stanicapap
15.11.05,09:15
ahojte,kto mi prosim vas poradi, kedze mam v hlave uplny zmatok, mam na vas otazocku (zatial len jednu): ako postupovat pri prihlaseni zamestnanca (soc.poist.VsZP a pod.), kt. do zamestnania nastupil k 01.11.2005? vopred vdaka za odpoved
beatap
15.11.05,08:18
po prvé už si prešvihla termíny aj pre SP aj pre ZP, ale lepšie neskoro ako nikdy... takže do SP vypíš registračný list(mal byť odovzdaný ešte pred 1.11), ten nájdeš aj na ich internetovej stránke a do ZP hromadné oznámenie o poistencoch (malo byť do 8.11.), tlačivko majú neviem či všetky poisťovne tiež na nete
nikulik
15.11.05,08:23
Zamestnancov prihlásiť môžeš aj mailom, faxom, alebo cez SMS, prihlasuje sa pred nástupom do zamestnania a do troch dni potom musíš zaniesť originál RLFO do SP, tu je link:http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=428&lang=sk
stanicapap
15.11.05,08:37
dakujem velmi pekne za promtnu odpoved..ak mozem byt este drza, tak predsa jedna otazocka: mozem zamestnat aj zivnostnika, ale normalne ako zamestnanca na TPP, za kt. budem riadne odvadzat vsetky poplatky? alebo aky postup by ste mi poradili?
ajobs
15.11.05,08:44
dakujem velmi pekne za promtnu odpoved..ak mozem byt este drza, tak predsa jedna otazocka: mozem zamestnat aj zivnostnika, ale normalne ako zamestnanca na TPP, za kt. budem riadne odvadzat vsetky poplatky? alebo aky postup by ste mi poradili?
Samozrejme, že môžeš;)
Tweety
15.11.05,08:47
Samozrejme, že môžeš;)Súhlasím, iba doplním, tiež ho musíš prihlásiť do SP,ZP. ;) :rolleyes: :cool:
Daska
15.11.05,08:53
dakujem velmi pekne za promtnu odpoved..ak mozem byt este drza, tak predsa jedna otazocka: mozem zamestnat aj zivnostnika, ale normalne ako zamestnanca na TPP, za kt. budem riadne odvadzat vsetky poplatky? alebo aky postup by ste mi poradili?
Ak nema cinnost, ktoru ma u Vas vykonavat, uvedenu v ZL, tak preco nie??? Ak ma, bolo by asi pre Vas lacnejsie, keby Vam to fakturoval....
stanicapap
15.11.05,08:54
to potom znamena, ze pre mna bude vystupovat len ako zamestnanec, s kt. mam podpisanu prac. zmluvu a on si bude popri tom este plnit svoje zavazky voci poistovnam, pricom ja budem za neho tiez odvadzat (nie je to postavene na hlavu - ved to bude duplicitne!!)
Tweety
15.11.05,08:56
to potom znamena, ze pre mna bude vystupovat len ako zamestnanec, s kt. mam podpisanu prac. zmluvu a on si bude popri tom este plnit svoje zavazky voci poistovnam, pricom ja budem za neho tiez odvadzat (nie je to postavene na hlavu - ved to bude duplicitne!!)U Vás bude ako zamestnanec a budeš robiť odvody tak, ako za iného zamestnanca a on si okrem odvodov u Vás bude platiť odvody zo súbehu činností.:o
Daska
15.11.05,08:57
to potom znamena, ze pre mna bude vystupovat len ako zamestnanec, s kt. mam podpisanu prac. zmluvu a on si bude popri tom este plnit svoje zavazky voci poistovnam, pricom ja budem za neho tiez odvadzat (nie je to postavene na hlavu - ved to bude duplicitne!!)
Ano, teba vobec nemusi zaujimat ci ma alebo nema ZL, a platenie odvodov de facto nie je duplicitne, lebo z vyssich prijmov samozrejme vyssie odvody....
stanicapap
15.11.05,09:17
este raz vdaka, velmi mi to pomohlo..
Laura1
30.11.05,14:43
po prvé už si prešvihla termíny aj pre SP aj pre ZP, ale lepšie neskoro ako nikdy... takže do SP vypíš registračný list(mal byť odovzdaný ešte pred 1.11), ten nájdeš aj na ich internetovej stránke a do ZP hromadné oznámenie o poistencoch (malo byť do 8.11.), tlačivko majú neviem či všetky poisťovne tiež na nete
Prosím Vás, netreba zamestnanca prihlásiť aj da DÚ?

