memus
30.09.10,21:05
Milí poraďáci,

potrebujeme poradiť. Pred 4 rokmi sme kúpili auto v autobazáre. Auto nám bolo odprezentované ako " takmer nové, s najazdenými 2700km". Auto bolo na prvý pohľad fakt v dobrom stave, pekne voňalo vo vnútri ešte novotou, všetko fungovalo, čistučké...jednoducho nič nenasvedčovalo tomu, žeby by bolo starsšie, alebo ničo "nekalé".
Auto nám v pohode fungovalo, až na klasické závady. No po 4 rokoch sme sa ho z finančných dôvodov rozhodli predať. Kontaktovali sme AAAautobazar, po telefonickom rozhovore ho nám ocenili na 3000EUR - a samozrejme ho chceli vidieť, skontrolovať. Samozrejme sme nemali nič proti tomu - veď sme nič netušili. No a tam nastal šok, technik zistil,že bolo poskladané, prestriekané a ja neviem čo ešte. Núkali nám zaň 1000Eur - že na náhradné diely.
Ale otázka znie: Máme ešte nejaké právo sa domáhať vrátenia nejakej/celej ?? sumy od toho autobazáru, kde sme auto kúpili??? Neuplynula dáka premlčacia doba?
Ak treba doplniť dáke info - pýtajte sa.
Veľmi pekne ďakujeme.
Stanislav 1975
30.09.10,19:30
Obávam sa,že už nevybavíte nič...
Heni
30.09.10,19:37
hm, a bolo fakt poskladané a prestriekané?
či to nebola len finta technika, aby ho vykúpili za lacný peniaz...
bubkoch
30.09.10,19:38
Obávam sa,že už nevybavíte nič...

ja sa obavam, ze AAA je banda podvodnikov, ktora klame len aby nemusela vela platit ... stavim sa ze najskor sa pan "pochvalil" ze auto je uz bolo kupene z bazaru, az potom AAA vymyslelo ten podvod s poskladanym autom
hanelie
01.10.10,05:25
odporúčam dať si skontrolovať auto info : http://www.ko.sk/Home.aspx?Menu=id:Uvod&lng=SK
až potom podať žalobu na autobazár
hanelie
01.10.10,05:29
Neuplynula dáka premlčacia doba?
všeobecná premlčacia doba je tri roky od uplatnenia nároku - vy ste si ešte žiaden nárok neuplatnili
Stanislav 1975
01.10.10,05:36
všeobecná premlčacia doba je tri roky od uplatnenia nároku - vy ste si ešte žiaden nárok neuplatnili

No neviem Hani ,niesom právnik, ale obávam sa, či to nieje 3 roky od možnosti uplatnenia nároku- nehádam sa, ale skor by som povedal,že platí ten moj príspevok č. 1 resp. 2....
Stanislav 1975
01.10.10,05:38
Inak , pozerali ste včera správy- to bola iná sila-teta kúpila vadné auto- súdy rozhodli,že majitelka vráti auto a jej vrátia peniaze, termín bol do 30.09.10 a v posledný deň lehoty jej auto záhadne zhorelo- to bola iná sila teda...:mad:
Stanislav 1975
01.10.10,05:40
No neviem Hani ,niesom právnik, ale obávam sa, či to nieje 3 roky od možnosti uplatnenia nároku- nehádam sa, ale skor by som povedal,že platí ten moj príspevok č. 1 resp. 2....

A navyše- podla mňa,to že auto bolo "poskladané" by súd podľa mňa nevyhodnotil ako skrytú vadu...-to je tak okatá vada,že to až bolí...
Chobot
01.10.10,07:30
Milí poraďáci,

