maťkoakubko
01.10.10,20:20
ma operovanú nohu lebo ju mal komplikovane zlomenu chlapec ma 8rokou a pravdepodobne mu zostanu aj nejake nasledky ako mam postupovať aby vynnik neušiel trestu chlapec je ešte v nemocnici a neni iste dokedy dakujem
buchač
01.10.10,18:36
8rokou a pravdepodobne mu zostanu aj nejake nasledky ako mam postupovať aby vynnik neušiel trestu chlapec je ešte v nemocnici a neni iste dokedy dakujem

...zasa budem za odľuda ...

Ale inak položím otázku ..

To sme na divokom Západe ?...vinník je známy , poďme ho lynčovať ...
Chlapec je v nemocnici ...chvalabohu žije ...

ALE kto je vinník ???

Chlapec , alebo šofér ???....pýtam sa ...kto povedal práve , že práve je to vodič ...a prečo práve on ..???
Zo zadania otázky predsa vôbec nie je jasné , ako k zrazeniu chlapca došlo , za akých podmienok , kde , ako ...

Niekedy si pripadám ako v rómskych osadách ...
Dežko vybehne , vodič pomaly tlačí auto ...ale aj tak je Dežko poškrabaný na nechtíku , tak dig šun , dža more ...opresos o bitkos bieleho gádža ...zamordilos ...

Ale laso už je pripravené ...poďte aj mňa , môžte ...:confused:
a_je_to
01.10.10,18:51
Chlapcovi nič nebude, všetko sa zahojí, aj krivo zrastená a skrátená kosť sa vyrovná a dorastie. Mám s tým osobnú skúsenosť, iba sa nachodíš po lekároch a rehabilitáciách. Aj môjmu synovi dnes po 10 rokoch nevidno úplne nič.
Po 42 dňoch maródky chlapca sa jedná o ťažké ublíženie na zdraví a nehoda sa vyšetruje minimálne ako trestný čin ublíženia z nedbanlivosti. Ak bol dobre spísaný záznam o nehode a vyšetrovateľ si čestne plní povinnosť dokázania viny, tak je to minimálne na odňatie vodičáku na 1-2 roky a podmienku 1 rok na 1 rok. Bolestné a náhrada škody pôjde zrejme zo zákonnej poistky vodiča. Ako zákonný zástupca budeš pozvaný aj na vyšetrovanie, aj na trestný senát, ako zástupca maloletej poškodenej osoby. Obžalobu vinníka na základe výsledkov vyšetrovania dáva prokurátor, aj s návrhom na rozsudok.
Dav
01.10.10,20:11
Citujem príspevok Danushky http://www.porada.sk/image.php?u=49933&dateline=1274823166. Pôvodný príspevok bol v téme, ktorú som zmazala, lebo bola zadaná duplicitne.

"Je vinník známy?

Myslím, že v tejto chvíli je potrebné vydržať do chvíle, kým sa Tvoj syn nevylieči a nebude jasné, aké následky synovi nehoda spôsobila.
Celé to bude šetrené políciou, bude sa zisťovať a dokazovať, kto akou mierou nehodu zapríčinil.
Odpovedať na Tvoju otázku je v tejto chvíli predčasné a vlastne nemožné.
Okolnosti nikomu nie sú známe."
ivantt
02.10.10,05:36
...zasa budem za odľuda ...

Ale inak položím otázku ..

To sme na divokom Západe ?...vinník je známy , poďme ho lynčovať ...
Chlapec je v nemocnici ...chvalabohu žije ...

ALE kto je vinník ???

Chlapec , alebo šofér ???....pýtam sa ...kto povedal práve , že práve je to vodič ...a prečo práve on ..???
Zo zadania otázky predsa vôbec nie je jasné , ako k zrazeniu chlapca došlo , za akých podmienok , kde , ako ...

Niekedy si pripadám ako v rómskych osadách ...
Dežko vybehne , vodič pomaly tlačí auto ...ale aj tak je Dežko poškrabaný na nechtíku , tak dig šun , dža more ...opresos o bitkos bieleho gádža ...zamordilos ...

