Mikolajova
14.11.05,16:21
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať ak evidujete tržby v regis. pokladni do PC ja to robim na zaklade dennej uzavierky denne, sme reštaurácie, predávame aj tovar aj materiál. Členite tieto tržby alebo nie? Na páske samozrejme členenie nieje.
Milan Benka
14.11.05,16:35
Mám jedného klienta, kt. má obchody aj motorest. Tržby ERP evidujeme na základe mes. uzávierok raz mesačne. Tržbu z motorestu - tovar a služby nerozčleňuje. Kontrola DPH, ani pri dani z príjmu zatiaľ výhrady zásadného charakteru nemala.
Marína
15.11.05,01:35
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať ak evidujete tržby v regis. pokladni do PC ja to robim na zaklade dennej uzavierky denne, sme reštaurácie, predávame aj tovar aj materiál. Členite tieto tržby alebo nie? Na páske samozrejme členenie nieje.Tŕžby v PDP evidujem 1x mesačne, aj keď z účtovného hľadiska je správne denne. Mám však skúsenosť, že kontrole z DÚ vyhovuje účtovanie 1x mesačne kôli niekoľkonásobne nižšiemu počtu zápisov v peňažnom denníku.
Účtovanie tržieb(príjmov) člením na tovar a materiál/suroviny/ a to z dôvodu, že aj účtovanie nákupu(výdaj) mám členený na tovar a materiál(suroviny). Neviem, prečo píšeš, že samozrejme na páske členenie nie je. V ERP je vhodné(a výhodné) rozdeliť tovar a materiál do jednotlivých oddieloch. Ja mám v odd. 1 BAR a v odd. 2 KUCHYŇA.
Pri takomto členení je prehľad o príjmoch v BARe, aké boli náklady pre bar a z toho vyplývajúci zisk a o príjmoch v KUCHYNI, jej náklady a z toho vyplývajúci zisk. Od zisku je potrebné odpočítať prev.náklady, náklady na mzdy, atd.
lenkak
15.11.05,16:05
Ja tiež rozdeľujem materiál aj tovar tak ako píše Marína, len evidujem denné tržby.