Ekonómkaaa
01.10.10,10:56
Dobrý deň milí ekonómovia,
chcela by som sa poradiť. Naša materská spoločnosť v Nemecku (platiteľ DPH) nám fakturuje podiel na zisku poisťovacej spoločnosti. Ide o podiel z výnosu, z titulu bezškodného priebehu poistnej zmluvy. Poistencom je naša materská spoločnosť. Ako poistníci sú uvedení aj materská aj naša spoločnosť. chcela by som sa opýtať, ako to mám zaúčtovať. Nie som si istá, či tu mám zohľadniť aj DPH?
Danila
01.10.10,09:07
Dobrý deň milí ekonómovia,
chcela by som sa poradiť. Naša materská spoločnosť v Nemecku (platiteľ DPH) nám fakturuje podiel na zisku poisťovacej spoločnosti. Ide o podiel z výnosu, z titulu bezškodného priebehu poistnej zmluvy. Poistencom je naša materská spoločnosť. Ako poistníci sú uvedení aj materská aj naša spoločnosť. chcela by som sa opýtať, ako to mám zaúčtovať. Nie som si istá, či tu mám zohľadniť aj DPH?Zaúčtujem len v prípade, že si zmeníš nick...:)
Ekonómkaaa
01.10.10,12:46
Zaúčtujem len v prípade, že si zmeníš nick...:)
počuvaj Danila, nemám čas sa tu teraz zapodievať nickom. Bud vieš a poraď alebo nemaj pripomienky voči nicku. Dovi.
Danila
01.10.10,12:58
počuvaj Danila, nemám čas sa tu teraz zapodievať nickom. Bud vieš a poraď alebo nemaj pripomienky voči nicku. Dovi.A ešte čo mi prikážeš? Lebo ja príkazy nemrada.....;)
marjankaj
01.10.10,13:09
A ešte čo mi prikážeš? Lebo ja príkazy nemrada.....;)
Ešte nás tu dá všetkých do pozoru.:confused:
martinez
01.10.10,14:50
poistovacia cinnost vratane sprostredkovania je oslobodena od dph.. pri prefakturacii casti plnenia sa tato sluzba nesamozdanuje a tym padom ani nevchadza do suhrnneho vykazu
marjankaj
01.10.10,15:00
Dobrý deň milí ekonómovia,
chcela by som sa poradiť. Naša materská spoločnosť v Nemecku (platiteľ DPH) nám fakturuje podiel na zisku poisťovacej spoločnosti. Ide o podiel z výnosu, z titulu bezškodného priebehu poistnej zmluvy. Poistencom je naša materská spoločnosť. Ako poistníci sú uvedení aj materská aj naša spoločnosť. chcela by som sa opýtať, ako to mám zaúčtovať. Nie som si istá, či tu mám zohľadniť aj DPH?

A čo vám to faktúruje?
Oni majú zisk, vystavia vám faktúru a vy im to máte zaplatiť?
Alebo vy máte zisk a oni vám vystavia faktúru aby ste im zaplatili?

Ja nie som ekonóm, asi preto tomu nerozumiem.:eek:
betka
02.10.10,21:28
Zisk a DPH nejdú vôbec k sebe.

Zisk chápem ako HV pred zdanením, a účtovný zisk po zdanení.

Ak by zisk súvisel s DPH, ŠR by bol bohatý z titulu vlastnej DP.
Ekonómkaaa
04.10.10,07:58
Zisk a DPH nejdú vôbec k sebe.

Zisk chápem ako HV pred zdanením, a účtovný zisk po zdanení.

Ak by zisk súvisel s DPH, ŠR by bol bohatý z titulu vlastnej DP.
dakujem za nazor
Ekonómkaaa
04.10.10,07:59
poistovacia cinnost vratane sprostredkovania je oslobodena od dph.. pri prefakturacii casti plnenia sa tato sluzba nesamozdanuje a tym padom ani nevchadza do suhrnneho vykazu
mam trochu iny nazor, zakon o DPH nepozna prefakturovanie. Ale aj tak Vám ďakujem!
betka
04.10.10,19:50
mam trochu iny nazor, zakon o DPH nepozna prefakturovanie. Ale aj tak Vám ďakujem!

Zákon o DPH pozná 8/6, 9/4, a hlavne 2/1