zuzulka3385
01.10.10,17:24
Som slobodná mamička mám dcérku(4) a mojim jediným príjmom sú prídavky na dieťa a dávka v hmotnej núdzi, to je všetko, tak by som chcela vedieť, či by som si mohla ešte na niečo nárokovať.
Tweety
01.10.10,15:25
Som slobodná mamička mám dcérku(4) a mojim jediným príjmom sú prídavky na dieťa a dávka v hmotnej núdzi, to je všetko, tak by som chcela vedieť, či by som si mohla ešte na niečo nárokovať.
A čo vyživné?
danushka
01.10.10,15:29
Len pri tom výživnom netreba zabúdať na dosť dôležitý fakt, ktorým je, že zakaždým keď zadávateľka požiada súd o zvýšenie výživného, práve o to sa jej ponížia dávky v hmotnej núdzi.
Pri troške kalkulácie je každému jasné, že dávky v hm. núdzi sú poukazované pravidelne, kdežto docieliť pravidelné výživné nie je až tak automatický fenomén, ktorého sa domáhať treba.
zuzulka3385
01.10.10,16:41
Nepoberám ani výživné a malá nemá uvedeného otca ani v rodnom liste, výživné si nárokovať nechcem aby si náhodou otec nenárokoval starostlivosť o dieťa, od jej narodenia sme samé.
paaataaa
02.10.10,06:57
pokial si platis riadne najom, resp poplatky suvisiace s byvanim...mas narok aj na prispevok na byvanie...neviem kolko to teraz presne je..ale minimalne 60 eur by to byt malo :)