Majuška11
01.10.10,19:10
Poprosila by som o radu:
Kedy sa SZČO stáva mesačný plátca DPH? Klient je Q-lny plátca dobrovoľný. Za akých podmienok by sa mal stať mesačný plátca?
Ďakujem za odpovede.:confused:
Tweety
01.10.10,17:12
Poprosila by som o radu:
Kedy sa SZČO stáva mesačný plátca DPH? Klient je Q-lny plátca dobrovoľný. Za akých podmienok by sa mal stať mesačný plátca?
Ďakujem za odpovede.:confused:zlezaradil
Čo, kto je plátca dph? Takýto termín Zákon o dph nepozná.:)
Majuška11
01.10.10,17:19
Možno som trocha spanikárila. T.j. keď je raz Q-lny plátca DPH, už sa to nemení a je ním stále? Ja už nie som si istá ničím.
Ďakujem
Luba
01.10.10,17:27
§ 77
Zdaňovacie obdobie
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-05-2010-a.html#hore)

(1) Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 331 939, 19 eura, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.

(3) Ak platiteľ za predchádzajúci kalendárny rok nedosiahol obrat a predpokladá, že za kalendárny rok, v ktorom sa stal platiteľom, dosiahne obrat nižší ako 331 939, 19 eura, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

(4) Platiteľ podľa odseku 2 alebo 3 si môže zvoliť za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac a túto skutočnosť oznámi písomne daňovému úradu. Zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kalendárneho roka.
Majuška11
01.10.10,17:32
Presne toto som potrebovala, ale hľadala som to tak strašne rýchlo /alebo nepozorne/, že som to nemohla v zákone nájsť.
Ďakujem
Tweety
01.10.10,17:35
Presne toto som potrebovala, ale hľadala som to tak strašne rýchlo /alebo nepozorne/, že som to nemohla v zákone nájsť.
Ďakujem
Ak si si to prečítala, určite si zistila aj to, že zákon nehovorí o plátcovi, ako uvádzaš Ty, ale o platiteľovi dph, preto ten môj predch. príspevok.