salomen
30.09.10,15:10
Zdravím.Rozvážal som pre jednu šuflikantskú firmu tovar mimo iné som rozvážal aj reklamacie pre jeden obchodný reťazec a to tým sposobom že keď sa im tam nahromadili nejaké reklamacie na vybavenie tak som prišiel prevzal ich podpísal som im zoznam vecí ktoré som prijal a rozvážal do servisných stredísk na opravu.V každom servisnom mi tiež podpísali prijatie veci na opravu a tento doklad som odovzdával potom zamestnávateľovi.Dostal som výpoveď a doteraz nemám vyplatenú poslednú mzdu.Prišla mi výpl.páska z dohodnutou mzdou bez zrážok aj zo zápočtom ale suma mi na účet neprišla.A keď som ich otravoval ako je to možné tak po pár telefonátoch na mňa nakoniec vyrukovali z historkou že som nerozviezol nejaké konkrétne 3 reklámacie čo nie je pravda.A dnes mi prišla výzva na odovzdanie vecí od ich právnika.Ako to riešiť?Kto by uspel na súde?
hanelie
30.09.10,13:22
treba napísať list s oznámením, že si všetko odovzdal a zároveň upozorniť, že podávaš trestné oznámenie.........podľa:
zdroj: www.kariera.zoznam.sk

Podľa § 214 Trestného zákona, nevyplatenie mzdy a odstupného zakladá trestnoprávnu zodpovednosť štatutárneho orgánu právnickej osoby alebo fyzickej osoby zamestnávateľa, V zmysle vyššie uvedeného zákonného ustanovenia, kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha tento čin a spôsobí ním väčšiu škodu alebo z osobitného motívu alebo voči viac ako desiatim zamestnancom. Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha tento čin a spôsobí ním značnú škodu. Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha tento čin spôsobí ním škodu veľkého rozsahu.

Trestné oznámenie možno podať na polícii podľa miesta, kde bol trestný čin spáchaný, t.j. zväčša v mieste sídla zamestnávateľa. V trestnom oznámení je potrebné uviesť všetky okolnosti nevyplatenia mzdy a označiť aj dôkazné prostriedky, napr. pracovná zmluva alebo výsluch svedkov. Trestný zákon nepripúšťa podanie trestného oznámenie proti právnickej osobe, podozrivým zo spáchania trestného činu môže byť neznámy páchateľ alebo v tomto konkrétnom prípade štatutárny orgán alebo prokurista právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom. V prípade podania trestného oznámenia je potrebné zvážiť, či k nevyplateniu mzdy došlo skutočne napriek skutočnosti, že zamestnávateľ mal finančné prostriedky
salomen
30.09.10,15:10
Dobre dík.Len ma zaujíma ako by to dopadlo na súde.Oni si možu kľudne zmyslieť že im chýba aj 50 reklamácií a kedže ja som tie doklady s podpisom servisu odovzdaval zamestnávateľovi nezmožem nič??
Emilia Buganova
14.11.10,07:15
Dobry den,mam zmluvu na dobu neurcitu po dvoch rokoch zamestnavatel rozhodol,ze mam prejst na zmluvu polovicnu a ak nesuhlasim odchod.Vraj zoberu evidovanu na up.Podpisala som s odstupnym 400E.Stve ma ako somnou vybabrali ale nasilim tam ostavat aj tak nechcem.......
Ingrid Ondruskova
14.11.10,07:57
Emilia...žiaľ sa s tým stretávam veľmi často, ako takýmto spôsobom podnikatelia riešia "krízu", ale smutné na tom je, že i naďalej sa vozia na tých svojich džípoch a trávia viac-krát v roku luxusné dovolenky...
Emilia Buganova
14.11.10,10:13
Dakujem,a da sa niekde na to upozornit???
Ingrid Ondruskova
14.11.10,10:18
...je to akurát tak dobrá téma do novín alebo televízie/ale pozor máme pravicovú vládu, tak čo by sme chceli!!!!.../...žiaľ je to /pokiaľ viem/ v súlade so zákonom...