meveric
02.10.10,13:04
Dobry den,
firma so sidlom na slovensku ktorej dodavam poradenske sluzby ma vyslala na zahranicnu pracovnu cestu. Ako firme vyfakturovat naklady na danu cestu. Mam na mysli letenku, cestovne nahrady, naklady na taxi, hotel a podobne.
Faktura za letenku je napriklad s 0% dph kupovana cez agenturu na slovensku. Mam ju teda vyfakturova firme rovnako bez DPH? Ako je to pri ostatnych vydavkoch ktore som tam mal.

Plati tam nasledujuci paragraf?

§ 9 ods. 4 hovori, ze Ak zdanitelna osoba vo svojom mene pre inu osobu obstara dodanie sluzby, plati, ze tato zdanitelna osoba sluzbu sama prijala a sama dodala (ucinnost od 1.1.2010)

Do 1.9.2010 som bol neplatca DPH takze som vsetko fakturoval s rovnakymi sumami ako boli naklady. Len teraz neviem ci sa tieto sumy maju navysovat o DPH alebo nie.

Dakujem velmi pekne.
betka
02.10.10,22:41
V cene poradenskej služby má byť zakomponovaná i zahraničná pracovná cesta.

Ak ja mám stanovenú cenu služby za 1 hod 10€ a "cesťák je po prepočte na hod 50€, fakturujem im za vykonané služby vrátane zahraničnej pracovnej cesty 60 €/hod. Cestovné sa nefakturuje osobitne.