monka sponka
30.09.10,11:48
Chcem sa spýtať na nenávratný príspevok pre začatie podniakania.
Ako to funguje. Príklad: od decembra budem mať živnosť, musím si dať aj začatie prevadzky hneď od decembra? Lebo ja viem tak, že áno, ale potom ako to funguje, keď si požiadam o príspevok v novembri, peniaze mi prídu až v decembri, tak potom ako si mám kupiť vybavenie obchodu, ktoré mam aj v podniakateľskom zámere, keď peniaze prídu vlastne až keď otvorím prevádzku? Tak na čo to potom je? Je to vlastne na začatie podniaknia , tak ako to je?
Prosím kto vie poradiť ako to urobiť, veď ja tie peniaze potrebujem na začiatok
sonicka_1
02.10.10,14:39
Ked si otvoris zivnost, potom poziadas o prispevok na zacatie. Tak si ju otvor v oktobri, poziadaj o prispevok, dostanes ho v decembri a otvoris prevadzku. Za dva mesiace si budes platit len odvody. Ja som to pochopila zo zakonu tak.
ali8
02.10.10,16:26
[QUOTE=sonicka_1;1523140]Ked si otvoris zivnost, potom poziadas o prispevok na zacatie. Tak si ju otvor v oktobri, poziadaj o prispevok, dostanes ho v decembri a otvoris prevadzku. Za dva mesiace si budes platit len odvody. Ja som to pochopila zo zakonu tak.[/Q

o prispevok ale moze poziadat pred otvorenim zivnosti pretoze uz ked si otvori zivnost tak jej nikto neposkytne prispevok na podnikanie.
monka sponka
02.10.10,16:46
áno, aj ja som si myslela, že to funguje tak, že od decembra budem mať živnosť, požiadam o príspevok, lebo lem keď maš živnostenské oprávnenie môžeš požiadať potom s tým živn. oprávnením o dotáciu a prevádzku otvorím od januára, ale vraj sa to tak nedá, že živnosť od jedného mesiaca a od druhého prevádzku, nevie niekto o tom viac ako to teraz funguje? ďakujem za odpovede.
veronikasad
02.10.10,16:50
áno, aj ja som si myslela, že to funguje tak, že od decembra budem mať živnosť, požiadam o príspevok, lebo lem keď maš živnostenské oprávnenie môžeš požiadať potom s tým živn. oprávnením o dotáciu a prevádzku otvorím od januára, ale vraj sa to tak nedá, že živnosť od jedného mesiaca a od druhého prevádzku, nevie niekto o tom viac ako to teraz funguje? ďakujem za odpovede.
Odkedy si evidovaná na úrade práce ?
Tuxx
03.10.10,15:23
komisia ktora schvaluje podnikatelsky zamer ti stanovi najskorsi zaciatok podnikania, napr. 1.12. Par dni predtym (napr. 27.11.) ale ides na podpis dohody o prideleni prispevku a odo dna podpisu mozes kupovat vybavenie. Najprv za svoje a ked (presne) po mesiaci pride dotacia, tak potom si tie peniaze akoze vratis. U mna to fungovalo tak :)
ali8
12.10.10,12:16
dobry den pridam sa aj k tejto teme s otazockou, ak davaju prispevok vo vyske 3902,16€ staci mi napisat zhruba na nejakych 4000€ tie vydavky aby mi schvalili celu ciastku prispevku? dakujem.
Markéta Novadová
12.10.10,13:16
Ali, je ideálnejšie, ak tvoj rozpočet presahuje sumu, o ktorú žiadaš. V praxi schvaľovatelia radi vidia, že svoje podnikanie si schopný a predovšetkým ochotný spolufinancovať a teda niesť aj riziko.
ali8
12.10.10,13:28
Ali, je ideálnejšie, ak tvoj rozpočet presahuje sumu, o ktorú žiadaš. V praxi schvaľovatelia radi vidia, že svoje podnikanie si schopný a predovšetkým ochotný spolufinancovať a teda niesť aj riziko.

no tak moj presahuje zhruba tych 150€ viem ze to nieje az tak vela ale uz neviem co tam mam napocitat take co aj mozem pouzit z tohto prispevku.
katura
13.10.10,13:00
nám teraz na príprave na začatie SZČ hovorili, aby sme si kalkuláciu nákladov urobili na čo najvyššiu sumu (kľudne aj 5000 -6000 €). Pretože ak budeš mať kalkuláciu presne na sumu dotácie, komisia ti môže niečo vyhodiť a ponížia ti celú dotáciu.