strike1987
01.10.10,19:13
CHCEM SA OPYTAT KED SI CHCEM SPRAVIT V BYTOVKE SAMOSTATNE KURENIE POTREBUJEM PODPISI AJ OSTATNYCH SUSEDOU ???
najag
01.10.10,18:32
Samozrejme, ze ano, to odpojenie nie je az take jednoduche, ako sa zda na prvy pohlad a ak maju aspon sedliacky rozum, tak to nepodpisu, pretoze je to k ich nevyhode.
strike1987
01.10.10,19:53
Ved prave toto ze my to nepodpisu da sa to dako obist alebo nieco s tym spravit???
sito
01.10.10,20:10
A čo chceš na tom získať? Alebo koho chceš o.....

Koľko je tam bytov? Koľkých???
jar88
01.10.10,20:50
A čo chceš na tom získať? Alebo koho chceš o.....

Koľko je tam bytov? Koľkých???
Čo má ako že o....., alebo koho o......?
To "o.....", malo byť obabrať? odrbať? ojeb..?
-----------------------------------------------
Veď sa skús normálne vyjadriť. (ak máš taký názor)
sito
01.10.10,21:46
Čo má ako že o....., alebo koho o......?
To "o.....", malo byť obabrať? odrbať? ojeb..?
-----------------------------------------------
Veď sa skús normálne vyjadriť. (ak máš taký názor)

Vidím, že otázka plní svoj účel, ale u nesprávnej osoby! O....., oooooo? Aj tá ma právo na názor. Aj ho môže vyjadriť. Aj sa Stalo!
jar88
02.10.10,04:14
Vidím, že otázka plní svoj účel, ale u nesprávnej osoby! O....., oooooo? Aj tá ma právo na názor. Aj ho môže vyjadriť. Aj sa Stalo!
Ja som zástanca (či skôr fanúšik) samostatného kúrenia.
Také kúrenie je skoro o polovicu lacnejšie a naviac sa nemusíš zaoberať nespravodlivým rozpočitavanim nákladov.
Určite je investícia do samostatného kúrenia výhodnejšia, ako investícia do zateplenia polystyrénom.
strike1987
02.10.10,04:49
Ved jasne ze je vyhodnejsie ved to aj planujem len my to ostatny nepodpisu a neviem co sa da s tym robit a je tu 6 bytov a ja som na vrchnom byte mozem to robit aj bez potpisov??? ci ako ???
jar88
02.10.10,05:04
Ved jasne ze je vyhodnejsie ved to aj planujem len my to ostatny nepodpisu a neviem co sa da s tym robit a je tu 6 bytov a ja som na vrchnom byte mozem to robit aj bez potpisov??? ci ako ???
Ja by som bol skôr za dohodu (presviedčanie ostatných piatich) lebo spoločný postup by bol výhodnejší.
Napríklad projekt, komín, kapacita plynovej prípojky a podobne.
Dokonca by bolo možné aj zosieťovanie kotlov s využitím pôvodných rozvodov. Bola by väčšia istota v prípade poruchy, lepšie využitie optimálneho výkonu, lepšia údržba a podobne.
strike1987
02.10.10,05:18
Lenze dohodnut sa da najviac s 3 susedmy a ja planujem skor teplovzdusny krb ako plyn tak neviem!!!!:(
jar88
02.10.10,05:27
Lenze dohodnut sa da najviac s 3 susedmy a ja planujem skor teplovzdusny krb ako plyn tak neviem!!!!:(
Tak to skúste štyria.
Naštudujte si stavebný projekt, plus stavebný zákon a prejednajte si na stavebnom úrade podmienky, za ktorých je možné také úpravy vykonať.
strike1987
02.10.10,05:32
Ale to chcem robit v bytovke len ja sam ostatnym vyhovuje zima :cool:
jar88
02.10.10,06:02
Ale to chcem robit v bytovke len ja sam ostatnym vyhovuje zima :cool:
To asi ťažko.
Nikomu nevyhovuje zima v byte. Tam bude iný problém.
-------------------------------------------------------------
Máte spoločnú kotolňu, alebo teplárenskú spoločnosť ?
V akom meste to chceš realizovať ?
V akej finančnej situácii sú susedia, sú to hlavne dôchodcovia ?
strike1987
02.10.10,06:12
Hej mame spolocnu kotolnu a ja byvam v liptovskom mikulasi a nie nie iba jeden sused je dochodzca a ostatny si myslim maju peniaze........................................... . len tu su taky ze nemaju ony nebudu mat ani iny ony nedopustia aby sa mali iny lepsie no taky susedske vztahy su!!!!!!!!!!!!
jar88
02.10.10,06:17
Hej mame spolocnu kotolnu a ja byvam v liptovskom mikulasi a nie nie iba jeden sused je dochodzca a ostatny si myslim maju peniaze........................................... . len tu su taky ze nemaju ony nebudu mat ani iny ony nedopustia aby sa mali iny lepsie no taky susedske vztahy su!!!!!!!!!!!!
Asi ti iné nezostane, len to skúsiť sám.
Rátaj s tým, že budeš čierna ovca.
strike1987
02.10.10,06:22
Na to ze budem cierna ovca sa im vykaslem ja len potrebujem podpisi ktore my nedaju da sa to aj bez ich suhlasu ci ako??????
jar88
02.10.10,06:28
Na to ze budem cierna ovca sa im vykaslem ja len potrebujem podpisi ktore my nedaju da sa to aj bez ich suhlasu ci ako??????
Začni od stavebného úradu.
Zákon a právo je na tvojej strane.
Dokonca už nemusíš platiť ani poplatok za odpojenie od zdroja.
sito
02.10.10,06:30
Tak to skúste štyria.
Naštudujte si stavebný projekt, plus stavebný zákon a prejednajte si na stavebnom úrade podmienky, za ktorých je možné také úpravy vykonať.

