kimart
01.10.10,13:37
Ahojte, nevie mi niekto poradiť ako na Intrastat v programe POHODA. Našla som si tam v menu, že si ho môžem zaktivovať, ale neviem ako ďalej. Zatiaľ nemám povinnosť podávať Intrastat, ale potrebujem sledovať obraty, poradíte ako nato?:confused::confused::confused:
witch
01.10.10,12:15
Intrastat treba spustiť v Globálnych nastaveniach - Intrastat, zaklikni Evidovať údaje pre Intrastat, a vybrať si či chceš odoslanie tovaru alebo prijatie tovaru anebo oboje. Pre výkaz intrastatu musíš v Zásobách na kartách tovaru na záložke Zaúčtovanie vyplniť kód tovaru a opis tovaru a ost.údaje podľa taric.sk sadzobníku Colnej správy. Keď toto máš, musíš ešte v adrese faktúr mať vyplnené IČ DPH dodávateľa alebo odberateľa. Každú Fa, ktorú chceš mať vo výkaze cez Záznam dáš Vstupuje do Intrastat. Tlačovú zostavu s výkazom Intrastat nájdeš v Tlačových zostavách faktur, zvolíš pre daný mesiac.

Neviem aké obraty chceš podľa toho sledovať, ale myslím si, že táto cesta je pre vlastné potreby príliš zložitá, zadaj otázku inak, čo presne chceš odsledovať, možno ti niekto poradí jednoduchšiu cestu.
kimart
04.10.10,06:52
ďakujem za odpoveď, no ja nevediem sklady, chccela som sledovať obraty na povinnosť registrovať sa na INTRASTAT, tiež aby sa mi priamo v programe dalo vystaviť tlačivo.
witch
04.10.10,08:05
Ja iný postup nepoznám, než ho re uvedený, tak posúvam....