jozefinka
30.09.10,08:50
ahojte, došiel mi "Vzájomný zápočet faktúr" , je to rozdelené na naše pohľadávky (čiže naše vydavé fak.), a ich pohľadávky (čiže naše prijaté faktury). Ako to mám zaúčtovať v mrp?
ak idem do knihy faktúr a tam dám uhradiť... tak sa mi to neprenesie do výstupov: Vzájomný zápočet, ako a akým dokladom to robíte vy? ďakujem.
Lenka1979
30.09.10,06:58
ahojte, došiel mi "Vzájomný zápočet faktúr" , je to rozdelené na naše pohľadávky (čiže naše vydavé fak.), a ich pohľadávky (čiže naše prijaté faktury). Ako to mám zaúčtovať v mrp?
ak idem do knihy faktúr a tam dám uhradiť... tak sa mi to neprenesie do výstupov: Vzájomný zápočet, ako a akým dokladom to robíte vy? ďakujem.

Ak si v knihe vydaných faktúr, urobíš úhradu faktúry - do denníka, ako doklad napíšeš ID (interný doklad)č. xx a v denníku zaúčtuješ ako 321xx /311xx, potom choď do knihy prijatých faktúr a tam urob úhradu prijatej faktúry už len do zoznamu úhradu -bez zaúčtovania v denníku,lebo ju už raz zaúčtovanú máš, doplň to isté č. ID.
jacekova
30.09.10,07:40
ja si urobím ID. čiže uhradím faktúry cez knihy faktúr a dám zaúčtovať do denníka :

1.úhrada prijatej faktúry 321/395 alebo 399
2.úhrada vystavenej fa 395 alebo 399/311
Tamila
30.09.10,07:43
Účtujem zápočet ako jacekova
Lenka1979
30.09.10,07:50
.. aj tak sa dá . Takto robím pri jednostrannom zápočte.
Mokosvan
30.09.10,07:57
Skus si pozriet otazku na ich stranke v sekcii Otazky a odpovede a cislo otazky je 253. Je to pekne vysvetlene aj s obrazkami. Pekny den.
Tamila
30.09.10,08:01
Skus si pozriet otazku na ich stranke v sekcii Otazky a odpovede a cislo otazky je 253. Je to pekne vysvetlene aj s obrazkami. Pekny den.

je to tu: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=253
jacekova
30.09.10,08:02
Tamila, si rýchla ako blesk :-) tiež som chcela pripojiť link a predbehla si ma o pár sekúnd :-)
Lenka1979
30.09.10,08:11
Je tu viac tém okolo vzájomných zápočtov. Skúste si prečítať aj tému napr.
http://www.porada.sk/t68751-vzajomne-zapocitanie-faktur.html
jozefinka
30.09.10,09:01
je to tu: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=253
ďakujem vám všetkým, no myslela som jednoduché účtovníctvo, nie podvojné. Ale je to v pohode, pozrela som odporúčanú tému,a urobila som to takto:
v knihe vydaných fa som dala uhradiť, ale zapísať len do úhrad a nie do PD, to isté aj v knihe prišlých faktúr, a potom do peňažného denníka tým istým dátumom -nepeňažná operácia, číslo dokladu je ID00x, neovplyvňujúce DPH, v položkách 1-predaj tovaru (pri VF) a 22-nákup tovaru (pri FP) - každé zvlášť čiže dve položky v peňažnom denníku. A vypísala som ID.
Tamila
30.09.10,10:21
ďakujem vám všetkým, no myslela som jednoduché účtovníctvo, nie podvojné. Ale je to v pohode, pozrela som odporúčanú tému,a urobila som to takto:
v knihe vydaných fa som dala uhradiť, ale zapísať len do úhrad a nie do PD, to isté aj v knihe prišlých faktúr, a potom do peňažného denníka tým istým dátumom -nepeňažná operácia, číslo dokladu je ID00x, neovplyvňujúce DPH, v položkách 1-predaj tovaru (pri VF) a 22-nákup tovaru (pri FP) - každé zvlášť čiže dve položky v peňažnom denníku. A vypísala som ID.
V celku správne, až na to, že podľa Postupov účtovania pre JÚ - § 14, odst. 7) sa do peňažného denníka zápočet zaúčtuje až v rámci uzávierkových operácii.