dituška
30.09.10,09:11
Dobrý deň chcela by som sa informovať ohľadne prác do Poľska. Dostali sme zákazku ako stavebna firma v Poľsku sme Slovenská firma s.r.o. sme aj plátcami DPH, ľudí budeme posielať Slovenských živnostníkov ale budu to akko naše subdodávky. Prosím Vás vedeli by ste mi poradiť kde sa mám obrátiť na aké úrady alebo čo budem potrebovať k fakturácii v Poľsku a hlavne tu na Slovensku kde sa máme hlásiť - registrovať alebo to nie je nutné?? Zakazka bude trvať 5 mesiacov. :confused:
dituška
30.09.10,08:19
Prosím poraďte mi
akire-erika
30.09.10,10:57
myslím, že sa budú musieť, poddodávatelia registrovať v Poľsku na DU a faktúrovať s poľskou DPH, pretože miesto dodania je Poľsko (§ 16 ods.1), ale nemôžu urobiť prenos daňovej povinnosti na príjemcu (v tomto prípade vašu firmu - pokiaľ nie je ona registrovaná v Poľsku za platcu DPH). Tak som si to našla v podkladoch zo školení.
dituška
30.09.10,12:23
takže ako pre firmu to neznamená nič my vyfakturujeme poľskej firme bez DPH a tým to hasne ??
akire-erika
04.10.10,07:20
pre Vás áno. Ale poddávatelia budú faktúrovať s poľsku DPH a tú máte možnosť žiadať späť cez portál drsr.sk
dituška
04.10.10,08:00
aj ked su poddodávatelia živnostníci ktorý nie su plátcami DPH budú našej firme fakturovať s DPH????