KujoSK
01.10.10,10:58
Ahojte poradaci,
v blizkej buducnosti by sme chceli otvorit s.r.o-čku, tak zbierame cenne informacie a rady ako na to. Vo vela veciach mame jasno, ale naopak niektore veci su nam zatial nezname. Jednou z nich je prevadzkaren, alebo "ne"prevadzkaren v našej, dufame že buducej firme :). Aby som vas oboznamil so situaciou, tak prejdem hned k veci. Chceme teda zalozit Firmu s.r.o., ktora by mala ako predmet podnikania donášku urciteho tovaru, dajme tomu potravín, v realnom case, cize od doby objednania cca do 1 hodiny ku konecnemu spotrebitelovi. Firma by mala sidlo v mieste podnikania, v tomto pripade prenajatej miestnosti, alebo miestnostiach. V miestnosti, alebo miestnostiach, by bol okrem skladu daných surovín, aj priestor pre kancelariu kde by sa objednavky príjimali, resp. vybavovali. Objednavky by sa prijimali formou internetu, resp. e-shopu na web stranke, alebo telefonicky. Moja otazka teraz znie, či tento daný priestor by bol prevadzkarňou aleb nie. Viem čo podla zakona prevadkarnou je a čo nie, ale zda sa mi to ako špecificky pripad. Ak by to teda prevadzkareň nebola tak by som teoreticky nemusel nahlasovat a mat potvrdenie od hygieny, mať inšpekčnú knihu, nahlásenie na mest. úrade a teda urcit prevadzkovu dobu, BOZP(hasičaky, evakuacny plan)?? a môže vlastne firma "nemat" prevadzkaren? dakujem velmi pekne za odpoved a mozno aj za vyvedenie z omylu :) budem len rád
KujoSK
01.10.10,14:26
neviete mi niekto poradit prosim?
Danielle369
01.10.10,16:10
Skladové a obslužné priestory nie sú podľa živnostenského zákona definované ako prevádzkareň...ale...ty píšeš o potravinách..najlepšie urobíš ked zájdeš na hygienu v tvojom okrese
Zita5
01.10.10,16:13