zuzula1
14.11.05,19:10
Ahojte,možte mi poradit,máme zmluv.partnera v Maďarsku-platcu DPH v Maďarsku,ktorému som doteraz fakturovala zmluvne dohodnuté poplatky bez DPH.Teraz mi však oznámili,že sú registrovanými platcami DPH aj v SR,chcem sa teda poradiť-na fakturach vystavovaných na tohto odberateľa mám uvádzať jeho slovenské IČ DPH?Alebo IČ DPH platné v Maďarsku?A ako je to v tomto prípade s DPH-čkou?Vystavovať faktúry aj s DPH,ked je platcom na Slovensku?Je potrebné podat dodatočné daň.priznanie DPH na obdobie,v ktorom už bol evidovaným platcom na uzemí SR ale faktury mu boli vystavované bez DPH-v prípade ak tam tá DPH-čka má byt?
Ďakujem Vám veľmi pekne a pekný večer prajem...
Jana Acsová
14.11.05,18:15
Stále záleží na skutočnosti, pod akým IČ DPH bola služba objednaná. Dôležité je túto záležitosť si ujasniť vopred, aby nedošlo s obchodným partnerom k nedorozumeniam. Následne si je pri fakturácii potrebné všímať výnimky, ktoré sa týkajú osôb registrovaných v inom členskom štáte, t.j. ak je u vás objednaná služba pod IČ DPH iného členského štátu zohľadníte túto skutočnosť, ak pod tuzemským IČ DPH, prihliadnete na tento fakt. Záleží na druhu dodávky, aký bude váš ďalší postup.
renča1
14.11.05,18:36
Ahojte,možte mi poradit,máme zmluv.partnera v Maďarsku-platcu DPH v Maďarsku,ktorému som doteraz fakturovala zmluvne dohodnuté poplatky bez DPH.Teraz mi však oznámili,že sú registrovanými platcami DPH aj v SR,chcem sa teda poradiť-na fakturach vystavovaných na tohto odberateľa mám uvádzať jeho slovenské IČ DPH?Alebo IČ DPH platné v Maďarsku?A ako je to v tomto prípade s DPH-čkou?Vystavovať faktúry aj s DPH,ked je platcom na Slovensku?Je potrebné podat dodatočné daň.priznanie DPH na obdobie,v ktorom už bol evidovaným platcom na uzemí SR ale faktury mu boli vystavované bez DPH-v prípade ak tam tá DPH-čka má byt?
Ďakujem Vám veľmi pekne a pekný večer prajem...

Tak ako napísal/a AVO treba zistiť z čoho sú faktúrované zmluvné poplatky čoho sa týkajú, až vtedy treba sa bude vedieť či s DPH alebo bez DPH. Treba sa tak isto dohodnúť s Maďarskom či sa bude vystav.faktúra pod IČ DPH alebo pod IČ DPH v SR. Treba zistiť či faktúrované poplatky sa týkajú § 28 až § 41 . Takto sa zistí či má druhá strana nárok na samozdanenie. :)
zuzula1
14.11.05,22:13
Ďakujem veľmi pekne,ste super,pekný vecer este......:)