gaerys
01.10.10,14:45
Dobry den. Kedze ste mi tu uz mnohokrat pomohli, verim ze aj teraz sa to podari :) V bytovke mam prenajate nebytove priestory a tieto priestory aj ja dalej prenajimam. Zmluvy pre prenajimatela (teda spolocenstvo vlastnikov) aj pre podnajomcu( moju kolegynu ) mam na moje dievcenske meno. Teraz som sa vydala a chcem sa opytat ako mam postupovat pri zmene priezviska.Treba zmluvy nanovo vystavit, alebo staci nejaky dodatok alebo len nejakym sposobomo spolocenstvu a taktiez aj podnajomcovi oznamit, ze doslo ku zmene priezviska? Mam uz potom faktury pre podnajomcu vystavovat pod mojim novym menom?
Danielle369
03.10.10,04:42
Musíš urobiť dodatok k zmluvám o zmene priezviska..oznámiť zmenu prenajímatelovi a podnájomcovi a nové fa podpisovať už svojím novým priezviskom
profesional
03.10.10,07:59
Staci oznamenie. Dodatok by sa robil iba pri zmene pravne relevantne skutocnosti. Zmena priezviska nie je vec ktora by menila volu alebo prejav vole ktorejkolvek zo zmluvnych stran. Zmenou priezviska nedochadza k ukonceniu ani preruseniu ucinnosti zmluvy. Proste staci oznamenie o zmene priezviska prislusnym zmluvnym stranam.
Lubaba
03.10.10,19:31
či už dodatok k zmluve, alebo oznámenie, určite jedno z toho treba urobiť!
gaerys
08.10.10,15:35
dakujem dala som im oznamenie s kopiou noveho obcianskeho preukazu.Myslim, ze to bude stacit.