ani vtedy, keď ide o prvého zamestnanca vo firme??

Ďakujem,


Laura
bredikova
30.11.05,14:47
Zamestanaca nie, ale zamestnávateľ sa musí prihlásiť na DÚ ako plátca preddavkov na daň zo závislej činnosti. Potom bude štvrťročne zasielať hlásenie o odvedenej dani zo závislej činnosti a na konci roka ročný prehľad o dani zo ZČ.
Tweety
30.11.05,14:48
[QUOTE=Laura1]Prosím Vás, netreba zamestnanca prihlásiť aj da DÚ?

ani vtedy, keď ide o prvého zamestnanca vo firme??

Ďakujem,

Zamestnávateľ neprihlasuje zamestnancov na DÚ. Prihlási sám seba ako platcu dane zo závislej činnosti.:rolleyes: :cool:
bredikova
30.11.05,14:48
Okrem toho musíš sa zahlásiť aj na SP ako zamestnávateľ a tiež na príslušnej zdravotnej poistovni. Takže samé prihlášky.
ajobs
30.11.05,14:51
Prosím Vás, netreba zamestnanca prihlásiť aj da DÚ?

ani vtedy, keď ide o prvého zamestnanca vo firme??

Ďakujem,


Laura

Na DÚ sa prihlasuješ ty ako zamestnávateľ s tým, že označíš aké druhy daní budeš platiť - tam označíš daň z príjmu zo závislej činnosti. Ako zamestnávateľ budeš odvádzať preddavky na daň z príjmu zo závislej činnosti svojich zamestnancov.
Laura1
01.12.05,08:14
Okrem toho musíš sa zahlásiť aj na SP ako zamestnávateľ a tiež na príslušnej zdravotnej poistovni. Takže samé prihlášky.
Ešte niečo,
to viem, že zamestnávateľ má prihlásiť zamestnanca do SP ešte pred nástupom do zamestnania.
Zamestnávateľ sa má prihlásiť, ako zamestnávateľ do 8 dní, alebo tiež pred nástupom?

V zdr.p. je to všetko do 8 dní - poklaľ viem.
Ďakujem,Laura
ajobs
01.12.05,16:11
Ešte niečo,
to viem, že zamestnávateľ má prihlásiť zamestnanca do SP ešte pred nástupom do zamestnania.
Zamestnávateľ sa má prihlásiť, ako zamestnávateľ do 8 dní, alebo tiež pred nástupom?

V zdr.p. je to všetko do 8 dní - poklaľ viem.
Ďakujem,Laura

Zamestnávateľ je povinný sa prihlásiť do SP do 8 dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň 1 zamestnanca ( § 231,ods.1,písm. a/).
Laura1
02.12.05,07:45
Ďakujem Vám
Laura
vema
15.11.07,07:58
Na prihláškach do soc.poisťovne a zdrav.pois. sa dúfam nikde neuvádza fond pracovnej doby.To len aby sa nečudovali, keď bude mať vym.základ menší ako min mzda.Pri kontrole sa orientujú podľa prac.zmluvy? /5 hod.deň/ Dík
vikinka
15.11.07,08:01
Nie,fond prac.doby sa neuvádza,iba druh prac.pomeru.VZ kontrolujú podľa mzdových listov a podľa PZ.
mysimis
15.11.07,08:02
V prihláškach či už do SP alebo ZP sa neuvádza fond pracovného času.