Karina
15.11.05,08:20
Prajem pekný deň, mám jednu otázočku:

Môže konateľ spoločnsti- FO prenajať tejto spoločnosti MV bezodplatne, samozrejme na základe zmluvy o bezodplatnom prenájme, pričom v zmluve sa určí, že všetky náklady s údržbou MV a náklady na PHM znáša spoločnosť, ktorá samozrejme zaplatí aj cestnú daň.
Paula
15.11.05,07:53
Prajem pekný deň, mám jednu otázočku:

Môže konateľ spoločnsti- FO prenajať tejto spoločnosti MV bezodplatne, samozrejme na základe zmluvy o bezodplatnom prenájme, pričom v zmluve sa určí, že všetky náklady s údržbou MV a náklady na PHM znáša spoločnosť, ktorá samozrejme zaplatí aj cestnú daň.Celkom bezodplatne prenajímať by som neradila. Daň z motorových vozidiel platí majiteľ vozidla, nie je nákladom spoločnosti (ani poisteie), suma môže byť zahrnutá do nájomného.
NADEJKA
15.11.05,08:32
Dobrý deň,

prenajímame si autá z autopožičovní na určité dni v mesiaci.Je povinnosťou našej spoločnosti zaplatiť za ne cestnú daň? A keby sme ich mali prenajaté napr.na pol roka,cestná daň je záležitosťou prenajímateľa alebo našej spoločnosti?
Za odpoveď ďakujem.
renča1
15.11.05,08:53
podľa mňa autopož.je povinná si zaplatiť cest.daň, pretože autá používa na podnikanie formou prenájmu. Vy keby ste zaplatili cestnú daň nemáte nárok si ju dať do daňových výdavkov. Cestná daň by mala byť záležitosťou prenajímateľa, ved Vám dosť veľkú čiastku faktúruju za požičanie auta. To je môj názor určite sa ďalši pridajú.
Fany
15.11.05,09:16
Bezodplatný prenájom radšej nie. Potom by som to riešila zmluvou o výpožičke MV. Cestnú daň si v každom prípade platí majiteľ, aj poistné. Ostatné výdavky môže na základe výpožičky účtovať firma. Pripájam vzor zmluvy o výpožičke.Pri prenájme hrozí, že Vám to dajú dodaniť, nakoľko je to medzi ekonomicky prepojenými osobami....
Karina
15.11.05,15:06
Ďakujem, ste zlaté, už som v obraze.