sonicka_1
01.10.10,07:45
Dobry den,
nakolko som na moje otazky nenasla odpoved, zakladam temu. Chcela bysom si spravit zivnost na opatrovanie deti (skolku nechcem) prebiehajuce v anglickom jazyku. Prave som volala na zivnostensky urad, kde mi povedali ze na opatrovanie deti nestaci zivnost (ako som sa docitala v teme sukromna skolka alebo jasle), volna zivnost 29.5 Opatrovanie kratkodobej starostlivosti nestaci, je len na par hodin nepravidelne, ked rodicia nemozu ( ked idu na nakup, do kina). Inu mi ta ´´mila´´ pani neporadila.
Kedysi existovala zivnost nazvana opatrovanie deti, tak to maju aj opatrovatelske centra v zivnostenskom liste, ktore funguju uz dlhsie, no teraz tam na to opatrenie nie je. Chcela by som opatrovanie len na par hodin denne, v podstate by to mohlo byt klasifikovane aj ako vyucba anglickeho jazyka, lenze v rozpore s firmou, kde pracujem nemozem ucit male deti od 2-9 rokov anglicky jazyk. Cize by to bolo opatrovanie v anglictine (nie vyucba).
Neviete mi prosim poradit? Uz neviem na koho sa obratit. :confused:
Danielle369
02.10.10,13:00
Založ si upratovací servis a v tom je aj opatrovanie detí na krátky čas...upratovať nebudeš ale strážiť a pritom hovoriť anglicky s deťmi

http://www.opatrovatelky.com/opatrovanie-deti/blog

v tomto príspevku hladajú na živnosť opatrovanie-doučovanie..zisti u nich aká to má byť vlastne živnosť
sonicka_1
02.10.10,13:42
dakujem za tip, uz som im tam pisala, ale myslim, ze je to nieco ako sprostredkovatelska firma a opatrovatelky pracuju na zivnost nieco ako pomoc pre rodiny alebo nieco take.
saska20
13.10.10,08:57
ahoj sonicka aj mna by tato tema dost zaujimala som na MD ale rozmyslam co potom a nad anglickou skolkou uvazujem uz dlho ale neviem ci tu na vychode by som pochodila pred tym sme zili v Ba a tam sme zasa nemali cash na zacatie, kazdopande info ako na to by som brala.... a od kial si?
kercoola
24.11.10,07:04
Dobry den,
nakolko som na moje otazky nenasla odpoved, zakladam temu. Chcela bysom si spravit zivnost na opatrovanie deti (skolku nechcem) prebiehajuce v anglickom jazyku. Prave som volala na zivnostensky urad, kde mi povedali ze na opatrovanie deti nestaci zivnost (ako som sa docitala v teme sukromna skolka alebo jasle), volna zivnost 29.5 Opatrovanie kratkodobej starostlivosti nestaci, je len na par hodin nepravidelne, ked rodicia nemozu ( ked idu na nakup, do kina). Inu mi ta ´´mila´´ pani neporadila.
Kedysi existovala zivnost nazvana opatrovanie deti, tak to maju aj opatrovatelske centra v zivnostenskom liste, ktore funguju uz dlhsie, no teraz tam na to opatrenie nie je. Chcela by som opatrovanie len na par hodin denne, v podstate by to mohlo byt klasifikovane aj ako vyucba anglickeho jazyka, lenze v rozpore s firmou, kde pracujem nemozem ucit male deti od 2-9 rokov anglicky jazyk. Cize by to bolo opatrovanie v anglictine (nie vyucba).
Neviete mi prosim poradit? Uz neviem na koho sa obratit. :confused:
Ahoj Sonicka,
riesime presne ten isty problem ako ty. Aj ja chcem zriadit centrum, mam k tomu to ucelu prenajaty byt a na zivnostenskom urade mi povedali, ze pod zivnostou 29.5, cize kratkodobe opatrovatelstvo to mozem viest, aj napriek tomu, ze to budem mat od rana do vecera otvorene. Tak teraz neviem :( Problem mi ale robia na bytovom podniku, kedze prenajom, ktory mam je v ramci bytoveho spolocenstva. Prosim ta, ako pokracujes ? drzim palce a ak si nieco o tej zivnosti zistila, prosim o info. Dakujem
sonicka_1
24.11.10,09:07
Mne povedali raz tak a raz tak, takze netusim, tieto urady su neskutocne. Viem, ze predtym existovalo Poskytovanie opatery ale kde sa teraz stratilo, neviem... Odkial si?