Jaro, jaro! Však je tu jeseň, padajú listy, bývajú hmly, jaro neny to nejake zahmlené, alebo až na jeseň sú hmly? Ty máš v tom jasno, čo je jaro???
Julian
02.10.10,19:00
Na to ze budem cierna ovca sa im vykaslem ja len potrebujem podpisi ktore my nedaju da sa to aj bez ich suhlasu ci ako??????

Bez ich podpisov sa to nedá a veľmi veľmi by som sa divil ak by Ti to podpísali.
jar88
03.10.10,04:09
Bez ich podpisov sa to nedá a veľmi veľmi by som sa divil ak by Ti to podpísali.
Čo "TO" sa bez podpisov nedá ?
-------------------------------------------------------
Nedá sa bez súhlasu ostatných odpojiť od spoločného zdroja tepla ?
Nedá sa bez súhlasu susedov namontovať si kotol ?
Nedá sa bez súhlasu susedov modernizovať vlastný byt ?
--------------------------------------------------------
Aký zákon vyžaduje súhlas susedov ?
sito
03.10.10,04:51
Čo "TO" sa bez podpisov nedá ?
-------------------------------------------------------
Nedá sa bez súhlasu ostatných odpojiť od spoločného zdroja tepla ?
Nedá sa bez súhlasu susedov namontovať si kotol ?
Nedá sa bez súhlasu susedov modernizovať vlastný byt ?
--------------------------------------------------------
Aký zákon vyžaduje súhlas susedov ?

Všetko to čo si uviedol sa dá, ale je to v rozpore so zákonom 182/1993, § 14.

http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov-aktualne-znenie.html
jar88
03.10.10,05:38
Všetko to čo si uviedol sa dá, ale je to v rozpore so zákonom 182/1993, § 14.

http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov-aktualne-znenie.html
Tak tu si strelil CAPA.
To že máme spoločný kotol neznamená, že budeme spoločne hlasovať, či ho budem využívať aj ja. No a samozrejme, že sa nebudem podieľať ani na odobratom teple, spálenom plyne, na údržbe kotla, revíziách a prípadných modernizácií starého kotla.
Máme aj súdy a aj nejaké tie práva. Nemyslíš ?
sito
03.10.10,06:43
Tak tu si strelil CAPA.

Ja som síce strelil CAPA, ale presne! Ta trefa spôsobila, že si sa priznal k tomu, čo som nevedel, si ZÁHRADNÍK! Záhradníkov si vážim, aj ich dielo. V tvojom prípade, že je tá záhradka riadne ožratá, ako od CAPA???

To že máme spoločný kotol neznamená, že budeme spoločne hlasovať, či ho budem využívať aj ja.

