vedette
30.09.10,13:50
Zaujima ma, ake musim mam vstupy/vystupy na mikrovezi, aby som ju mohla prepojit s klasickym televizorom (mikroveza, ktora prehrava DVD). Zaroven, ake typy kablov na to potrebujem.
Martin Mocko
30.09.10,12:07
Zaujima ma, ake musim mam vstupy/vystupy na mikrovezi, aby som ju mohla prepojit s klasickym televizorom (mikroveza, ktora prehrava DVD). Zaroven, ake typy kablov na to potrebujem.

Daj sem typ veže, bude rýchlejšie..
Chobot
30.09.10,12:57
Zaujima ma, ake musim mam vstupy/vystupy na mikrovezi, aby som ju mohla prepojit s klasickym televizorom (mikroveza, ktora prehrava DVD). Zaroven, ake typy kablov na to potrebujem.

Alebo odfoť zadný panel veže aj televízora tak, aby bolo vidno konektory. Darmo ti napíšem, že treba taký a taký konektor, ak taký nebudeš mať. (keďže si na porade zelenáč, nebudeš môcť pridať obrázky, preto mi ich pošli na chrobak7(zavinač)post.sk).

A tiež napíš, čo chceš kde prehrávať - zvuk TV na mikroveži, alebo prehrávať hudbu z mikroveže na TV.
vedette
30.09.10,13:45
vezu budem len kupovat - mam vybrane tieto typy, len potrebujem zistit, ci sa vobec daju prepojit na TV:
Mikroveža DVD/MPEG4 USB/SD QX-5500DV
SAMSUNG Mikroveža DVD/MP3/USB MM-C330D
SCOTT Mkroveža-WHX 120 Sumba
PHILIPS Mikro veža DVD/DivX/USB/MP3 MCD183
PHILIPS Mikroveža CD/DVD/MP3/USB MCD122/12
SONY Mikroveža DVD/DIVX/MP3/USB CMT-DX400
vedette
30.09.10,13:46
a chcem prehravat zvuk TV na mikrovezi

je to komplikovane, ked sa v tom clovek nevyzna a nechcem kupit nieco, co potom nebudem vediet pripojit na TV. TV je starsieho typu , analog
Chobot
30.09.10,13:58
vezu budem len kupovat - mam vybrane tieto typy, len potrebujem zistit, ci sa vobec daju prepojit na TV:
Mikroveža DVD/MPEG4 USB/SD QX-5500DV
SAMSUNG Mikroveža DVD/MP3/USB MM-C330D
SCOTT Mkroveža-WHX 120 Sumba
PHILIPS Mikro veža DVD/DivX/USB/MP3 MCD183
PHILIPS Mikroveža CD/DVD/MP3/USB MCD122/12
SONY Mikroveža DVD/DIVX/MP3/USB CMT-DX400

Dnes to už nestíham, ak ti nikto neodpovie, zajtra sa na to pozriem.
salvosko
30.09.10,14:22
A televizor?
Martin Mocko
01.10.10,04:18
a chcem prehravat zvuk TV na mikrovezi

je to komplikovane, ked sa v tom clovek nevyzna a nechcem kupit nieco, co potom nebudem vediet pripojit na TV. TV je starsieho typu , analog

Predpokladal som skôr, že chceš kompletne prepojiť TV a mikrovežu na prehrávanie DVD. Ale keďže ide iba o prehrávanie zvuku, tak mikroveža musím mať "line in vstup" alebu "aux vstup" a TV zase line out výstup (alebo výstup na sluchátka). Štandardne to býva 3,5mm jack.
Chobot
01.10.10,07:24
a chcem prehravat zvuk TV na mikrovezi

je to komplikovane, ked sa v tom clovek nevyzna a nechcem kupit nieco, co potom nebudem vediet pripojit na TV. TV je starsieho typu , analog

No, hlavne tú TV potrebujeme vedieť a aké má výstupy. Buď popíš (napr. má 2x CINCH audio out, SCART, ...), alebo to odfoť. 90% veží bude mať externý audio vstup.
vedette
01.10.10,07:44
Televizor je stara sunka sony trinitron - diery na kable tam ma tri: jeden na sluchadla a dalsie dve maju rozmer podobne ako na 3,5 mm jack (jeden zltej farby - mensi, druhy cierny - vacsi).
A samozrejme, nechcem prepojit len zvuk TV na mikrovezu, ale aj obraz - aby som mohla prehravat DVD z mikroveze na TV.