potrebujeme poradiť. Pred 4 rokmi sme kúpili auto v autobazáre. Auto nám bolo odprezentované ako " takmer nové, s najazdenými 2700km". Auto bolo na prvý pohľad fakt v dobrom stave, pekne voňalo vo vnútri ešte novotou, všetko fungovalo, čistučké...jednoducho nič nenasvedčovalo tomu, žeby by bolo starsšie, alebo ničo "nekalé".
Auto nám v pohode fungovalo, až na klasické závady. No po 4 rokoch sme sa ho z finančných dôvodov rozhodli predať. Kontaktovali sme AAAautobazar, po telefonickom rozhovore ho nám ocenili na 3000EUR - a samozrejme ho chceli vidieť, skontrolovať. Samozrejme sme nemali nič proti tomu - veď sme nič netušili. No a tam nastal šok, technik zistil,že bolo poskladané, prestriekané a ja neviem čo ešte. Núkali nám zaň 1000Eur - že na náhradné diely.
Ale otázka znie: Máme ešte nejaké právo sa domáhať vrátenia nejakej/celej ?? sumy od toho autobazáru, kde sme auto kúpili??? Neuplynula dáka premlčacia doba?
Ak treba doplniť dáke info - pýtajte sa.
Veľmi pekne ďakujeme.

Nemuselo byť ani poskladané, možno ako nové malo nejaké havárku a vymenili niektorý blatník a dvere. A v AAAauto si to hneď vysvetlili po svojom, že poskladané...

V AAA autá výrazne podhodnocujú od kupujúcich. Ponúkni auto v inom autobazári, ja mám dobrú skúsenosť s DAREXom. Formana mi pred 5 rokmi zobrali hneď a za vyššiu cenu, ako v AAA.
memus
01.10.10,07:48
Ano bolo, ten technik podkryval tesnenia a vsetko nam ukazal, vysvetlil - my sme si toho fakt nevsimli, az tam ked nam vsetko ukazal, tie zvary - cela strecha bola nova, dokonca bolo vidno, ze bolo prestriekana - ale az po odkryti tych tesneni, ani sme si nevsimli, ze skla su ineho roku vyroby....kopec veci. Myslim, ze motor bol ok - on sa vyjadril, tak, ze asi bolo prevratene na strechu, a z toho sa porozbijali aj tie okna...
memus
01.10.10,07:49
Nemuselo byť ani poskladané, možno ako nové malo nejaké havárku a vymenili niektorý blatník a dvere. A v AAAauto si to hneď vysvetlili po svojom, že poskladané...

V AAA autá výrazne podhodnocujú od kupujúcich. Ponúkni auto v inom autobazári, ja mám dobrú skúsenosť s DAREXom. Formana mi pred 5 rokmi zobrali hneď a za vyššiu cenu, ako v AAA.
Vidis, to nas uz vobec nenapadlo...sme si hned mysleli, ze mame po "ksefte":((
memus
01.10.10,07:50
A navyše- podla mňa,to že auto bolo "poskladané" by súd podľa mňa nevyhodnotil ako skrytú vadu...-to je tak okatá vada,že to až bolí...
Nuz okata asi len pre trosku zbehnuteho automechanika...ale auto bolo uz par krat na vymene oleja, filtra, cistenie klimy....a nik nam nic nepovedal. Takze zas az take okate to asi nebolo.
day
01.10.10,08:08
predpokladam, ked auto fungovalo bez problemov, ze by ste nedostali povodnu nadobudaciu sumu.

samozrejme ulohou vykopcu je dohodnut, vyjednat co najnizsiu sumu, od toho tam je, poukazat na vsetky (ne)existujuce chyby.

ale odovzdat AAAckam auto, to by som nerobil, ked vam davaju 1000E, urcite ho bez problemov predate
day
01.10.10,08:09
s tou tetou v TV novinach, to bola sila
misomiso
01.10.10,08:29
Nuz okata asi len pre trosku zbehnuteho automechanika...ale auto bolo uz par krat na vymene oleja, filtra, cistenie klimy....a nik nam nic nepovedal. Takze zas az take okate to asi nebolo.

No preto vam nikto nic nehovoril, pretoze 90% aut, ktore sa u nas ako ojazdene predavaju su dovezene ako naburane a poskladane. Preco by si toho mal nejaky mechanim vsimat? To ho skor prekvaôpi, ak narazi na auto v povodnom stave.