Inga6
30.09.10,11:06
Ahojte,

chcem vas poprosit o radu. Idem vystavit fakturu v CZK, kedze tak znie zmluva.
Ked ju vystavim v MRP, vystavim ju v CZK, ale do uctovnictva mi pojde suma v prepocte na EUR podla kurzu ku dnu vystavenia faktury.

V priruckej od Cenigovej som citala, ze faktura v cudzej mene ma byt uctovana aj v EUR aj v cudzej mene a tomu vobec nerozumiem, ako to mam urobit?
Mne to MRP rovno hodi na zauctovanie v EUR. Viete mi prosim s tymto poradit?

Dakujem velmi pekne za vsetky rady!
jacekova
30.09.10,11:18
dáš pridať ďalšiu fa a tam kde zadávaš text je napísané zahr.mena. treba tam zadať kurz a budeš to mať potom v oboch menách. vo svojom účte to musíš mať v EUR
Inga6
30.09.10,11:24
dakujem velmi pekne za radu.
Aj to tak mam, len ma zmiatla ta brozura od Cenigovej, kde je napisane, ze musim FA uctovat v oboch menach, co som vobec nepochopila. Pretoze mne to do ucta pojde rovno v EUR, ak tam zadam aktualny kurz.

A vies mi prosim Ta poradit, ci vysla FA musi obsahovat aj info v EUR, alebo staci, ze tam bude uvedena suma v CZK?
Dakujem:).
jacekova
30.09.10,11:30
vo výstupoch sa dá vybrať zahraničná faktúra kde budeš mať aj CZK aj EUR, takže ja by som si vybrala asi takú voľbu
Inga6
30.09.10,11:43
dakujem krasne za rady:).
oriesok
24.10.10,19:02
Prosím Vás, tá vystavená faktúra do CZ bude s DPH, alebo bez?Ešte som nevystavovala zahraničnú fa.Za predpokladu, že dodavateť aj odberateľ sú platcovia.
a_je_to
25.10.10,22:31
Prosím Vás, tá vystavená faktúra do CZ bude s DPH, alebo bez?Ešte som nevystavovala zahraničnú fa.Za predpokladu, že dodavateť aj odberateľ sú platcovia.

Jasné, že bez DPH, ako oslobodená. Pozri si § 72, a § 73, najmä ich ods.2, písm. h zákona o DPH. Tam máš podrobný návod. Ak budeš chcieť viac, pozri si aj § 43.
oriesok
26.10.10,12:12
a_je_to, ďakujem pekne . Ja som skôr chcela vedieť : vystavená FA do ČR za dodanie tovaru s montážou na Slovensku.Jasné, nikdo nemôže vediť čo myslím, keď to nepoviem (nenapíšem).Už to mám ale vyriešené, tam to je s DPH.
Martina CF
22.11.10,11:43
Dobrý deň,

Faktúra vystavená v CZK pre odberateľa v ČR. Akým kurzom prepočítať do účtovníctva? Dňom vystavenia faktúry alebo predchádzajúcim dňom?

ďakujem