Že máme spoločnú hlavu! Máme každý svoj mozog! A navyše, každý inak chápe, ten mozog, teda aj človek!

Oni majú spoločný dom, my, nič, ani tu hlavu, nie tak ešte názor.

No a samozrejme, že sa nebudem podieľať ani na odobratom teple, spálenom plyne, na údržbe kotla, revíziách a prípadných modernizácií starého kotla.

Hovoríš ako vychcaný človek.

Máme aj súdy a aj nejaké tie práva. Nemyslíš ?

Rozumní ľudia sa dohodnú! Ak sa nedohodnú, ten, ktorý sa cíti byť poškodený, môže požiadať v demokratickom štáte súd, aby rozhodol ich vec, spor. Rozumný sudca rozhoduje s rozumom, ale je to tiež človek, ktorý sa môže pomýliť na základe falošných dokladov, hlavne výpovedi. A potom sú na svete aj peniaze. A tie potrebujú aj sudcovia. Kto má, dá. Možno sa aj dočká. Je niečo také ako misky váhy. Niekto to berie na váhu a niekto skončí vo Váhu.

Nemyslíš?

Nie, v tomto prípade nie! Stačí si prečítať. Myseľ reaguje na prečítané.

Je jeseň, jaro má problém, bude až na jar, ale bude. :);)
Laco-monter
03.10.10,07:02
všimol som si chybné zadanie témy.
"strike1987" chcel vlastne povedať,že sa CHCE ODPOJIŤ od SPOLOČNÉHO KÚRENIA.
Dodatočné zdroje kurenia si samozrejme može inštalovať.
Ale o riešenie intenzity vykurovania,mu zrejme nejde.
jar88
03.10.10,08:23
všimol som si chybné zadanie témy.
"strike1987" chcel vlastne povedať,že sa CHCE ODPOJIŤ od SPOLOČNÉHO KÚRENIA.
Dodatočné zdroje kurenia si samozrejme može inštalovať.
Ale o riešenie intenzity vykurovania,mu zrejme nejde.
Tak tak,
ide hlavne o intenzitu nákladov na teplo.
Preto sa chce odpojiť od "drahého nehospodárneho", ale spoločného zdroja tepla a má na to právo. Dokonca dnes mu stačí zaplatiť len náklady na odpojenie a ostatné nevýhody nechať ostatným.
Tí ostatní môžu hlasovať aj v kostole u pána farára. Dokonca sa môžu poradiť aj so sitom, ako to lepšie a spravodlivejšie rozpočítať.
Sito im navrhne lepšie koeficienty,
20% fix., 20% pomer na nákladoch a 60% doplatok za blbosť.
sito
03.10.10,08:46
Tak tak,
ide hlavne o intenzitu nákladov na teplo.

Čo je to intenzivita nákladov na teplo? Ešte som nepočul.

Preto sa chce odpojiť od "drahého nehospodárneho", ale spoločného zdroja tepla a má na to právo.

Keď niečo nevyhovuje, niekomu, nemusí sa odpájať. Môže sa odsťahovať, to áno. Ale ako si zoberie ten byt, keď je to nehnuteľnosť, predať, to áno.

Dokonca dnes mu stačí zaplatiť len náklady na odpojenie a ostatné nevýhody nechať ostatným.

Ale, ak to potvrdí súd.

Tí ostatní môžu hlasovať aj v kostole u pána farára.

Ako sa to? Komu nie je z hora dané v trafike ( novinovom stánku ) nekúpi!

Dokonca sa môžu poradiť aj so sitom, ako to lepšie a spravodlivejšie rozpočítať.

To môžu, ale treba vedieť detaily domu a ešte niečo.

Sito im navrhne lepšie koeficienty,
20% fix., 20% pomer na nákladoch a 60% doplatok za blbosť.

