klaudiak
30.09.10,10:40
Ako to vlastne bude s odvodmy do zdravotnej poisťovne, stále len platíme a nič za to, stále platiť a platiť ????
Lianka
30.09.10,08:42
Este nie je nic prijate, takze kym tato povinnost bude schvalena, moze este dojst k vselijakym zmenam.
KEJKA
30.09.10,08:42
?????????????
a čo chceš? Nič nekupuješ.
Máš zamestnancov, platíš. Sú to povinné odvody zo zákona.
alebo narážaš na pripravované zmeny?
klaudiak
30.09.10,08:56
zmena zákona o odvodoch do zdravotnej poisťovne, zo zisku s.r.o.
klaudiak
30.09.10,09:00
Stále len platím: ako základné odvody a ročnú zúčtovanie odvediem cca 1991 EUR ročne do zdravotnej poisťovne a čo dostanem ? Lieky si musím všetky kupovať, k doktorovi nechodím lebo sú tam rady a nemá čas tam vystávať, liečim sa ako viem. Ochota zo strany lekárov "O", zubára si musím platiť komplet. Pýtam sa za čo vlastne platím ???
Lianka
30.09.10,09:08
Platis za vykony a lieky pre chorych, ktore hradi zdravotna poistovna. Zdravotnictvo je u nas zalozene na principe solidarity - ci chces alebo nechces.

Tiez si aj napriek tomu, ze platim odvody, platim aj sukromnych lekarov, lebo ich kvalita je podla mojich skusenosti neporovnatelna s obycajnymi lekarmi, kde sa caka v amulancii dve hodiny. Uz mi poskodili dost, preto si vyberam. A kvalita nieco stoji.

Energiu vsak nevenujem nadavaniu na tento stat, ale na uzitocnejsie zalezitosti. Mam toho na praci dost a nemam cas a nevidim zmysel v tom, aby som mrhala energiu nad rozculovanim sa nad vecami, ktore nemozem zmenit. Vzdy mas vsak pravo vyberu - ak ti nevyhovuje podnikat na zivnost, mozes podnikat na zaklade sro alebo naopak, pripadne sa zamestnaj. Vsetko je to na zvazeni kazdeho, sme svojpravni, mame moznost volby. A ja sa nestazujem, tiez si hladam co najlepsie podmienky pre seba, ale nepredpokladam, ze vyska odvodov pre mna bude 0 EUR.
profesional
30.09.10,11:48
SMER ANGLICKO - alebo inak krajina kde im to nekvapka na karbid. Viete o tom ze za posledne 3 roky sa preregistrovalo zo Slovenska do Anglicka viac ako 30.000 podnikatelskych subjektov?