Ale laso už je pripravené ...poďte aj mňa , môžte ...:confused:


Že by som sa do teba pustil ? :-DD Mne pred rokmi vbehli dve deti pod auto, ale nezrazil som ich prednou stranou vozidla ale pravým blatníkom, hned nad kkolesom a spätné zrkadlo na dverach to schytalo tiez. Bolo to pár metrov za krizovatkou kde som odbocoval doprava. To by si sa cudoval co sa dialo. Ich otec bol nestastny, lebo stal na druhej strane chodnika, rozpraval sa s kamaratom a pozeral, ako jeho deti behaju cez cestu hore dole. Striezvy velmi tiez nebol a nariekal ze mal davat pozor a nepozerat sa. Ja som deti nalozil do auta a odviezol do nemocnice, jedna mala zlomene obe kosti na nohe. Ale vsetko sa otocilo ked zistil ze som robil u policajtov. Hned zo mna chceli spravit vinnika. Nenafukal som tak mi vzali krv. Na mieste nehody bol znalec 3x a 3x robili rekonstrukciu, vzdy s rovnakym vysledkom. nemohol som ist viac ako 40 km/h a nemohol som deti vidiet, znezrazil som ich ja ale narazili oni do mna, do boku auta. A predstav si, nemal som vinu na nehode ale aj tak som bol potrestany lebo nejakemu trulovi z OV KSS to vadilo. Par rokov na to zrazilo auto syna mne. Mal otvlrenu zlomeninu oboch kosti na nohe ( teraz je z neho vinikajúci sportovec, robi bojove umenia ). Podbehol pod auto a vobec som sa nesmnazil obvinit vodica a nahanat ho po sudoch. Jednoducho nebol na vine. A zaujimave je, ze mna obvinili z toho ze som deti odviezol do nemocnice a necakal na mieste a pri mojom synovi to bolo tak, ze ho vodic našťastie odviezol do nemocnice. Chcem tým povedať, že nie každý vodič musí byť vinovatý a nie každe dieťa je bez viny. Treba posudzovať objektívne a dobre si rozmyslieť koho obviniť....
mamka Danka
04.10.10,08:43
Že by som sa do teba pustil ? :-DD Mne pred rokmi vbehli dve deti pod auto, ale nezrazil som ich prednou stranou vozidla ale pravým blatníkom, hned nad kkolesom a spätné zrkadlo na dverach to schytalo tiez. Bolo to pár metrov za krizovatkou kde som odbocoval doprava. To by si sa cudoval co sa dialo. Ich otec bol nestastny, lebo stal na druhej strane chodnika, rozpraval sa s kamaratom a pozeral, ako jeho deti behaju cez cestu hore dole. Striezvy velmi tiez nebol a nariekal ze mal davat pozor a nepozerat sa. Ja som deti nalozil do auta a odviezol do nemocnice, jedna mala zlomene obe kosti na nohe. Ale vsetko sa otocilo ked zistil ze som robil u policajtov. Hned zo mna chceli spravit vinnika. Nenafukal som tak mi vzali krv. Na mieste nehody bol znalec 3x a 3x robili rekonstrukciu, vzdy s rovnakym vysledkom. nemohol som ist viac ako 40 km/h a nemohol som deti vidiet, znezrazil som ich ja ale narazili oni do mna, do boku auta. A predstav si, nemal som vinu na nehode ale aj tak som bol potrestany lebo nejakemu trulovi z OV KSS to vadilo. Par rokov na to zrazilo auto syna mne. Mal otvlrenu zlomeninu oboch kosti na nohe ( teraz je z neho vinikajúci sportovec, robi bojove umenia ). Podbehol pod auto a vobec som sa nesmnazil obvinit vodica a nahanat ho po sudoch. Jednoducho nebol na vine. A zaujimave je, ze mna obvinili z toho ze som deti odviezol do nemocnice a necakal na mieste a pri mojom synovi to bolo tak, ze ho vodic našťastie odviezol do nemocnice. Chcem tým povedať, že nie každý vodič musí byť vinovatý a nie každe dieťa je bez viny. Treba posudzovať objektívne a dobre si rozmyslieť koho obviniť....