Do sto vieš napočítať, ale je aj nad sto, a percentá?
jar88
03.10.10,09:36
Do sto vieš napočítať, ale je aj nad sto, a percentá?
Musím uznať, že na teba argumentačne nemám.
(možno aj na 350 % (percent)
------------------------------------------------------------------
Ale viem, že pri mojom zámere odpojiť sa od spoločného zdroja tepla, by si neuskákal ani 1% nákladov, vynaložených na odpojenie.
Nepomohla by ti ani MAFIA. (a táraninky o Váhu, platia len na sprostučkých)
sito
03.10.10,09:52
Musím uznať, že na teba argumentačne nemám.
(možno aj na 350 % (percent)
------------------------------------------------------------------
Ale viem, že pri mojom zámere odpojiť sa od spoločného zdroja tepla, by si neuskákal ani 1% nákladov, vynaložených na odpojenie.
Nepomohla by ti ani MAFIA. (a táraninky o Váhu, platia len na sprostučkých)

Čo Ti povedať, keď si povedal všetko. Aspoň, ďakujem. Škoda, že nebývaš v tom dome. A o Váhu? Je! Kto nevie, že je?
mati111
03.10.10,11:57
Odpojenie od spolocneho zdroju tepla v bytovom dome.
Otazky:
1. Mate kotolnu ci vymenikovu stanicu? (to znamena ze kupujete teplo vo forme horucej vody - horucovod? Alebo paru - parovod?)
2. Je ta uz spominana "kotolna" vo vlastnictve Zdruzenia vlastnikov bytov na danej nehnutelnosti?
3.Tvoj uvazovany zdroj tepla v tvojom byte, ako si pisal horucovzdusny .... neviem co.... bude spotrebovavat el. energiu? plyn? tuhe palivo?
4 Mate na dome v spolocnom vlastnictve kominy?


Preco sa to pytam: nemusite mat dostatocne dymenzovanu plyn pripojku aby ti utiahla plyn kotol aj z vodu a jej tlakom, poplatkom za revizie a opravy sa nevyhnes ale budes na ne sam a bude ich viac.

Ustredne kurenie v bytovich domoch je to najefektivnejsie co moze existovat, lebo ak byvas tak ze ta vykuruju zhora zddola zospodu zboku tak neminas tolko tepla ako ostatny ucastnici co byvaju v okrajovich bytoch. Ked vase naklady na ustedne kurenie su len v nakupe medii (plyn elekrika voda) a revizi a oprav, ste na tom moooooooc dobre a Ty si iba nepochopil ze to nejde. AK Vam to spravuje firma ktora vam predava teplo tak to je druhy extrem slov. legislativy ked taky to ludkovia naoaj maju chot sa osamostatnit a kurit asko chcu.
A potom je nehnutelnost nerovnomeren vykurovana, a mury zacinaju praskat plast budovy je nepripemrane namahany a zasek minete viac za opravy a staticke sanacie. Ty sam si musis zbvazit co je a co nie je pre teba vyhodne. Ale v bytovom dome skutocne potrebujes na taku vec suhlas od ostatnych lebo narusas DOm ktory patri Vam vsetkym, a preto su tu stavebne urady, ktoer by mali take zvazit a jedznoznacne zatrhnut. AK to nespravia susedia.

To ze ste sa nedokazali dohodnut o tom akedy zacat kurit a temperovat nie je o susedoch ale o forme a sposobe komunikacie. Namiesto kupovania daraheho systemu kurenia v jednom byte Ti uprime radim: Zaplat si kurz komunikacie a prejdi urcitou treningovou cestov v komunikaci, urcite su aj v tvojeom okoli take firmy. AK mas na individualne kurenie na toto naskrabes.
jar88
07.10.10,12:57
Čo Ti povedať, keď si povedal všetko. Aspoň, ďakujem. Škoda, že nebývaš v tom dome. A o Váhu? Je! Kto nevie, že je?
V hádankách a náznakoch si fakt dobrý.
Len ti akosi chýbajú argumenty.
Treba sa vymačknuť (napísať pointu).
Poradak Michal
10.10.10,18:37
s ludmi je to tazke.. kup kazdemu flasu a hotovo :-D
sito
10.10.10,18:59
V hádankách a náznakoch si fakt dobrý.
Len ti akosi chýbajú argumenty.
Treba sa vymačknuť (napísať pointu).

Napísal si ju Ty. (a táraninky o Váhu, platia len na sprostučkých)
mkaplan
07.12.10,14:36
Tiež si myslím, posledná novela vyhlášky to umožňuje, netreba platiť za stúpačaky/teda ak bývaš na prízemí/, a tiež nepotrebuješ žiadny súhlas.

Kolega, ak máš s tým individuálnym kúrením skúsenosť, poraď , aký druh by bol najlepší na prízemí. Dík za radu vopred.