Petulka44
01.10.10,09:26
Dobry den,

moja otazka znie takto:

nasa firma ma predajnu v duty free zone na letisku, mame tam umiestnene aj SBL ...maju byt tieto flase okolkovane alebo nie?

dakujem!
Chobot
01.10.10,08:05
Dobry den,

moja otazka znie takto:

nasa firma ma predajnu v duty free zone na letisku, mame tam umiestnene aj SBL ...maju byt tieto flase okolkovane alebo nie?

dakujem!

Ja ti síce neviem poradiť, ale zaujímalo by ma, čo je to SBL?
Petulka44
01.10.10,12:58
Spotrebitelske balenie liehu..:)
Kvaka
01.10.10,13:35
Dobry den,

moja otazka znie takto:

nasa firma ma predajnu v duty free zone na letisku, mame tam umiestnene aj SBL ...maju byt tieto flase okolkovane alebo nie?

dakujem!
Podľa § 10 ods. 3 zákona o spotrebnej dani z liehu možno SBL kódu kombinovanej nomenklatúry 2207 a 2208 uviesť do daňového voľného obehu na daňovom území, len ak je označené kontrolnou známkou, ak zákon neustanovuje inak. Inak ustanovuje zákon v § 10 ods. 34 zákona, kde je okrem iného uvedené, že povinnosť označovať SBL podľa odseku 3 sa nevzťahuje na lieh, ktorý je určený na predaj v tranzitnom priestore medzinárodných letísk a na palubách lietadiel ako lieh oslobodený od dane, a to výlučne fyzickým osobám, ktoré bezprostredne opustia územie únie, alebo určený na predaj za cenu s daňou v tranzitnom priestore medzinárodných letísk alebo na palubách lietadiel, a to výlučne fyzickým osobám, ktorých bezprostredné cieľové letisko je v inom členskom štáte.
To znamená, že v tranzitnom priestore medzinárodného letiska nemusí byť SBL označené kontrolnou známkou, predáva sa tam cestujúcim, ktorí ho berú so sebou do zahraničia, predáva sa s daňou, ak cestujú do členských štátov a bez dane, ak cestujú do tretích štátov.
Petulka44
01.10.10,13:39
uz nam je to teraz jasne!!

dakujem
hanelie
01.10.10,16:12
predáva sa tam cestujúcim, ktorí ho berú so sebou do zahraničia, predáva sa s daňou, ak cestujú do členských štátov a bez dane, ak cestujú do tretích štátov.
a to ako zistia kam cestuje?
Excise Duty
01.10.10,16:16
a to ako zistia kam cestuje?
Pri platení kontrolujú letenku.
Rozalka
01.10.10,18:47
a to ako zistia kam cestuje?

Asi tam, kde sa platí, to vedia.
Keď som odlietala z Milána mimo EÚ, z pokladne, kde som platila sa dalo vyjsť len do takej časti letiska, odkiaľ do EÚ už nebolo návratu.

Spomeňte si, že aj na hranici v Petržke bol tax-free obchod, ale ho potom zrušili, pretože nevedeli zabezpečiť, aby sa kupujúci nevracali naspäť do SR.
Kvaka
01.10.10,19:08
Asi tam, kde sa platí, to vedia.
Keď som odlietala z Milána mimo EÚ, z pokladne, kde som platila sa dalo vyjsť len do takej časti letiska, odkiaľ do EÚ už nebolo návratu.

Spomeňte si, že aj na hranici v Petržke bol tax-free obchod, ale ho potom zrušili, pretože nevedeli zabezpečiť, aby sa kupujúci nevracali naspäť do SR.
Tam, kde sa to zistiť nedá, si vždy pýtajú letenku. V Bratislave určite, ak idete do Grécka, kupujete liehoviny aj cigarety s daňou, ak idete do Egypta, tak oboje bez dane, pri pokladni si pani vypýta ukázať letenku, opíše si potrebné údaje a nablokuje.