Často krát vôbec nejde o to, kto je na vine, ale kto má lepšieho právnika. Vid. mediálne kauzy. Kto má moc a peniaze má aj pravdu.
ivantt
04.10.10,18:49
Často krát vôbec nejde o to, kto je na vine, ale kto má lepšieho právnika. Vid. mediálne kauzy. Kto má moc a peniaze má aj pravdu.

Ja ti poviem žte ani o právnika nejde. Ja som ho nepotreboval, nemohli mi dokázať vinu ale dosmrti budem vidieť tie detské slzy. Mylím že na rozdiel od ich otca, ktorý podgurážený alkoholom nenávidí policajtov a má rád len sám seba.Keď má niekto nehodu, či už je alebo nie je na vine a má chrbtovú kosť a svedomie tak je potrestany doživotne...
pasuliatko
05.10.10,15:22
mňa zrazilo auto 9.10.2009 naštastie sa auto len rozbiehalo a ja som padla na zem, musím povedať,že som dlho nemohla kludne zaspávať... naštastie sa mi nič nestalo..
mamka Danka
06.10.10,08:06
Ja ti poviem žte ani o právnika nejde. Ja som ho nepotreboval, nemohli mi dokázať vinu ale dosmrti budem vidieť tie detské slzy. Mylím že na rozdiel od ich otca, ktorý podgurážený alkoholom nenávidí policajtov a má rád len sám seba.Keď má niekto nehodu, či už je alebo nie je na vine a má chrbtovú kosť a svedomie tak je potrestany doživotne...

mimotemy
No veď práve mnohým, či už vinníkom alebo poškodeným chýba chrbtová kosť a svedomie. Škoda vznikla tebe na aute, nie si vinník a nepriek tomu ťa zhrýza svedomie. No a vinnník sa cíti byť ukrivdený a snaží sa z celej veci vyťažiť čo sa dá. Ja ľutujem vodičov električiek, ktorým skončili pod kolesami samovrahovia. Vodič za to nemôže, ale pred očami to bude mať celý život.
mamka Danka
06.10.10,08:17
ma operovanú nohu lebo ju mal komplikovane zlomenu chlapec ma 8rokou a pravdepodobne mu zostanu aj nejake nasledky ako mam postupovať aby vynnik neušiel trestu chlapec je ešte v nemocnici a neni iste dokedy dakujem
Treba si najskôr sebakriticky zvážiť, či je naozaj vyník vodič. Ak áno predovšetkým treba podať trestné oznámenie na vyníka, osloviť svedkov, spísať s nimi na polícii výpovede a počkať na lekárskú správu.
Až po uzavretí celého vyšetrovania sa môže podať žaloba na súd. Záleží aj na tom, či vyník priznal vynu, alebo mu ju treba dokazovať. Je to na dlhé lakte a dobrého právnika. Existuje aj nejaká organizácia na pomoc obetiam havárii, videla som reklamu, ale neviem kontakt (skús si to pohľadať na internete). Tiež môžeš požiadať o radu Ombucmana (verejný ochránca práv), nemá právomoci jednať, ale určite ti poradí ako postupovať.
willma
06.10.10,13:03
mamka Danka, nič procivá napísanému, ale zasvrbeli ma prsty a riadne VINNÍK, VINA, ZHRÝZA.
nika224
02.11.10,10:34
Je to naozaj na veľmi dlhé lakte. Mali sme v rodine prípad, keď mladú ženu idúcu podvečer z práce zrazil na prechode pre chodcov opitý zamestnanec PZ. Liečila sa so zranení takmer 2 roky - zostanú je navždy trvalé následky (zlomenina pánvy-nemožnosť rodiť normálne, o kolenách a nohách celkovo ani nevravím). A viete ako to celé po 10 rokoch dopadlo na súde? Vysúdila smiešnych 32 Sk za roztrhané pančušky... To je podľa mňa vrchol. Je to smutné, že je to u nás častokrát práve takto... Súdila sa práve preto, aby sa niečo podobné nestalo niekomu ďalšiemu, no nič tým nedosiahla. Spravodlivosti sa človek nedovolá... A určite môžete očakávať, že sa to bude snažiť niekto otočiť proti Vášmu dieťaťu - že ono bolo na vine. Držím palce, aby sa syn z toho dostal bez tých trvalých následkov.