JanulkaJ
01.10.10,09:54
Ahojte,
mam jednu otazku, co si myslite o tom ze Vam sef povie: ukazte mi ako strhate a ci strhate tie stravne listky? vsetko som mu ukazala...a on len dodal len som to chcel vidiet...a dnes prisiel a hovorim mu, ze dnes si beriem pol dna dovolenku, a on: Ked budete odchadzat, ale nielen dnes, ale aj po ine dni, tak pridite mi hore povedat dovidenia...resp. majte sa..aby videl a mal prehlad ze odchadzam...ale este dodal, ze nekontrolujema co si o tom myslite?
heja3
01.10.10,07:57
Je to šéf. Môže kontrolovať, a môže ti povedať, že ťa nekontroluje.
Alebo sa mu páčiš a chce ťa vidieť...
JanulkaJ
01.10.10,07:59
len mi to pride po 7 rokoch dost divne....ako keby ma zacal kontrolovat a chcel sa ma zbavit....ako mne to problem nerobi ... ale prislo mi to take zvlastnee od neho...
ewita888
01.10.10,07:59
a čo sa ti na tom nezdá??? si neviem predstaviť, že by som odišla z roboty bez toho, aby o tom šéf nevedel..
katarina.j
01.10.10,08:03
Priznávam, trocha divné správanie od šéfa. Predpokladám, že si slušný človek a vieš sa pozdraviť ked niekam dojdeš alebo pri odchode. Buď sa tvoj šéf veľmi nudí(teda neviem si predstaviť šéfa čo nemá čo robiť a prežíva pracovnú nudu) alebo sa snaží z teba vycvičiť "opičku" ktorá bude skákať-ako on bude pískať. Len pozor, aby si potom nezačal voči tebe dovoľovať stále viac a nebudeš vedieť cúvnuť. Niektorí vedia dobre manipulovať s človekom, že ho úplne zblbnú...Podľa mňa to nie je normálne, len si treba dávať pozor a byť ostražitá, aby ti niečo neušlo a nezamotala sa do "firemných" vzťahov.
JanulkaJ
01.10.10,08:11
sme dve kancelarie, my sme uctovna kde sedim ja s kolegom, a v druhej sedi spedicia plus sef....deli nas od seba poschodie...
Kolegovi co je tu so mnou tak je mu to pride tiez zvlastne, ze co mu je...sice on si s nim tika...ja vykam....
Takze neviem, som slusna, vzdy pozdravim, aj ked odchadzam aj ked on pride rano do kanclu vzdy som prva co zdravi...dobre rano...atd...aj ked odchadzam kolegu odzdravim, piatok aj poprajem prijemny vikend...takze preto mi to prislo zvlastne...
o tej opicke som uz aj ja uvazovala...
hanelie
01.10.10,08:24
a čo kolega - je oki? neprehodil náhodou pred šéfom, že často kávičkuješ alebo iné?
JanulkaJ
01.10.10,08:30
kolega je pohodak....nefajcim a nekavickujem :)) rano si dam kavicku len ked pridem z prace...na obede som menej ako pol hodku..takze neviem..
Kvaka
01.10.10,08:43
Ahojte,
mam jednu otazku, co si myslite o tom ze Vam sef povie: ukazte mi ako strhate a ci strhate tie stravne listky? vsetko som mu ukazala...a on len dodal len som to chcel vidiet...a dnes prisiel a hovorim mu, ze dnes si beriem pol dna dovolenku, a on: Ked budete odchadzat, ale nielen dnes, ale aj po ine dni, tak pridite mi hore povedat dovidenia...resp. majte sa..aby videl a mal prehlad ze odchadzam...ale este dodal, ze nekontrolujema co si o tom myslite?
Každá zmena správania má svoju príčinu. Možno šéf očakáva nejakú kontrolu, keď sa pýtal na stravné lístky, ale môže to byť aj náhoda. Chce vedieť, kedy odídete, ak máte pol dňa dovolenky, čo je tiež logické, ak si čas odchodu zapisujete sami, možno, aby vedel, či máte za ten deň nárok na stravný lístok. Ak to doteraz nerobil, niečo sa muselo udiať, možno sa dozvedel o nejakých problémoch v inej firme, a začal sa zaujímať o tú svoju viac.
Lianka
01.10.10,08:46
Myslim, ze si to beries velmi osobne, co podla mna nie je potrebne. Suhlasim s predchadzujucimi tvrdeniami. Je to sef, moze urcit ine pravidla, na ake si bola doteraz zvyknuta. Vobec to nemusi byt namierene proti tebe. Ma pravo kontrolovat vysledky a postupy prace svojich zamestnancov. Na tvojom mieste by som nemrhala energiu nad uvazovanim, preco prave ja, co som urobila, co ma proti mne a pod. Ber to ako fakt: Pri opusteni pracoviska sa budes u neho hlasit - chce mat zrejme prehlad o tom, kto sa prave nenachadza na pracovisku. Svoju pracu si rob najlepsie, ako vies, aby nemal dovod ti nieco vycitat a aby si si ju vedela obhajit.