tyka zdravotneho poistenia zakon 580/2004 a tiez 273/1994.
Platitel mal byt stat, splnam jednu z podmienok paragrafu 11 odst 8 .
Lenze som nesplnila oznamovaciu povinnost.
v rokoch 1995 a 1998 a 2000 a 2003.

pri nesplneni oznamovacej povinnosti sa pravo predpisat poistne a urok nepremlcuje
teda MNE? ci statu????sa to nepremlcuje?
on je platitelom a ja som ta NEZODPOVEDNA ze som to neohlasila.
komu daju uroky z omeskania zaplatit?
komu daju pokuty za neoznamovaciu povinnosti?
komu predpisu poistne?
daju mi pokutu 4x? lebo som si <>>povinnost nesplnila oznamovaciu?
neplati na roku 1995 premlcanie podla paragrafu 32?
neovladam asi zakladne pravne pojmy.ale predpokladam ze stat to hodi na mna,kedze som to rychlejsie nestihla hodit na stat ja...:{
dakujem za rady...................a vysvetlenie

Nedala si veľa informácií, ale môj názor je tento:
Keď si si nesplnila oznamovaciu povinnosť, tak poistné majú právo predpísať Tebe, nie štátu. Štát nič nezanedbal, nemá čo doplácať. Taktiež úroky majú právo predpísať Tebe, aj pokuty môžeš dostať iba Ty, nie štát, ten nemá za čo dostať pokutu. Štát na Teba nič nehádže, problémy si si spôsobila sama. Stále platí" neznalosť zákona neospravedlňuje"
misoft
30.09.10,12:35
Už v samotnom zadaní otázky je odpoveď:

pri nesplneni oznamovacej povinnosti sa pravo predpisat poistne a urok nepremlcuje
teda MNE? ci statu????sa to nepremlcuje?
on je platitelom a ja som ta NEZODPOVEDNA ze som to neohlasila.
komu daju uroky z omeskania zaplatit?

Ak si niekto nesplní oznamovaciu povinnosť, ako má potom štát vedieť, že má za neho platiť? Ak to nevie - neplatí! (Logika). Takže, ak je niekto nezodpovedný, tak si musí dôsledky znášať sám.
JankaO
30.09.10,12:41
Ja si myslím, že v zákone je to jasne napísané:
§ 23
Oznamovacie povinnosti

(1) Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do ôsmich dní
a) zmenu mena, priezviska a zmenu trvalého pobytu,
b) zmenu platiteľa poistného,
c) skutočnosti rozhodujúce pre zánik verejného zdravotného poistenia (§ 5 ods. 2 a 3) a vrátiť preukaz poistenca,
d) skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik povinnosti štátu platiť za neho poistné (§ 11 ods. 8 až 10).

§ 26
Pokuty


(1) Úrad13) môže uložiť pokutu
a) do výšky 5 000 Sk 165 eur poistencovi za nesplnenie povinností ustanovených v § 22 ods. 2 písm. a) až c) a e), alebo za porušenie ustanovenia § 6 ods. 5,
b) do výšky 10 000 Sk 331 eur tomu, kto nesplnil oznamovacie povinnosti ustanovené v § 23 a kto nesplnil povinnosti podľa § 6 ods. 1,
c) do výšky 100 000 Sk 3 319 eur platiteľovi poistného za nesplnenie povinností ustanovených v § 24 písm. a) až i).
eva.dd
04.10.10,17:47
Dakujem za odpoved.ja to potrebujem po lopate:}

Uroky a pokuty pre mna za neoznamenie budu vyssie ako poistne.takze to zaplatim ja
- nesplnila som oznamovaciu povinnost v roku 95 a 98 podla paragrafu 32 zakon 580/2004 by to malo byt premlcane aj ked som nesplnila oznamovaciu povinnost -a nedostala platobny vymer?
alebo? predpisat poistne,pokutu a uroky maju moznost stale?
JankaO
06.10.10,07:28
Dakujem za odpoved.ja to potrebujem po lopate:}

Uroky a pokuty pre mna za neoznamenie budu vyssie ako poistne.takze to zaplatim ja
- nesplnila som oznamovaciu povinnost v roku 95 a 98 podla paragrafu 32 zakon 580/2004 by to malo byt premlcane aj ked som nesplnila oznamovaciu povinnost -a nedostala platobny vymer?
alebo? predpisat poistne,pokutu a uroky maju moznost stale?
§ 21 odst. (4) V prípade nesplnenia povinností podľa § 6 alebo oznamovacích povinností podľa § 23 ods. 1, 2 a 5 právo zdravotnej poisťovne uplatniť si nárok na predpísanie poistného a úroku z omeškania na úrade sa nepremlčuje.
veronikasad
06.10.10,07:36
Dakujem za odpoved.ja to potrebujem po lopate:}

Uroky a pokuty pre mna za neoznamenie budu vyssie ako poistne.takze to zaplatim ja
- nesplnila som oznamovaciu povinnost v roku 95 a 98 podla paragrafu 32 zakon 580/2004 by to malo byt premlcane aj ked som nesplnila oznamovaciu povinnost -a nedostala platobny vymer?
alebo? predpisat poistne,pokutu a uroky maju moznost stale?
Eva, o akých úrokoch píšeš. Ak dostaneš pokutu, tak za nesplnenie oznamovacej povinnosti, v súlade so zákonom. Nesplnenie oznamovacej povinnosti sa nepremlčuje.
Ak ťa vyzvali na úhradu nejakého nedoplatku, ktorý je za obdobie keď si bola poistencom štátu, po predložení dokladov to opravia.