No neviem, ci je to uz dost informacii (a naozaj sa ospravedlnujem za popis tych vstupov/vystupov - naozaj sa v tom nevyznam.
Mozno sa to kvoli tomu staremu TV ani nebude dat zapojit :)

Ale vdaka za kazdu pomoc.
Chobot
01.10.10,09:14
Televizor je stara sunka sony trinitron - diery na kable tam ma tri: jeden na sluchadla a dalsie dve maju rozmer podobne ako na 3,5 mm jack (jeden zltej farby - mensi, druhy cierny - vacsi).
A samozrejme, nechcem prepojit len zvuk TV na mikrovezu, ale aj obraz - aby som mohla prehravat DVD z mikroveze na TV.

No neviem, ci je to uz dost informacii (a naozaj sa ospravedlnujem za popis tych vstupov/vystupov - naozaj sa v tom nevyznam.
Mozno sa to kvoli tomu staremu TV ani nebude dat zapojit :)

Ale vdaka za kazdu pomoc.

No lezie to z teba ako z chlpatej deky. :confused::confused::confused: Sony Trinitron nie je konkrétny model, ale celá rada modelov. A z popisu konektorov nie som múdrejší, jediné, čo je isté, je, že má výstup na sluchátka. Ale tie zvyšné dva konektory - ak je jeden žltý, tak to nemôže byť 3,5 mm jack. Bude to nejaký videokonektor, ale neviem, či OUT alebo IN. Aspoň keby si napísala, aký text je pri ňom...

Nemáš doma fotoaparát alebo nemáš v mobile foťák?

Ak je tam takýto žltý konektor (viď obrázok dole), tak by to malo ísť prepojiť, minimálne obraz z mikrosystému do telky. Ak by si si kúpila ten PHILIPS, alebo ten SAMSUNG, tak tam sú všetky potrebné konektory. U SONY mi chýba video prepojenie, nie som si istý, či prehráva video DVD... Ostatné som bližšie nepozeral.

Takže chýba už len zistiť, čo dokáže tá tvoja TV.
vedette
01.10.10,09:56
ok - mozem poslat mms, kde budu tie vstupy/vystupy. len by som potrebovala cislo. fotak nemam, tak preto ta mms.
a ten konektor je presne taky, aky si poslal obrazok.
bohuzial tam nic nie je napisane pri tych konektoroch, len obrazky nakreslene - ten zlty je s obrazkom nieco ako obrazovka plus sipka a ten cierny s obrazkom kruzku plus sipka.
salvosko
01.10.10,10:02
Ja som mal Sony trinitron.
Predpokladam ze pises o vstupoch vpredu, tam mas 1 na sluchatka, co je vlastne vystup a tie dva zlty a cierny su vtupy na video, tzv. cinch.
Ale este mas vstupy vzadu na telke, urcite tam bude scart ktory pouzijes ne prepojenie s vezou a ked si tam das dobry kabel tak sa ten skart da vyuzit aj ako vystup na audio.
Podla mna je to tu kus dopletene co vsetko chces.
Chces:
1. prehravat DVD na vezy, obraz na telke a zvuk z reprakou na vezi alebo na TV?
2. ked ide v TV nieco z anteny tak chces bya si mohla dat zvuk cez vezu a na jej velke repraky?
Na to treba PRESNE vediet obidve veci ake maju konektory.
Ta telka ma vzadu na stitku presne typ ... to potrebujeme vediet. Napr. KV21T alebo take nieco. Alebo Product number.
salvosko
01.10.10,10:03
ok - mozem poslat mms, kde budu tie vstupy/vystupy. len by som potrebovala cislo. fotak nemam, tak preto ta mms.
a ten konektor je presne taky, aky si poslal obrazok.
bohuzial tam nic nie je napisane pri tych konektoroch, len obrazky nakreslene - ten zlty je s obrazkom nieco ako obrazovka plus sipka a ten cierny s obrazkom kruzku plus sipka.
Poslem ti cislo na MMS do spravy a potom to tu dam na forum aby videli seci, no problem.
Chobot
01.10.10,10:10
ok - mozem poslat mms, kde budu tie vstupy/vystupy. len by som potrebovala cislo. fotak nemam, tak preto ta mms.
a ten konektor je presne taky, aky si poslal obrazok.
bohuzial tam nic nie je napisane pri tych konektoroch, len obrazky nakreslene - ten zlty je s obrazkom nieco ako obrazovka plus sipka a ten cierny s obrazkom kruzku plus sipka.

číslo som ti poslal na súkromnú správu.
vedette
01.10.10,10:19
tak foto som uz poslala - snad sa konecne k niecomu dopatrame :) ale velka vdaka
salvosko
01.10.10,10:25
1. Predne konektory
2. Zadny SCART
3. Typ Sony KV-21T1K