lasova69
30.09.10,20:08
sú časovo-tematické plány povinnou pedagogickou dokumentáciou, alebo stačí ak si ich vypracujem pre svoju vlastnú potrebu v súlade s osnovami a učebnicou daného ročníka?

sú časovo-tematické plány povinnou pedagogickou dokumentáciou, alebo stačí ak si ich vypracujem pre svoju vlastnú potrebu v súlade s osnovami a učebnicou daného ročníka?
pe.pe
30.09.10,19:00
sú časovo-tematické plány povinnou pedagogickou dokumentáciou, alebo stačí ak si ich vypracujem pre svoju vlastnú potrebu v súlade s osnovami a učebnicou daného ročníka?

ČTP už vlastne ani neexistujú. Podľa šk. zákona sú súčasťou ped. dokumentácie školy tematické výchovno-vzdelávacie plány predmetov. Keďže ale ani metodici nevedia poradiť ako ich oficiálne zostavovať, bežne sa stále vypracúvajú klasické ČTP. V podstate sa nimi nič nepokazí. Ja osobne robím ČTP, ale len na úrovni tematických celkov.

Ešte doplnenie...riaditeľ može interným predpisom určiť povinnosť vypracovať klasické ČTP.
flaniko
04.10.10,14:47
ako to ? ! ... u nás ich inšpekcia žiadala ... osobne si myslím, že tá urýchlená "reforma" školstva priniesla len viac papierovačiek a neistotu ... predtým sme mali jasno v takýchto veciach, dnes sa v nich nikto nevyzná ...
my stále robíme časovo-tematické plány ...
pe.pe
04.10.10,15:42
ako to ? ! ... u nás ich inšpekcia žiadala ... osobne si myslím, že tá urýchlená "reforma" školstva priniesla len viac papierovačiek a neistotu ... predtým sme mali jasno v takýchto veciach, dnes sa v nich nikto nevyzná ...
my stále robíme časovo-tematické plány ...

V tomto s Tebou súhlasím. Na školení k môjmu predmetu nám metodička rovno povedala, že ČTP už neexistujú, a že nám úplne stačí mať rozpracované osnovy, trocha podrobnejšie, že netreba plán na každú hodinu, ale len celok rozpracovať na podcelky. Ale stereotypy sú stereotypy, radšej robíme aj my ČTP. Aj keď, ja robím ČTP len na úrovni tem. celku, príp. podcelku, určite nerozpisujem každú jednu hodinu. Ak mi niekto ukáže ČTP a triednu knihu a sú oba identické, je mi jasné, že je to kamufláž. Zväčša. Pardon, ani po x rokoch praxe nedokážem určiť, či na konkrétnu tému budem potrebovať v konkrétnej triede 1 hodinu, alebo 2...Veď vieme, že to platí dokonca v 2 rôznych triedach v jednom ročníku. Alebo nám má isť o plán? Jejda, to mi niečo pripomína :rolleyes:
flaniko
04.10.10,16:01
mohol by si pripojiť jeden taký plán? stačí len na 1-2 mesiace ....som veľmi zvedavá.....ďakujem.....
pe.pe
06.10.10,16:33
flaniko, pepe Ťa neignoruje, len sa snaží lokalizovať výskyt usb so všetkými školskými vecami...jajajajaj
flaniko
08.10.10,05:54
je možné, aby na ZŠ 1.,2. a 3. trieda mala rovnaké tematické plány z telesnej výchovy? ide o to, že podľa ISCED1 tieto triedy majú ten istý percentuálny rozsah tematických celkov v rámci telesnej výchovy, čiže hodiny telesnej výchovy majú ten istý obsah .......jasné, že náplň a organizácia hodiny a výkon detí sú iné, to však už patrí do prípravy učiteľky.......