gangi
30.09.10,16:36
dobry den,
dodavatel zo zahranicia(EU) mi sice vystavil fakturu na meno spolocnosti,
lenze nikde nezadal moje IC DPH (VAT registration),

ako teraz postupovat?pretoze niekde som sa docital ze je tato faktura nie je platna,
a inde som sa docital ze je platna a na konci roku si poziadam stat z ktoreho je dodavatel o vratenie dane,
lenze velmi sa mi tomu nechce verit, kedze na slovensku stale kazdy vypisuje IC DPH...atd.
dakujem za odpoved
VATspecialist
30.09.10,16:43
IC DPH odberatela na fakture nie je povinnost uvadzat na fakture napr. vo FR, DE, GB. To ze dodavatel neuviedol SK ID VAT neznamena, ze nie je narok na DPH refund, ak je DPH fakturovana opodstatnene.
JankaO
30.09.10,17:37
Skôr by som sa orientovala na zákon o DPH, ktorý je platný v súčasnosti:
§ 74
Faktúra pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu a prijatí
služby zo zahraničia

Osoba povinná platiť daň pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu (§ 69 ods. 6) alebo pri prijatí služby alebo tovaru dodaného s inštaláciou alebo montážou zo zahraničia (§ 69 ods. 2 až 4) musí mať faktúru od dodávateľa. Vo faktúre môže osoba povinná platiť daň doplniť prepočet ceny bez dane na eurá, sadzbu dane, prípadne oslobodenie od dane, a výšku dane v eurách.
Fany
18.10.10,08:52
Majiteľ firmy mi dal teraz do rúk faktúru z ČR vystavenú v marci 2010. Na faktúre sú pneumatiky. Dodávateľ aj odberateľ sú plátci DPH. Dodávateľ vystavil faktúru bez DPH, konkrétne to označil ako Oslobodené od DPH, ale nikde neuviedol povinnú formulku o dodanení, ani paragraf, ani nič podobné.
Mám to brať akože tovar je vážne oslobodený od dane a nemusím ho dodaňovať? Ak ho mám dodaniť, na základe čoho?
Ak dodaniť, môžem to urobiť teraz v októbri a následne aj odpočítať daň, alebo musím urobiť opravné DP za marec 2010?
Ďakujem.
Tweety
18.10.10,08:55
Majiteľ firmy mi dal teraz do rúk faktúru z ČR vystavenú v marci 2010. Na faktúre sú pneumatiky. Dodávateľ aj odberateľ sú plátci DPH. Dodávateľ vystavil faktúru bez DPH, konkrétne to označil ako Oslobodené od DPH, ale nikde neuviedol povinnú formulku o dodanení, ani paragraf, ani nič podobné.
Mám to brať akože tovar je vážne oslobodený od dane a nemusím ho dodaňovať? Ak ho mám dodaniť, na základe čoho?
Ak dodaniť, môžem to urobiť teraz v októbri a následne aj odpočítať daň, alebo musím urobiť opravné DP za marec 2010?
Ďakujem.
Faktúru je potrebné samozdaniť. Je potrebné DDP(nie opravné) do marca.